TSBT 29. playoff ateşi yandı

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

En heyecanlı en çekişmeli en muhabbetlerin kızıştığı zaman TSBT Playoffları bir kez daha start alıyor. 29. Sezonu geride bırakıp 29. Playofflara başlarken sizler için kısaca bir derleme hazırladım. TSBT NBA 2K17 Online Ligimizin 29. sezonunda playofflarda mücadele edecek koçlarımız ve playoff ağacımızı sizlerle paylaşıyorum.

29. sezon belki de 2K17 serisinin en aktif, en çekişmeli, en zorlu sezonlarından biri oldu. Ve bu zorlu sezonda playoff başarısı gösteren tüm koçlarımız gerçekten bazı şeyleri biraz daha iyi yapabilen daha fazla kafa yoran koçlardan olduğu aşikar, tecrübeleriyle de birleştiğinde playoff yapmayı sonuna kadar hak ettiler. Yapamayanlarda bu sezonda oynadıkları maçlardan daha fazla tecrübe edinerek büyük yol kat ettiler diye düşünüyorum. Her sezon gelişmeye daha fazla önem vererek ilerleyen sezonlarda bu birikimlerin meyelerini yiyeceklerinden kesinlikle eminim.

TSBT 29. Sezon Batı Yakasında Playoff eşleşmeleri aşağıdaki gibi oldu.

berkklafcioglu13 | Spurs vs Warriors | Dersoyyy

Rebirth35 | Jazz vs Timberwolves | iulukaya

Spurs koçu berkklafcioglu13 geçmiş sezonlardaki tecrübesiyle ve takımıyla tüm sezon iyi bir uyum yakalayıp hem ligi hem de Batı yakasını 1. sırada tamamlamayı başardı. Kendisiyle playofflara dair gerçekleştirdiğimiz röpotajda berkklafcioglu13 takımına güvendiğini belirtti.

berkklafcioglu13: İlk turda rakibimiz Warriors, ligin en güçlü kadrosuna sahip takımı. Free Agent döneminde güçlü olan kadrosuna Jokic gibi ligin en dominant uzununu kattı. Takımda 5 tane süperstar yıldız var, onları durdurmak zor olsa da başarmaya çalışacağız. Dersoyyy'da çok iyi bir koç ve playofflara takımını çok iyi hazırlamıştır, yapacağı bütün hucüm ve savunma setlerine hazırlıklı olmamız gerekiyor, biz dersimize çok iyi çalışacağız. Evimizde taraftarımızın desteğiyle maç kaybetmek istemiyoruz. Normal sezonda başa baş giden maçta galibiyet ile ayrılmıştık ancak Warriors'a karşı bunu kaç maç üst üste yapacağız hep birlikte göreceğiz. Playoff dışında kalıp bu ligi güzelleştiren tüm koçlara da tebrikler, playoffa katılacak tüm takımlara ve koçlarına da başarılar diliyorum.

Timberwolves koçu iulukaya'da başarılı geçen takas dönemiyle boyalı alan gücünü artırıp playoffa girerken 5 maçlık Jazz serisi öncesi işlerin 5. maçta belli olacağına vurgu yaptı.

iulukaya: Batıda çok çekişmeli geçen bir sezonun ardından 1 galibiyet ile 1.liği kaçırdık tabi maç eksiğimizde çoktu. 10 galibiyetli 3 koç vardı ve biz Warriors'ı, Utah'da bizi yendiği için 3. sırada tamamladık. Utah ile eşleştik ve ev sahibi avantajı Utah'da bulunuyor. Jazz koçu Arda Rebirth35 lige benden bi sezon sonra girdi; fakat aynı devreden sayılırız ve İzmir'e gittiğimde de yüz yüze görüştüğüm bir kardeşim. Eğlenceli ve sert bir seri olacaktır. İkimizin oyunları birbirimize hep ters gelmiştir. O dış şuta ağırlık verir bizde içeriden oynarız. Son maça gidiceğini düşündüğüm bir seri olacak. İkimizde bu sezonun MVP'sine sahip olduğumuzu düşünüyoruz, bakalım MVP adayları playoffta nasıl performans sergileyecek. Bu eşleşmenin erken bir konferans finali olduğunu düşünüyorum. Bu eşleşmeden devam edicek kişi batıdan finale yürüyecek kişi olacaktır. Kendisine başarılar diliyor ve dostça bir seri olmasını diliyorum.

TSBT 29. Sezon Doğu Yakasında ise Playoff eşleşmeleri şu şekilde gerçekleşti.

T_emperorism | Cavaliers vs Bucks | TheRingHunter

Virtinsanity5 | Wizards vs Raptors | sinanceylan

Aslında 29. sezon sonunda playofflara 4. sıradan aynı zamanda 28. sezon şampiyonumuz Jabsioust Hawks ile kalmayı başarmıştı. Ancak özel hayatındaki yoğunluğu ve belli bir süre online olamayacağı için Playofflardan affını isteyerek yerini sıradaki takıma devretti ve bu şekilde Bucks koçu TheRingHunter 4. sıradan playofflara katılmaya hak kazandı. TSBT tarihinde günümüz itibariyle en çok şampiyonluk kazanan koç olan T_emperorism'in Cavaliers'ına karşı göstereceği performansı tüm lig olarak merakla bekliyoruz.

Diğer seride ise hala çaylak koç diyebileceğimiz sinanceylan Raptors ile 2. senesinde 2. playoffunu yaparak büyük bir başarıya imza attı. 10 galibiyet 5 mağlubiyet ile ligi 3. bitirip Virtinsanity5'in Wizards'ı ile eşleşen sinanceylan playofflar hakkında şöyle konuştu.

sinanceylan: Bizim için çok verimli bir normal sezon oldu. 10 galibiyet alarak 3.sıradan playoffa girmeyi başardık. Takımımdan genel olarak memnunum. Hala geliştirmemiz, daha iyi olmamız gereken yönlerimiz var fakat güçlü koçların ve rakiplerin arasından sıyrılıp playoff yapmayı başardıysak başarılı ve iyi bir takımız demektir. Sezon içinde yaptığımız takasın, koyduğumuz agresif ve inatçı oyunun da bunda etkisi fazla oldu. Normal sezonu sakatlıksız geçirmemiz de bizim için artı bir yön oldu, umarım playoffta da oyuncularım sakatlık yüzü görmezler. Başarılar ve galibiyetler arttıkça, sert maçlar geçirdikçe eleştiri oklarının da hedefinde olduk. İyi ve kötü eleştiriler aldık, hepsinin iyi niyetli olduğunun bilincindeyiz en azından böyle umuyoruz buna inanıyoruz ve bu eleştirileri hem dikkate alıyoruz ve cevap verip kendimizi bir kez daha kanıtlamak içinde önümüzdeki maçları iple çekiyoruz. İlk turda başkanımız sayın Oğuz Ataman'ın (Virtinsantiy5) yönettiği Wizards takımıyla eşleştik. Dürüst konuşmak gerekirse, playoffa kalsan hangi koçla eşleşmek istemezsin deseler ilk başlarda söyleyeceğim bir koç ve takım denk geldi. Ev sahibi avantajının da rakipte olduğunu düşünürsek işimiz çok zor ama sonuna kadar savaşıp elimizden geleni yapacağız. Favori olan taraf rakibimiz ama bizde kolay lokma olmadığımızı gösterip son topa son saniyeye kadar oyunda kalıp müdadelemizi vereceğiz. Umarım güzel bir playoff serisi yaşarız. Normal sezonda playoff potası dışında kalıp maçlarıyla lige renk katan tüm koçlara teşekkür ediyor, playoffa kalma başarısı gösteren tüm koçlara yürekten başarılar diliyorum. 

Sezona genel bir bakışla ligde yükselenler ve düşenler dediğimizde ise yükselenler arasında net bir şekilde bu sezon Clippers'ı başarıyla yöneten semihetci'yi görüyoruz. Koç semihetci bu sezon oldukça iyi galibiyetler alarak son maça kadar playoff yapabilme yarışında yer aldı ve önümüzdeki sezonlara çok daha bir parlak bir ışık bıraktı. Kendisi galibiyetleri kadar oyuna harcadığı kaliteli zaman ile kaliteli basketbol anlayışını her maç daha da geliştirerek devam ediyor. İyi basketbol kaliteli oyunla üstüne koyarak devam edeceğinden eminiz. Sezonun düşenlerinde ise Pistons koçu EgemenCHA'yı görüyoruz, çok kötü bir GM'lik örneği göstererek kötü takaslar ile uyumsuz bir takım yarattı ve bu da sahadaki sonuçları direkt etkiledi diyebiliriz. Önceki sezonların başarılı ve Şampiyon koçu EgemenCHA 29. TSBT sezonunun 2 galibiyet 12 mağlubiyet ile düşenlerinde 1 numarada yer alıyor. 

Sezonun en büyük hayal kırıklığı ise yine hiç maç yapamadan sezonu bitirmek zorunda kalmış olan Pelicans'ı yönetmek üzere devralan BerkayRose1 oldu. Umarız ilerleyen sezonlarda eski playoff yapan aktif Berkay'ı tekrardan aramızda görebiliriz.

Eğer sizlerde bu keyifli NBA 2K Online Turnuvasında yer almak isterseniz başvurunuzu hemen buradan gerçekleştirebilirsiniz.

TSBT NBA 2K Şampiyonası dair her şeyi tüm detaylarıyla buradaki lig sayfamızdan takip edebilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com