Jabsioust, berkklafcioglu13 ve sinanceylan ile konuştuk

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

TSBT NBA 2K17 Playstation 4 Online Ligi'ne 28. sezon itibariyle katılmaya hak kazanan Memphis koçu sinanceylan, 27. sezonda çaylaklığını atan bu sezonun Celtics koçu berkklafcioglu13 ve çok tecrübeli, sevilen admin ve finallerin koçu bu sezon Heat'i başarıya ulaştırmaya çalışan Jabsioust ile geçirdikleri sezonu ve playofflar hakkındaki düşüncelerini konuştuk.

 

Çaylak koç sinanceylan ilk sezonunda Memphis Grizzlies ile TSBT liginde 11 galibiyet 13 mağlubiyet alıp adını ilk 4'teki Playoff içine yazdırmayı başardı.

Özellikle takaslarla takımını geliştirmek için çok çalışan sinanceylan'ın sezon içerisinde eski dostu ve TSBT Şampiyonlarından Wizards koçu EgemenCHA ile yaptığı maçların 2sinden de galibiyetle ayrılması çaylak sezonunda playoffa imza atmayı başarmasında büyük motivasyon sağladı. 

Takaslarla birlikte takımına Serge Ibaka, Al Horford, Jae Crowder ve Amir Johnson gibi isimleri katmayı başaran sinanceylan bu oyuncular karşılığında sistemine uymayan Marc Gasol, Chandler Parsons ve Zach Randolph ile yollarını ayırdı.

Playoff öncesi takımla antrenmanında yakaladığımız Grizzlies koçu sinanceylan'dan kısa bir sezon analizi rica ettik.

TSBT: Çaylak koç olarak ilk sezonda 11-13 ile Playoff yaptın, nasıl bir sezondu ve TSBT'yi nasıl buldun ?

sinanceylan: Memphis Grizzlies olarak çaylak sezonumuz olan 28.sezonda Playoff potasına girmek bizim adımıza çok önemli bir başarı. Normal sezon bizim için tecrübe ve heyecan doluydu, çok verimli geçti. Rakiplerimizi tanıdık ve güzel maçlar çıkardık. Güzel maçlardan da ziyade en önemlisi gördüğümüz ilgi ve saygı oldu. Bu vesileyle tüm koçlara teşekkür ve başarı dileklerimi iletiyorum. Umarım playofflarda da güzel oyunumuzu devam ettiririz. İyi olan kazansın, en iyimiz şampiyon olsun.

 

TSBT'deki 2. sezonunda başarıya aç ve daha da tecrübelenmiş bir şekilde lige oldukça kötü bir performansla giriş yapmış olsa da berkklafcioglu13, sezon sonuna doğru üst üste aldığı galibiyetlerle ligi 12-12 ile bitirip 3. sıradan zorlu Doğuda Celtics'iyle playofflara girmeyi başardı.

Takaslar konusunda artan tecrübesiyle birlikte istediği takımı oluşurmak adına sezon içinde çok aktif olan berklafcioglu13, Marc Gasol, Chandler Parsons, Jj. Redick gibi hücum ağırlıklı ve pasör oyuncuları bir arada toplarken, Isaiah Thomas, Al Horford, Jae Crowder gibi isimleri gönderdi.

TSBT: Çaylak sezonun sonrasında ilk defa Playofflarda mücadele etme şansını yakaladın ne düşünüyorsun ?

berkklafcioglu13: 2. sezonumda zor da olsa Playoff yapmak benim ve takımım için gurur verici. Üst üste aldığımız galibiyetlerle kendimizi Playoff potasına soktuk, düşüş yaşadığımız dönemlerde bizi destekleyen taraftarımıza minnettarım ve ne olursa olsun başlarını eğmeyen oyuncularıma da özel teşekkür ediyorum.

TSBT: 28. Sezon genel olarak senin için nasıl bir sezon oldu ?

berkklafcioglu13: 28. TSBT Sezonunun bu kadar aktif ve güzel geçmesini sağlayan tüm koçlara da teşekkürler. İlk Playoff rakibim Jabsioust Tayyib’e ve tüm playofftaki koç ve takımlarına başarılar dilerim. Live for Playoff baby.

 

Son olarak Jabsioust'un TSBT 28. Sezonuna bakış attığımızda, tecrübeli koçun Miami Heat başında 13-8 ile 2. sırada kendine yer edindiğini görüyoruz. Sezonun sonuna doğru performansını katlamasıyla ünlenen koç, Heat ile sezondaki son 3 maçında Raptors, Pelicans ve Celtics gibi önemli takımları mağlup ederek Playoff'a girerken ne kadar iddaalı olduğunu herkese gösterdi.

Genelde takas pazarında çok fazla aktif olmasada her sezon mutlaka önemli yıldız takaslarına imza atan Jabsioust geleneğini bozmadı ve TSBT'nin sezon içindeki en büyük takaslarından birine EgemenCHA Wizards ile imza attı. Chris Bosh, Goran Dragic ve Dion Waiters'ı Wizards'a yollarken, John Wall ve Markieff Morris'i takımına katarak fiziksel olarak daha güçlü bir takıma bürünmeyi ve Wall'ın saha liderliğiyle Playofflar için önemli bir tehdit oluşturmayı kafasına koymuş gibi gözüküyor. Gelelim kendisiyle yaptığımız ufak sohbete;

TSBT: Normal Sezonu 13-8 ile bitirdin ve tekrardan Playoff heyecanı geldi çattı, düşüncelerin neler ?

Jabsioust: İlk olarak benim için NBA 2K17 verimli bir yıl oldu, 2 TSBT finali oynadık ama maalesef şampiyonluğu kazanamadık. Bu sezon yine hedefimiz Nba finali bakalım nereye kadar gidebileceğiz, hedefimiz her zamanki gibi iyi oyun ve en tepeye ulaşmak.

TSBT: Koç, sezon içinde yaptığın takaslar hakkında düşüncelerin neler ?

Jabsioust: Gerçekten büyük bir takas yaptık, buna karar vermek kolay olmadı. Artık direksiyonu Wall'a emanet ettik. Wall'ın playofflarda koyacağı karakter de nereye kadar gidebileceğimiz konusunda belirleyici olacaktır.

TSBT: Son olarak playofftaki rakiplerin hakkındaki fikirlerini almak isterim.

Jabsioust: Öncelikle Boston Celtics takımını geçmemiz gerekiyor. Zor bir eşleşme ancak Celtics çok takas yaptı ve takım kimyası bozulmuş olabilir bunu kullanmaya çalışacağız. Celtics'i geçebilirsek Konferans finalinde Washington veya Bucks ile eşleşeceğiz. Doğu yakasından NBA Finallerine gitmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

 

Değerli 3 koçumuza da zaman ayırıp sorularımızı cevapladıkları için teşekkür ederken, 28. TSBT Playofflarında da başarılar ve iyi eğlenceler diliyorum.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com