TSBT 40. sezon şampiyonu bkurkcu

40. sezon şampiyonu bkurkcu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin genç koçlarından, şampiyonluk kupası ve yüzüğünü üçüncü kez kazanmayı başaran, oyun planına sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçirdiğinde çok başarılı ve sükseli normal sezonlar geçiren, sezon içinde de dokunuşlara devam eden koç ve oyuncu bkurkcu Berk, Los Angeles Lakers ile 40. sezon şampiyonluğunu elde ederek üçüncü şampiyonluğuyla tarihe imza atmayı başardı. 

Bu yazımızda son şampiyonumuz ve TSBT tarihinde üçüncü kez kupa kazanan bkurkcu koçumuzun 40. sezon Lakers şampiyonluğunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kadro planlamasına baktığımızda, bkurkcu elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran koçlardan biri, zaten genel olarak şampiyonluk elde eden koçlarımız tüm oyunculardan en çok verim alan koçlardan oluşuyor. Oyun planına ve elindeki oyuncuları bu plana göre hareket ettirmeye optimum özen gösteren koçumuz bkurkcu, sezon başlangıcında 40. Sezon Free Agent açık artırmasında Lakers kadrosuna 18.000 puan karşılığında Deandre Jordan'ı kattı. 2. FA hakkın da ise 17.000 puan karşılığında Dennis Smith Jr. ile kadro zenginliğini artırdı. Sezon içerisinde takımının genişliğini ve kapasitesini yeterli görmeyen koç bir çok takasa devam ederek takımını geliştirmeyi sürdürdü.. Şampiyonluğa giden yolda sezon öncesi de basın toplantısında şu sözleri sarf etti: "Bu sezonda Lakers'ın başına geçip yeni ve zorlu bir serüvene atılıyoruz. Takımımızın 2018-2019 sezonunda playoff yapamayan halinden eser kalmayacağının garantisini veriyoruz. Bunun için oldukça radikal kararlar alıp takımı baştan yaratacağız. Bizim için oldukça farklı ve hedeflerimizin zirvede olduğu bir sezon olacak. Diğer tüm koçlara başarılar dilerim."

Sezon içerisinde yaptığı takasların ilkinde Spurs'e Rondo, KC Pope ve 41. sezon Draft hakkını vererek karşılığında, Aldridge ve Bryn Forbes'u takıma kattı. 2 takası ise Warriors ile sezona damgasını vuracak büyüklükte gerçekleşti ve Durant'i Lakers'a getirerek karşılığında LeBron James'i Warriors'a gönderdi.

Draftta 10. sıradan seçtiği Lakers ile Normal Sezonu batı yakasında 19 maçta 19 galibiyet ile 1. sırada bitirerek playoff bileti alan bkurkcu sezon içerisinde özellikle her bir oyuncusundan farklı maçlarda verim almasıyla ön plana çıktı ve tabi ki Durant takımdaki bütün skor yükünü genellikle elinde tuttu. Kevin Durant önderliğinde yönettiği takımında en önemli faktörde yine süperstarının hücumu tek başına yönlendirmesiydi. Skor yükünü üstlenen Kevin Durant maç başına ortalama 44,1 sayı 5,1 ribaunt, 5 asist gibi toplam ortalama rakamlarla katkı verdi. Aldridge, Ingram ve Kuzma'da çift haneli skor üretimleriyle hücum katkısında yardımcı oldular. Deandre Jordan'da işin savunma yönünde kimseye geçit vermedi ve 13 ribaunt 2 blok gibi iyi ortalamalar yakaladı.Lakers böylelikle namağlup olarak harika bir normal sezon geçirdi.

TSBT40 bkurkcu - Lakers Oyuncu İstatistikleri


TSBT40 bkurkcu - Lakers Oyuncu İstatistikleri

Lakers, playoff ilk turunda Batı'yı 1. bitirmesi sebebiyle Bye olarak geçip 2. tura çıktı. 2. turda bkurkcu Lakers'ın rakibi 12 galibiyetle playoff potasına girmeye hak kazanan capo88'in Warriors'ıydı. Lakers koçu bkurkcu turu 3-0 ile geçerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. 127 - 101 , 136 - 117  ve 105 - 129 luk yüksek skorlu galibiyetlerle adını Batı Konferans Finaline yazdırıyordu bkurkcu.

Batı Konferans Finallerine geldiğimizde Lakers'ın karşısında Batı yakasını 2. bitiren Spurs ile olağanüstü güzel işlere imza atan e0r6c olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bu seriydi ancak; Spurs koçu Ercan'ın takvim sıkıntısı sebebiyle seride yalnızca 3 maç oynanabildi ve konferans şampiyonluğunu 136 - 118 , 124 - 107 ve 121 - 114 biten maçlar sonunda 2-1 ile bkurkcu alıp TSBT 40. Sezon finaline adını yazdırdı. Koç bkurkcu bir kez daha Batı Şampiyonu olmayı başardı.

Ve artık bkurkcu ulaştığı finallerdeki rakibini bekliyordu. Doğu yakasında Bucks ile TSBT kariyerinde ikince kez final yapma başarısını gösteren koç dasquad35, Doğu yakası şampiyonu olarak final serisine gelmişti. Bucks, dasquad35'in önderliğinde Doğu yakasını 14 galibiyetle 1. bitirmiş playoffta ilk karşısına çıkan güçlü, tecrübeli ve şampiyon rakibi elderef'in Wizards'ını 3-0 ile geçmiş olarak Doğu şampiyonu olup finale adını yazdırmıştı.

4 maçlık TSBT 40. Sezon Final serisinin maçlarının linkleri, sonuçları aşağıdadır. Maç detayları için lütfen skorların üstüne tıklayınız.

1. Maç

2. Maç

3. Maç

4. Maç

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-0lık Final serisiyle bkurkcu, Lakers takımıyla kupayı müzesine üçüncü defa götürmeyi başardı. Finaller MVP'si tabi ki de takımının yükünü sırtlayan ve dimdik ayakta tutan Kevin Durant oldu. Lakers koçu bkurkcu, 3. kez yüzüğünü parmağına takmayı başardı.

Finalist koç dasquad35 ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen son derece aktif ve güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli rekabetçi ruhla değerli koçlarımızdan biri haline gelen ve bunu da kazandığı üçüncü şampiyonluk ile tekrarlayan bkurkcu'ye daha nice sezonlarda karşılaşmak üzere dileğiyle hem kendisine hem de diğer tüm aktif koçlarımıza yeni sezonlarımızda başarılar diliyorum.

NBA 2K19 TSBT 40. Sezon Şampiyon Lakers Kadrosu:

Sizler de NBA 2K20 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com