TSBT 40. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 40. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin 2K19 senesinin son sezonu olan 40. Sezonu dün canlı yayınla yapılan takım seçimleri ile başladı. Yazımızın hazırlandığı saatlerde 39. Sezonun şampiyonu da belli oldu. Finalde hozguryilmaz21’in Golden State Warriors’unu 4-0 ile geçen Philadelphia 76ers ve elderef kupanın sahibi oldu. İki koçumuzu da tebrik ediyoruz. Koç elderef’in üst üste ikinci şampiyonluğu olduğunu da ekleyelim.

Ligin kurucu başkanı ataman5’in bu kez tek başına gerçekleştirdiği yayın bir saate yakın sürdü. Hızlıca sıralamanın belirlenmesi ve ilk dört seçimin canlı yayında yapılmasından sonra kalan koçlar tercihlerini teker teker iletmeye devam ettiler.

Son sezonda tamamladıkları ve kaybettikleri maç sayılarına göre en yüksek puanlara sahip olan korumalı draft hakkını elde eden koçlar sırasıyla onuraktan, gorkemgokbulut ve capo88 oldular. Sezon içinde draft hakkı takası ile istanblue58’in takas hakkını alan bkurkcu iki hakla seçim şansını biraz daha arttırdı.

Draftta ilk sırada çıkan capo88, beklenen seçimi gerçekleştirdi ve Golden State Warriors’un başına geçti. İkinci sırada onuraktan son şampiyonun başına geçmiş oldu ve Philadelphia 76ers dedi. Geçen sezon ikinci sıradan yine aynı seçimi yapan dasquad35 Milwaukee Bucks ile tekrar anlaştı. Geçen sezondaki başarısının üstüne çıkmanın yollarını tecrübesi ile arayacak. Tigin dördüncü sıradan Toronto Raptors tercihini yaptı. Beşinci sıradan gorkemgokbulut, eski göz ağrına döndü ve Houston Rockets ile yola devam edeceğini bildirdi.

Altıncı sıradan boyk1ns kaliteli kadrosuna rağmen play off zamanlarında bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan Oklahoma City Thunder’ın koçu oldu. Yedinci sırada keren73, hazırlık döneminde birkaç kere denediği Portland Trail Blazers’ın başına geçmeyi seçti. Ligin en iyi kısa ikililerinden birine sahip olan takımını batıda play off yarışına sokmak için uğraşacak. Sekizinci sıradan pr1me1tmac1_, nihayet kalbur üstü bir takımla oynamanın tadına varacak bu sezon. Boston Celtics’in başına geçen koç, takımla kimyasını oturtabilirse, konferans için oldukça büyük bir tehdit olabilir.

Son finalist hozguryilmaz21, dokuzuncu sıradan Denver Nuggets’ı, onuncu sıradan ise bkurkcu Los Angeles Lakers’ı seçerek batı yakasına döndüler. On birinci sıradan nedjohnsen, uzunca bir süredir istediği ama bir türlü denk gelemediği Utah Jazz’ı tercih etti. On ikinci sıradan şampiyon koç elderef, Washington Wizards ile anlaştı. On üçüncü sırada ligin dominant isimlerinden SinanCyln Dallas Mavericks ile anlaştı. On dördüncü sıradan e0r6c, geçtiğimiz sezon sürpriz bir biçimde kendine koç bulamayan San Antonio Spurs ile anlaştı. Uzunca bir süre lige ara veren Pertevniyal8, on beşinci sıradan Orlando Magic ile tekrar parkelere dönüş yaptı. Yine bir süre aramızda olamayan SpideGS Miami Heat ile bizlerle olacak.

TSBT 40. Sezon Takım Seçimleri

Ligin lafa gelince en aktif ancak icraatta zayıf koçu Dersoy, on altıncı sıradan kendine bir süper yıldız bulmayı başardı. New Orleans Pelicans ile anlaşarak kendini lige kanıtlamak istiyor. Pota altındaki etkili oyunu ile rakiplerini çoğu zaman çaresiz bırakan cArsisalih süper yıldız ayarında bir uzunun takımı olan Minnesota Timberwolves ile yola devam edecek. On dokuzunca sıradan tanıdık bir başka yüz Panajotis Dimitriadis, Indiana Pacers ile ger dönüş yapıyor. Yirminci sıradan Mustafakemal11 Brooklyn Nets’in başına geçti. Yirmi birinci sıradan northefesouth, uzun süredir kendine koç bulamayan Cleveland Cavaliers ile anlaştı.

Draft takası sebebiyle son sıradan takım seçmek durumunda kalan istanblue58, genç ve dinamik ekiplerin başında gelen Sacramento Kings ile anlaşmaya vardı. Geçtiğimiz sezon doğu yakasında Nets ile play off yapmayı başaran koç, aynı başarıyı tekrarlamak isteyecektir.

Draft akşamı geç saatlerde lige girişini yapan eskilerden bir başka koç umut10, Detroit Pistons ile senenin son sezonunda ter dökecek.

Aşağıda TSBT 40. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

Senenin son sezonunda 23 koçun katılacağı sezon oldukça çekişmeli ve heyecanlı bir yarışa sahne olacak gibi. Maçların büyük çoğunluğunun tamamlandığı bir sezon diliyorum herkese. Kupa yolunda hepimize başarılar ve iyi eğlenceler.

Sizler de NBA 2K20 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com