TSBT 39. sezon şampiyonu elderef

39. sezon şampiyonu elderef

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin özellikle normal sezonlarda üst düzey başarılar elde eden, oyun planına ve şablonuna sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçiren ve kendi sistemini geliştire geliştire daha da çok galibiyetlere ulaşan koç ve oyuncu elderef Efe,Philadelphia 76ers ile 39. sezon şampiyonluğunu elde ederek ligimizdeki ikinci kez ve üst üste şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Bu yazımızda son şampiyonumuz ve TSBT tarihinde ikinci kez 39. sezon ile kupa kazanan elderef koçumuzun 39. sezon Philadelphia 76ers şampiyonluğunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kadro planlamasına baktığımızda, elderef elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran koçlardan biri, zaten genel olarak şampiyonluk elde eden koçlarımız hep tüm oyunculardan en çok verim alan koçlardan oluşuyor. Maç içerisinde oyun planına ve elindeki oyuncuları bu plana göre hareket ettirmeye optimum özen gösteren koçumuz elderef, sezon başlangıcında 39. Sezon Free Agent açık artırmasında 76ers kadrosuna 37.000 puan karşılığında Kevin Love'ı kattı. 2. FA hakkında da 5.500 puan karşılığında Collin Sexton'ı kadrosuna ekledi.

Şampiyonluğa giden yolda sezon öncesi röportajında elderef şu sözleri kaydetmişti. "Final oynadığımız bir sezonun ardından yine üst sıralardan güçlü bir takımla sezona başlıyoruz. Hedefimiz değişmedi yine final görmek istiyoruz. Bu doğrultu da ses getirecek bir takas yaptik , ayrıntıları sezonun ilk günlerinde kamuoyu ile paylaşırız."

Sezon başında ses getirecek dediği takas ile elderef şampiyonluk iddiasını oldukça perçinledi. 76ers kadrosuna Warriors ile yaptıkları takas sonunda Embiid ve Simmons'ı Warriors'a göndererek, Curry ve Cousins'ı kadrosuna kattı. Sonrasında da takaslarda hızını kaybetmeyerek Mavericks ile gerçekleştirdiği takas ile Porzingis, Ingram ve Hart'ı da kadrosuna dahil etti. Karşılığında Mavericks'e Cousins, Harris ve Mcconell'ı gönderdi.

Draftta 6. sıradan seçtiği 76ers ile Normal Sezonu doğu yakasını 12 galibiyet 3 mağlubiyet ile 1. sırada bitirerek playoff bileti alan elderef sezon içerisinde özellikle Porzingis'den ve Stephen Curry'den yüksek verim almasıyla ön plana çıktı. Curry liderliğinde yönettiği takımında en önemli faktör diğer oyuncularından da çift haneli skor üretimi elde etmesi oldu. Normal sezonu da Porzingis 27,3 sayı gibi yüksek bir sayı ortalamasıyla bitirdi. Curry, 26,4 sayı 11,3 Asist, Love 18,1 sayı 10,4 Ribaunt gibi ortalamalarla 2. ve 3. en skorer oyuncular oldu.

TSBT39 elderef - 76ers Oyuncu İstatistikleri


TSBT39 elderef - 76ers Oyuncu İstatistikleri

76ers, playoff ilk turunda Doğu'yu 1. bitirmesi sebebiyle Bye olarak geçip 2. tura çıktı. 2. turda elderef 76ers rakibi 7 galibiyetle playoff potasına girmeye hak kazanan boyk1ns'in Celtics'iydi. 76ers koçu elderef bu turda 3-0 ile geçerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. 129 - 115, 111 - 94 ve 122 - 133 lik yüksek skorlu galibiyetlerle adını Doğu Konferans Finaline yazdırıyordu elderef.

Doğu Konferans Finallerine geldiğimizde 76ers'ın karşısında dasquad35'in sükseli Bucks'ı olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bu seriydi ancak; sezon öncesi basın toplantısında açıkça playoff ve final kararlılığını belirten koç, Bucks karşısında da 3-0 ile konferans şampiyonluğunu aldı ve TSBT 39. Sezon finaline adını yazdırdı. Koç elderef, 76ERS ile Doğu Şampiyonu olmayı başardı.

Ve artık elderef üçüncü kez ulaştığı finallerdeki rakibini bekliyordu. Batı yakasında Warriors ile TSBT kariyerinde bir kez daha final yapma başarısını gösteren şampiyon koçlardan hozguryilmaz21, Batı yakası şampiyonu olarak final serisine gelmişti. Warriors, koç hozguryilmaz21'in önderliğinde Batı yakasını 11 galibiyetle 2. bitirmiş playoffta ilk karşısına çıkan güçlü rakibi onuraktan'ın Pelicans'ını 3-0 ile geçmiş sonraki turda Batı Konferansı finallerinde tecrübeli ve oyun kalitesi üst düzey olan başarılı koç e0r6c'nin Jazz'ı ile eşleşmişti. Muhteşem maçlara tanıklık eden bu güzel seride iş 1 maçta bitti ve Jazz koçunun playofflardan çekilmesi sebebiyle Warriors 1-0 yenik durumda olduğu seride final biletini kapmış oldu.

4 maçlık TSBT 39. Sezon Final serisi maçlarının linkleri, sonuçları ve özet maç yayınları aşağıdadır.

1. Maç

2. Maç

3. Maç

4. Maç

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-0lik Final serisiyle elderef, 76ers takımıyla kupayı müzesine ikinci defa götürmeyi başardı. Finaller MVP'si tabi ki de takımının yükünü sırtlayan ve dimdik ayakta tutan Stephen Curry oldu. 76ers koçu elderef ikinci kez yüzüğünü parmağına takmayı başardı.

Finalist koç hozguryilmaz21 ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen son derece aktif ve güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli rekabetçi ruhla değerli koçlarımızdan biri haline gelen ve bunu da kazandığı şampiyonluk ile perçinleyen elderef'e ve tabi ki finalist ve şampiyon koçlarımızdan hozguryilmaz21'e daha nice sezonlarda kendileriyle iyi bağlantılar ile karşılaşmak üzere güzel dileklerimi iletiyorum, hem de diğer tüm aktif koçlarımıza yeni sezonlarımızda başarılar diliyorum.

NBA 2K19 TSBT 39. Sezon Şampiyon 76ers Kadrosu:

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com