TSBT 39. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 39. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin 39. Sezonu geçtiğimiz günlerde canlı yayınla yapılan draft gecesi ile başladı. Ligin kurucu başkanı ataman5 ev sahipliğinde başlayan yayın, ilerleyen dakikalarda keren73, SinanCyln ve boyk1ns’in katılımıyla renklendi. 38. Sezonda tamamladığı maçlarla en yüksek puanları elde eden ve korumalı draft haklarına sahip olan dasquad35, onuraktan ve hozguryilmaz21 ile birlikte keren73 ve boyk1ns A torbasının koçları oldular. Bu beş koçun sadece dördünün seçileceği ilk tur için çark hazırdı ve dönmeye başladı.

İlk sırada, son sezonların istikrarlı ve draftların şanslı ismi hozguryilmaz21 nihayet birinci sıradan, Golden State Warriors seçimini yaptı. 2K19 sezonlarının hepsinde birinci sıradan seçilen ancak bir türlü kupa kaldıramayan Warriors, makus talihini bu kez yenebilecek mi hep birlikte göreceğiz. İkinci sırada, geçen sezon Hornets ile play off heyecanı yaşayan, dasquad35 Doğu’nun en iyi kadrolarından birine sahip olan Milwaukee Bucks’ın başına geçti. Çaylak sezonunda sadece iki maç kaçıran keren73, emeğinin karşılığını üçüncü sıradan seçme hakkıyla aldı. Batı heyecanını yaşamak için ve eskilerden gelen sempati ile Houston Rockets tercihini yaptı. A torbasının son seçimi için çark dönmeye başladığında heyecan kalan son iki koç için doruklardaydı. Dördüncü sıra, sıra gözetmeksizin yaptığı takım seçimleri ile kendinden söz ettiren onuraktan’ın oldu. Koç yine tüm beklentilerin dışında bir tercih yaptı ve New Orleans Pelicans dedi.

Sezon içinde yaptığı takasla capo88’in draft hakkına sahip olan e0r6c, bu takas sonucu B torbasına çıktı. Yine A torbasından düşen boyk1ns ile birlikte ikinci torbanın seçimleri için çark hazırdı. Bu torbadan sadece 5 seçim yapılacaktı.

Beşinci sıradan tigin herkesi şoke eden bir tercih ile, Atlanta Hawks’ın başına geçti. Draft öncesi vekaleten teslim ettiği listeye göre en üstteki takım Atlanta ekibiydi ve seçiminde son derece kararlıydı.

İlk beş sıradan Pelicans ve Hawks tercihlerinin gelmesiyle, ligin en büyük yıldızlarını kadrosunda bulunduran takımlar hala müsaitti. Geçen sezon yedinci sıradan Raptors’un başına geçebilen elderef, bu kez altıncı sıradan bir başka güçlü takım olan Philadelphia 76ers ile anlaştı. Yedinci sıradan gorkemgokbulut, tüm seneyi birlikte geçirdiği Bucks’ın üst sıradan seçilmesi sebebiyle, Toronto Raptors ile anlaşmaya vardı. Giannis Antetokounmpo’dan sonra Kawhi Leonard ile oynamanın keyfine varacak. Son yedi sezonun altı tanesinde final veya kupa gören SinanCyln, sekizinci sıradan Oklahoma City Thunder’ın başına geçti. Eğer takımı ile ahenk yakalayabilirse bir final daha görmesi oldukça mümkün. Dokuzuncu sırada A torbasının şanssız ismi boyk1ns, Boston Celtics tercihini yaptı.

TSBT 39. Sezon Takım Seçimleri

Sene başında, LeBron James eklemesinden sonra, Los Angeles Lakers’ın daha üst sıralardan seçilmesi beklenirken, her seferinde kendine 7-12 aralığında bir yer buldu. Bu kez de onuncu sıradan Mustafakemal11 tarafından seçilen ekip, bol bol takas yapacak gibi duruyor. On birinci sırada istanblue58, yıllardır süren Jazz birlikteliğini bıraktı ve kendine yeni bir hanedanlık yaratmak için Brooklyn Nets yolunu tuttu. Takas ile kendini üst sıralata atmayı hedefleyen e0r6c, istediği sonucu alamasa da on ikinci sıradan oldukça kaliteli ve yıldızlarla dolu bir takımı, Utah Jazz’ı tercih etti. On üçüncü sıradan geçtiğimiz sezonun maç limiti altında kalan koçlarından nedjohnsen, uzun süredir uğramadığı yüksek rakıma, Colorado’ya, Denver Nuggets’ın başına geçmeye koyuldu.

On dördüncü sırada, yaptığı takas neticesinde kendine draft hakkı almayan capo88, iki potansiyelli genç Avrupalıyı kadrosunda bulunduran Dallas Mavericks ile anlaştı.

Draftlardaki son sıra seçim zorunluluğu bu sezon son bulacak olan pr1me1tmac1_, on beşinci sıradan Washington Wizards tercihini yaptı. Yeni sezon başvurusuna yetişemeyen bkurkcu ve Xelga sırayla Orlando Magic ve Detroit Pistons’ın koçları oldular.

Yaklaşık bir buçuk saat süren yayın oldukça keyifli sohbetlere sahne oldu. Sezonun tüm koçlarına kupa yolunda başarılar ve iyi eğlenceler.

Aşağıda TSBT 39. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com