37. sezon şampiyonu SinanCyln

37. sezon şampiyonu SinanCyln

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin genç koçlarından, şampiyonluk kupası ve yüzüğünü üçüncü kez kazanmayı başaran, oyun planına ve şablonuna uzun sezonlardır sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçiren ve kendi sistemini geliştire geliştire çok başarılı ve sükseli normal sezonlara sahip olan, sezon içinde de dokunuşlara devam eden koç ve oyuncu sinanceylan Sinan, Toronto Raptors ile 37. sezon şampiyonluğunu elde ederek ligimizdeki şampiyonluğuyla tarihimize bir başka imza daha atmayı başardı.

Bu yazımızda son şampiyonumuz ve TSBT tarihinde üçüncü kez kupa kazanan SinanCyln koçumuzun 37. sezon Raptors şampiyonluğunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kadro planlamasına baktığımızda, sinanceylan elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran koçlardan biri, zaten genel olarak şampiyonluk elde eden koçlarımız hep tüm oyunculardan en çok verim alan koçlardan oluşuyor. Oyun planına ve elindeki oyuncuları bu plana göre hareket ettirmeye optimum özen gösteren koçumuz SinanCyln, sezon başlangıcında 37. Sezon Free Agent açık artırmasında Raptors kadrosuna 15.100 puan karşılığında Bogdan Bogdanovic'i kattı. 2. FA hakkında da 10.100 puan karşılığında Collin Sexton'ı kadrosuna ekledi. Sezon ortasında aldığı açık artırma oyuncuları için ise şu yorumda bulundu."Kadromuza Sexton ve Bogdan Bogdanovic hamleleriyle daha da güç kattık. Oyun kurucu pozisyonunda VanVleet'in yanına daha hızlı, delici ve yırtıcı bir oyuncu ihtiyacımız vardı. Bunun yanında kısa rotasyonunda keskin bir şutör ve winner karakteri olan birine ihtiyaç gördüm ki bu da Bogdan gibi bir oyuncudan başkası olamazdı. Bazı takas görüşmelerinde bulunduk ama rakip koçların şaşırtıcı bir şekilde bizimle takas yapmaya çekinmesi gibi bir durum var sanırım, bazı cömert takas tekliflerimiz geri dönüş bile bulamadı fakat bizim için bir sorun yok, iyi bir kadromuz var takas yapmadan da sezon sonunu rahatça görebiliriz diye düşünüyorum." Sezon içerisinde takımının genişliğini ve kapasitesini yeterli görmüş olacak ki ve aradığı takastan olumlu cevap alamaması sebebiyle de hiç bir şekilde bir takasa imza atmadı.

Şampiyonluğa giden yolda sezon öncesi röportajında SinanCyln şu sözleri kaydetmişti. "Bilen bilir ki Toronto benim şehrim, Raptors desteklediğim takım. Zamanında mantıksal değil duygusal seçimlerle bile takımın başına geçmiştim fakat uzun bir süre oldu. Buraya, evime döndüğüm için çok mutluyum. Manevi evlatlarımdan DeRozan artık yok ama bence ligin en etkili 3 oyuncusundan birine, Kawhi Leonard'a sahibiz. Evet benim oyun yapımda bir oyuncunun liderliği gibi bir plan söz konusu değil ama bazı yıldızlara sahip olduğunuzda bunu yok sayamazsınız; Kawhi bizim liderimiz ve kaptanımız. Başta o olmak üzere yılların tecrübesi Lowry, avrupai uzunlarımız Valanciunas ve Ibaka, çok iyi bir çıkış yapan Siakam ile gerçekten ligin en iyi 3-4 takımından biriyiz."

Normal sezonun ortasına geldiğimizde ise sevgili koçumuz SinanCyln düzenlediği basın toplantısında geçen sezon Nuggets ile elenmeniz sonrası hedefiniz adım adım ilerlemek mi yoksa şimdiden tekrar şampiyonluğu hedeflediniz mi? sorusuna:"Finale gidebilir miyiz, gidebilirsek şansımız rakibimiz kim olur bilemem ama önce doğuya bakacak olursak 76ers, Boston ve Bucks en ciddi rakiplerimiz, arkadan gelecek Miami ve Indiana da gayet sürprize ve tehlikeye açık takımlar. Batıda da yenilmezlik seviyesine ulaşmış bir GSW, boyalı alana hükmeden Houston ve koç kaliteleriyle takımları olduğu seviyenin üstüne çıkaran Dallas ve Spurs var. Umarım gidebildiğimiz yere, yani tekrar şampiyonluğa kadar gideriz." dedi. Şampiyonluk yolunda ne denli konsantrasyonu yüksek olduğunu bu basın toplantısında bir kez daha görmüş olduk. Sezon ortasındaki basın toplantısının tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Draftta 2. sıradan seçtiği Raptors ile Normal Sezonu doğu yakasında 15 galibiyet 4 mağlubiyet ile 1. sırada bitirerek playoff bileti alan SinanCyln sezon içerisinde özellikle tek oyuncusu Kawhi Leonard'dan yüksek verim almasıyla ön plana çıktı. Kawhi Leonard liderliğinde yönettiği takımında en önemli faktör fazlasıyla top kullanan yıldız oyuncusu oldu. Normal sezonu da Kawhi 41 sayı gibi yüksek bir sayı ortalamasıyla bitirdi. Lowry 13 sayı, 7 asist gibi ortalamayla 2. en skorer oyuncu oldu.

TSBT37 SinanCyln - Raptors Oyuncu İstatistikleri


TSBT37 SinanCyln - Raptors Oyuncu İstatistikleri

Raptors, playoff ilk turunda Doğu'yu 1. bitirmesi sebebiyle Bye olarak geçip 2. tura çıktı. 2. turda sinanceylan Raptors rakibi 9 galibiyetle playoff potasına girmeye hak kazanan boyk1ns'in 76ers'ıydı. Raptors koçu SinanCyln bu turda 3-1 ile geçerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. 122 - 94, 116 - 121 ve 119 - 123 lik yüksek skorlu galibiyetlerle adını Doğu Konferans Finaline yazdırıyordu sinanceylan.

Doğu Konferans Finallerine geldiğimizde Raptors'in karşısında Dersoy'un sükseli Wizards'ı olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bu seriydi ancak; sezon öncesi basın toplantısında açıkça kararlılığını belirten koç, Wizards karşısında da 2-0 ile konferans şampiyonluğunu aldı ve TSBT 37. Sezon finaline adını yazdırdı. Serideki maçlar malesef bağlantı ve süresizlik sebebiyle tam olarak oynanamadılar. Koç sinanceylan bir kez daha Raptors ile Doğu Şampiyonu olmayı başardı.

Ve artık SinanCyln 6. kez ulaştığı finallerdeki rakibini bekliyordu. Batı yakasında Warriors ile TSBT kariyerinde bir kez daha final yapma başarısını gösteren tecrübeli ve değerli koç istanblue58, Batı yakası şampiyonu olarak final serisine gelmişti. Warriors, koç istanblue58'in önderliğinde Batı yakasını 17 galibiyetle 1. bitirmiş playoffta ilk karşısına çıkan güçlü rakibi cArsisalih'in Rockets'ını 3-2 ile geçmiş sonraki turda tecrübeli ve oyun kalitesi üst düzey olan başarılı koç elderef'in Timberwolves'u ile eşleşmişti. Muhteşem maçlara tanıklık eden bu güzel seride iş 3 maçta bitti. Koç istanblue58'in sabrıyla ve kalitesiyle finale çıktığını gördük.

Şimdi de sezon ve kazandığı şampiyonluk ile ilgili SinanCyln koçumuz neler söylemiş okuyalım. "Öncelikle şunu özellikle belirtmem gerekir ki bizim için baştan sona harika bir sezon oldu. Lige katıldığım ilk günde de söylediğim gibi Toronto Raptors benim NBA’de gönül verdiğim ve desteklediğim takım, bu takımla bu ligde şampiyonluk yaşamak da en büyük hedeflerimden biriydi. Boston Celtics ile gelen 2 şampiyonluğun ardından bu takıma ve oyuncularına yüzük kazandırmış olmak benim için büyük bir gurur. Harika bir normal sezon ve playoff serilerini geride bıraktık. Finalde de Yusuf abinin GSW’sine karşı doğru basketbol ve oyunla başarıya ulaşmayı başardık. Kawhi Leonard önderliğinde bu şampiyonlukta her oyuncunun önemli bir payı ve rolü oldu. Toronto’nun 37 sezonluk TSBT tarihinde de ilk kez benim yönetimimde şampiyon olması apayrı bir mutluluk. Bu takım bu onuru hak ediyordu ve bunu sağlayabilmiş olmaktan çok mutluyum. Aynı başarıları sürdürmek için her sezon tüm gücümü ortaya koymaya devam edeceğim ama bu şampiyonluk belki de en özel ve duygusal olanıydı. Umarım Toronto takımı bu ligde gerek benim gerek başka koçlar yönetiminde şampiyonluk ipini göğüslemeye devam edecek. Başta finaldeki rakibim Yusuf abi olmak üzere karşılaştığım tüm koçlara emekleri ve tebrikleri için teşekkür ediyorum."

5 maçlık TSBT 37. Sezon Final serisi bağlantı sorunlarıyla da olsa bir şekilde oynandı diyebiliriz. Sırasıyla final serisi maçlarının linkleri, sonuçları ve özet maç yayınları aşağıdadır. 

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-1lik Final serisiyle SinanCyln, Raptors takımıyla kupayı müzesine ikinci defa götürmeyi başardı. Finaller MVP'si tabi ki de takımının yükünü sırtlayan ve dimdik ayakta tutan Kawhi Leonard oldu. Raptors koçu sinanceylan 3. kez yüzüğünü parmağına takmayı başardı.

Finalist koç istanblue58 ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen son derece aktif ve güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli rekabetçi ruhla değerli koçlarımızdan biri haline gelen ve bunu da kazandığı ikinci şampiyonluk ile tekrarlayan SinanCyln'a daha nice sezonlarda kendisiyle çok mümkün olmasa dahil iyi bağlantılar ile karşılaşmak üzere dileğiyle hem kendisine hem de diğer tüm aktif koçlarımıza yeni sezonlarımızda başarılar diliyorum.

NBA 2K19 TSBT 37. Sezon Şampiyon Raptors Kadrosu:

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com