Hoşgeldin Tigin

Hoşgeldin Tigin

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Yeni çaylak koçlarımızı lige alımdan sorumlu admin koçumuz sevgili Yusuf nam-ı diğer istanblue58 ile aramıza katmaya tam gaz çalışarak devam ediyoruz. 36. sezon ile birlikte de aramıza yeni katılan Gökay nam-ı diğer Tigin'e, bu güzel başlangıçta her zaman olduğu gibi klasiğimiz haline gelen güzel bir röportaj ile hoşgeldin demek istedik. Kendisi de kırmadı zaman ayırıp sorularımızı cevapladı.

Ad: Gökay YILDIRIM
Doğum Tarihi: 1991
Meslek: Memur
PSN: Tigin55
OnlineLig Username: Tigin
TSBT İlk Sezonu: 36.TSBT NBA 2K19 Ligi
Katıldığı Ülke/Şehir: Kastamonu

Her zaman olduğu gibi klasik sorumuz olan tanımayanlar için bize kendini biraz tanıtır mısın ile röportajımıza startı verelim dilersen.

Gökay : Basketbolu izlemekten keyif almışımdır çünkü diğer sporlara göre takım oyunu ve bir nevi stratejik olması her zaman ilgimi çekmiştir. Arada amatörce oynuyorum diyebilirim.

Peki TSBT'yi bizleri nereden duydun, bize nasıl ulaştın ve başvuru sürecin nasıl oldu ?

Gökay : İnternette, NBA 2K19 ile ilgili katılabileceğim bir turnuva var mıdır diye araştırırken denk geldim TSBT oluşumuna. NBA 2K18'i müteakip NBA 2K19 gelmesi nedeniyle biraz bekleyip öyle başvurmak istedim ayrıca PS4 cihazım yoktu. Tsbt için PlayStation 4 aldım diyebilirim. Uzun bir deneme süresinden sonra aranızda olmaktan dolayı mutluyum, sabır ve ilginizden dolayı ayriyeten teşekkür ederim.

PSN isminizin hikayesi nedir?

Gökay : Tigin eski Türklerde kullanılan kağanın varisi oğlu anlamına gelen bir terimdir. 55 de Samsunlu olduğum için.

NBA 2K ile tanışman hangi yılda başladı, ne zamandır bu oyunu oynuyorsun ?

Gökay : NBA 2K10'da tanıştım okul, eğitim vs zaman ayıramadım sonrasında zamanımın istediğim seviyeye gelmesi beni 2Kya tekrardan çağırdı diyebilirim.

Daha önce benzer turnuvalara katılmış mıydın ?

Gökay : Hayır katılmadım bu ilk olacak ve bu yüzden böyle bir oluşumun içinde olduğum için çok heyecanlıyım.

NBA'de en sevdiğin takım ve takip ettiğin oyuncular kimler ?

Gökay : 76'ers nedeni Allen Iverson diyebilirim, çocukken de hayranıydım. Fenerbahçeliyim ancak; Iverson, Beşiktaşa geldiği zaman çok kıskanmıştım. Şu anda da Kemba Walker , Westbrook'u izlemek çok keyif veriyor. Allen Iverson kadar olmasa da güzel.

Büyük bir basketbol taraftarı olduğunu biliyoruz, oyun stili olarak son zamanlarda bir çok farklı sistem görebiliyoruz, sen en çok hangi sistemi beğeniyorsun ?

Gökay : Hızlı hücum hastasıyım diyebilirim. Savunmada sabırsızım. Deneme maçlarında oynarken bile çok söylediniz ama başarı için basketbolun kanunları bellidir savunma ve hücumu iyi olan kazanır. Tempo belirleyen sistem çok hoşuma gidiyor. Zamanla sistemler değişiyor aslında güzel bir şey diyebiliriz.

TSBT'de geçireceğin ilk sezon 36. sezon olacak, neler bekliyorsun hem kendinden hem de ligden ?

Gökay : Çaylak olduğum için şimdilik hedefim rakiplerin gözünde saygı duyulacak oyun oynamak. Amacım sevgi saygı çerçevesinde keyif almak aslında, önemli rakiplere yenilgi tattırmayı istiyorum. Tabiki iddialı değilim ama zamanla çok çalışarak güzel yerlere gelmek istiyorum. Ligde çok iyi, kaliteli basketbol bilgisi sağlam koçlar var ve rekabet üst düzeyde. Sezon ilerledikçe yenileceğim maçlarda bile performansımın artacağını düşünüyorum.

Yeni koçumuz nam-ı diğer Tigin Gökay'ı hem kendim, hem de lig adına tekrardan hoşgeldin dileklerimi iletiyorum. Basketbola gönül veren bir koçu daha aramıza katmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz, pozitif enerjisi ve sıcak kanlılığıyla aramıza katıldı. İlk günden itibaren deneme grubumuzdan başlayıp maç talep ederek ve muhabbetiyle kendisini aramıza katabilmiş olmaktan ötürü de mutlu olduğumu diğer çaylak koçlarımız gibi belirtmek isterim. Uzun yıllar güzel mücadelelerde karşılıklı rakip olmayı ve hoş sohbetle dostluklarımızı pekiştirmeyi bekliyorum.

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com