TSBT 38. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 38. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin 38. Sezonu 29 Ocak Salı akşamı yapılan draft ile başladı. Canlı yayın ataman5 ev sahipliğinde, boyk1ns, SinanCyln, nedjohnsen ve çiçeği burnunda çaylak koç keren73 katılımı ile gerçekleşti.

Geçtiğimiz sezon oynadığı maçlarla en çok puanı kazanan capo88, Denver Nuggets ile istediği gibi bir sezon geçiremeyen northefesouth ve çaylak sezonunda maçlarının neredeyse tamamını oynamanın ödülünü alan tigin ilk üç sıradan korumalı drafta sahip olan koçlar oldular. A torbasının diğer isimleri, ligin en centilmen koçlarından biri olan onuraktan ve üst üste ikinci sezonunda yine ilk torbada yer alan hozguryilmaz21 oldu. Topladığı puanlarla A torbasında olmaya hak kazanan ancak bu sezona katılmayacağını bildiren Dersoy’un yokluğunda ilk torbadan takım seçecek koç sayısı 5’te kaldı.

Draft çarkı ilk torba katılımı ile dönmeye başladığında akıllardaki soru “Golden State Warriors’un bu sezonki koçu kim olacak?” oldu. 2K19’un ilk üç sezonunda ilk sıradan seçilen takım hep Warriors oldu. Bu seferde aynı şekilde olması çok büyük ihtimaldi.

Çark dönmeye başladı ve ilk isim northefesouth oldu. Seçimi sürpriz olmadı ve Golden State Warriors’un başına geçti. İkinci sıradan çıkan onuraktan büyük bir sürprize imza attı. Ligin en iyi uzunlarından birine sahip olmasına rağmen Denver Nuggets’ın bu kadar yüksekten seçilmesini kimse beklemiyordu. Alevler içindeki batı rekabetine Nuggets’ın başında renk katacak. Geçtiğimiz sezon OKC Thunder ile %50 galibiyet yüzdesinin üstüne çıkan ancak play off yapamayan hozguryilmaz21, bu kez kendini doğu konferansına attı. Tüm hazırlık dönemini Philadelphia 76ers ile geçiren koç, yeni sezonda oldukça iddialı. Dördüncü sırada tigin geçen sezon yaptığı takastan çok memnun kalmış olmalı ki, Al Horford ve Marcus Morris Sr.’ın takımını Boston Celtics’i tercih etti. Eğer takımına çabuk ısınırsa ikinci sezonunda play off oynaması muhtemel. Draft puanlarına göre bir numarası capo88 ise korumalı draft hakkı olan beşinci sıradan Oklahoma City Thunder’ı tercih etti.

Altıncı sıradan boyk1ns, NBA’de mükemmel bir sezon geçiren James Harden’ın oyunda neler yapabildiğini merak etmiş olacak ki Houston Rockets tercihi ile batı konferansına gitti. Gecenin en büyük sürprizi, Toronto Raptors’ın ilk altı sıradan seçilmemesi oldu. Koç elderef de yedinci sıradan seçeceği belli olduğunda kimi alacağına çok kafa yormasına rağmen, Raptors’ın müsait olmasıyla hiç tereddüt etmeden kuzeye doğru yola çıkmak için valizlerini topladı. Sekizinci sırada gorkemgokbulut, 2K19’un tamamını birlikte geçirdiği Milwaukee Bucks ile tekrar anlaştı. Üst üste 4. Sezonu birlikte oynayacaklar. B torbasının son seçimini, dokuzuncu sıradan, Xelga bir kere daha Los Angeles Lakers diyerek yaptı.

TSBT 38. Sezon Takım Seçimleri

Onuncu sıradan Mustafakemal11 Washington Wizards’ı, on birinci sıradan Toxotes23 ise San Antonio Spurs’u, on ikinci sıradan nedjohnsen ise tercih ettiler. On üçüncü sıradan istanblue58, bir sezon aradan sonra tekrar Utah Jazz ile buluştu. 37. Sezonda bir numaradan seçtiği takımı ile final yapan koç, Jazz ile bir ilke imza atarak üst üste ikinci finalini yapmak istiyor. 37. Sezonun diğer finalisti SinanCyln, on dördüncü sıradan Los Angeles Clippers ile oynamayı seçti. Bu seçim ile Clippers 6 sezon aradan sonra tekrar lige döndü. 36. Sezonun şampiyonu bkurkcu, bir sezon ara verdiği lige Dallas Mavericks ile merhaba dedi. Yine bir sezon aradan sonra lige dönen e0r6c, kalan takımların içinde en kuvvetli gördüğü Indiana Pacers ile anlaşmaya vardı. Çaylak keren73, ilk sezonunda Dwyane Wade’li, Hassan Whiteside’lı Miami Heat ile büyük heyecana ortak olacak. On sekizinci sırada yine bir sezon aradan sonra lige dönen dasquad35, Charlotte Hornets ile anlaştı. Draftın son sırasında pr1me1tmac1_ bu sezon bir diğer Florida ekibi Orlando Magic ile yola çıkıyor.

Aşağıda TSBT 38. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

Birkaç kez teknik aksaklıklar sebebiyle normal akışından farklı giden yayın, her zaman olduğu gibi yine oldukça keyifle izlendi. Sezona katılacak olan tüm koçlara rekabeti ve eğlencesi bol, tüm maçların tamamlandığı bir sezon diliyorum. Şimdiden herkese bol şans.

TSBT Sonsuza Dek!

TSBT 38. Sezon Takım Seçimleri Haritası

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com