36. sezon şampiyonu bkurkcu

36. sezon şampiyonu bkurkcu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin genç koçlarından, şampiyonluk kupası ve yüzüğünü ikince kez kazanmayı başaran, oyun planına sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçirdiğinde çok başarılı ve sükseli normal sezonlar geçiren, sezon içinde de dokunuşlara devam eden koç ve oyuncu bkurkcu Berk, Philadelphia 76ers ile 36. sezon şampiyonluğunu elde ederek ikinci şampiyonluğuyla tarihe imza atmayı başardı. 

Bu yazımızda son şampiyonumuz ve TSBT tarihinde ikinci kez kupa kazanan bkurkcu koçumuzun 36. sezon 76ers şampiyonluğunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kadro planlamasına baktığımızda, bkurkcu elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran koçlardan biri, zaten genel olarak şampiyonluk elde eden koçlarımız tüm oyunculardan en çok verim alan koçlardan oluşuyor. Oyun planına ve elindeki oyuncuları bu plana göre hareket ettirmeye optimum özen gösteren koçumuz bkurkcu, sezon başlangıcında 36. Sezon Free Agent açık artırmasında 76ers kadrosuna 14.000 puan karşılığında Jarret Allen'ı kattı. 2. FA hakkın da ise 7.000 puan karşılığında Evan Fournier ile kadro zenginliğini artırdı. Sezon içerisinde takımının genişliğini ve kapasitesini yeterli görmüş olacak ki hiç bir şekilde bir takasa imza atmadı. Şampiyonluğa giden yolda sezon öncesi de basın toplantısı yapmamayı tercih etti.

Draftta 11. sıradan seçtiği 76ers ile Normal Sezonu doğu yakasında 16 maçta 16 galibiyet ile 1. sırada bitirerek playoff bileti alan bkurkcu sezon içerisinde özellikle her bir oyuncusundan farklı maçlarda verim almasıyla ön plana çıktı. Jeol Embiid ve Ben Simmons önderliğinde yönettiği takımında en önemli faktör her bir oyuncusunun topu paylaşan ve katkı veren bir yapı içerisinde hareket etmesini sağlamasıydı. Skor yükünü üstlenen Embiid ve Simmons maç başına ortalama 51 sayı 17,5 ribaunt, 11 asist gibi toplam ortalama rakamlarla katkı verdiler.Reddick Covington ve Allen'da onlara yardım etti ve 76ers namağlup olarak harika bir normal sezon geçirdi.

TSBT36 bkurkcu - 76ers Oyuncu İstatistikleri


TSBT36 bkurkcu - 76ers Oyuncu İstatistikleri

76ers, playoff ilk turunda Doğu'yu 1. bitirmesi sebebiyle Bye olarak geçip 2. tura çıktı. 2. turda bkurkcu 76ers'ın rakibi 6 galibiyetle playoff potasına girmeye hak kazanan cArsisalih'in Wizards'ıydı. 76ers koçu bkurkcu turu 2-0 ile geçerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. 106 - 82 ve 107 - 96 lık yüksek skorlu galibiyetlerle adını Doğu Konferans Finaline yazdırıyordu bkurkcu.

Doğu Konferans Finallerine geldiğimizde 76ers'ın karşısında Doğu yakasını 2. bitiren Pacers ile güzel işlere imza atan e0r6c olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bu seriydi ancak; Pacers koçu Ercan'ın takvim sıkıntısı sebebiyle seride hiç bir maç oynanamadı ve konferans şampiyonluğunu bkurkcu alıp TSBT 36. Sezon finaline adını yazdırdı. Koç bkurkcu bir kez daha Doğu Şampiyonu olmayı başardı.

Ve artık bkurkcu ulaştığı finallerdeki rakibini bekliyordu. Batı yakasında Warriors ile TSBT kariyerinde ilk kez final yapma başarısını gösteren koç elderef, Batı yakası şampiyonu olarak final serisine gelmişti. Warriors, elderef'in önderliğinde Batı yakasını 17 galibiyetle 1. bitirmiş playoffta ilk karşısına çıkan güçlü tecrübeli rakibi ogzhnynya'nın Blazers'ını 3-1 ile geçmiş sonraki turda tecrübeli ve oyun kalitesi üst düzey olan başarılı koç istanblue58'in Jazz'ı ile eşleşmişti. Muhteşem maçlara tanıklık eden bu güzel seride iş 3 maçta sonuçlandı. 3-0 ile finale koç elderef yönetimindeki Warriors geliyordu.

6 maçlık TSBT 36. Sezon Final serisinin maçlarının linkleri, sonuçları aşağıdadır. Maç detayları için lütfen skorların üstüne tıklayınız.

1. Maç - 

2. Maç - 

3. Maç - 

4. Maç - 

5. Maç - 

6. Maç - 

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-2lik Final serisiyle bkurkcu, 76ers takımıyla kupayı müzesine ikinci defa götürmeyi başardı. Finaller MVP'si tabi ki de takımının yükünü sırtlayan ve dimdik ayakta tutan Ben Simmons oldu. 76ers koçu bkurkcu, 2. kez yüzüğünü parmağına takmayı başardı.

Finalist koç elderef ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen son derece aktif ve güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli rekabetçi ruhla değerli koçlarımızdan biri haline gelen ve bunu da kazandığı ikinci şampiyonluk ile tekrarlayan bkurkcu'ye daha nice sezonlarda karşılaşmak üzere dileğiyle hem kendisine hem de diğer tüm aktif koçlarımıza yeni sezonlarımızda başarılar diliyorum.

NBA 2K19 TSBT 36. Sezon Şampiyon 76ers Kadrosu:

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com