TSBT 37. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 37. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin 37. Sezonu 18 Aralık Salı akşamı yapılan draft ile başladı. Canlı yayın ataman5 ev sahipliğinde, boyk1ns, Mustafakemal11, nedjohnsen ve cArsisalih, katılımı ile gerçekleşti.

Geçtiğimiz sezon mücadele eden ve draft puanları ile sıralamada kendilerine yer bulan koçlar arasında bu sezon mücadele edemeyecek olan koçlar olmasına rağmen, diğer koçların sıralamaları değişmeden, draft puanları açıklandığında ne ise o şekilde devam edileceği birkaç gün önce açıklanmıştı.

Topladığı puanlarla ilk torbada olmaya hak kazanan redox2842‘nin yeni sezona katılamayacağını açıklamasıyla birlikte ilk torbadan seçilecek olan takım sayısı 5’e düştü. Bu durum alt sıralardan seçim yapacak olan koçların yüksek ortalamaya sahip takımları seçme şanslarını bir nebze daha arttırmış oldu. 36. Sezonda tüm maçlarını tamamlayan 4 koç boyk1ns, gorkemgokbulut, istanblue58, SinanCyln ve Atlanta Hawks ile harika bir sezonu geride bırakan hozguryilmaz21 ilk torbanın içinde yer aldılar. Bu torbada bulunan en yüksek puana sahip üç koç yine korumalı draft hakkına sahip oldular.

Canlı yayının tatlı sohbeti devam ederken, draft çarkı ilk tur için hazır bekliyordu. Heyecanı ateşlemek için düğmeye basıldı. Çark beş koçun isimleri üzerinde dönerken nefesler tutuldu. Gecenin bir numaralı ismi istanbule58 oldu. NBA2K18 senesinde bir numara çıktığında Golden State Warriors tercihi yapan ancak kimyanın bir türlü tutmaması sebebiyle, play off dahi oynayamadan sezonu noktalamıştı. "Yarım kalan hesabı kapatmaya geliyorum." diyerek bir kez daha San Francisco ekibi ile anlaştı.

Gecenin iki numarası, son dönemin yükselen yıldızı, son üç sezonun ikisini kupa ile kapatan koçu SinanCyln oldu. "Evimize dönüyoruz!" dedi ve Toronto Raptors ile anlaştı. Üçüncü sırada geçtiğimiz iki sezonu Milwaukee Bucks ile geçiren gorkemgokbulut sözleşmesini bir sene daha uzatmaya karar verdi. Dördüncü sırada hozguryilmaz21, Warriors ve Raptors’dan sonra taraflı tarafsız herkesin gözdesi olan, son güncelleme ile daha da güçlenen Oklahoma City Thunder ile anlaştı. Draft sıralamasında bir numara olan ancak ilk dört sırada seçilmeyen boyk1ns, korumalı draft hakkına istinaden beş numaraya oturdu ve Jimmy Butler takası sonrası oldukça iyi bir ilk beşe sahip olan ancak kenar katkısını zayıflatan Philadelphia 76ers ile anlaştı.

B torbası koçları ile ikinci tur heyecanına beklemeden geçildi. İkinci turun ilk ismi e-sporcu kimliğinin yanında müzisyen kimliği ile gönüllere taht kuran Xelga oldu. Koçluk kariyerinde ilk defa bu kadar yüksek sıradan seçim yapacak olmanın verdiği keyifle oyunun en iyi oyuncusu kabul edilen LeBron James ile birlikte olmayı seçti. Detroit Pistons’a olan hayranlığı bilinen koçun, senelerce kanlı bıçaklı oldukları Los Angeles Lakers’ın başında neler yapacağı merak konusu. Bu seçim kendinden sonra seçecek olan cArsisalih, nedjohnsen ve ogzhnynya için yıkım oldu. Üç koç sırasıyla Boston Celtics, Houson Rockets ve San Antonio Spurs ile anlaştılar. Son sezonun finalisti elderef, onuncu sıradan Minnesota Timberwolves ile anlaştı. On birinci sıradan ataman5, oyuncularının serbest oyuncu olabilmesi için alınmaması adına totemler yapılan Dallas Mavericks’i tercih etti. Geçen sezon yaptığı Oladipo takası ve sezondaki başarısı ile adından oldukça söz ettiren onuraktan, Indiana Pacers ile bu kez Oladipo ve ekibine koçluk yapmayı seçti.

TSBT 37. Sezon Takım Seçimleri

Sezonun ilk birkaç gününü askerlik görevi sebebiyle kaçıracak olan capo88, New Orleans Pelicans ile anlaştı. On dördüncü sıradan northefesouth, Denver Nuggets ile batı cehenneminden kendini play off potasına sokmaya çalışacak. Birkaç sezon aradan sonra lige geri dönen Dersoy, NBA’de takas dedikodularına adı sıkça karışan Washington Wizards ile sözleşme imzaladı. Lig açılana kadar büyük bir takas olmaması için dua etmeye başladı bile. On altıncı sıradan SpideGS, Portland Trail Blazers ile bu sezonda yol alacak. Bu sezonun iki çaylak koçundan biri olan Tigin, iki iyi uzuna sahip olmasına rağmen bir türlü yüksek sıralardan tercih edilmeyen Detroit Pistons ile anlaştı. İki uzunundan birini takas ile gönderip kadrosuna derinlik katmayı tercih etmesi muhtemel. Geçtiğimiz sezon bitirdiği maç sayısı sebebiyle draft torbalarının dibinde demirli olan Mustafakemal11, takasa en uygun takım olarak gördüğü Orlando Magic ile anlaştı. Özellikle elindeki uzun rotasyonundan iyi takaslar çıkarabilir.

Yine birkaç sezon ara veren koçlarımızdan Toxotes23, uzun sezonlar istanbule58 hegemonyasında olan Utah Jazz’ı seçti. Donovan Mitchell ve Rudy Gobert ile batıda oldukça iddialı olacaktır. Diğer çiçeği burnunda çaylağımız Mertovski2018, lige giriş yaptığı ilk günden beri başına geçmeyi hayal ettiği Chicago Bulls ile anlaştı. Bir süre topluluktan uzak kalmak durumunda kalan pr1me1tmac1_, tekrar geri döndü ve Miami Heat ile ortalığı kavurmaya hazırlanıyor.

Aşağıda TSBT 37. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

Bir kez daha müthiş bir sohbete ev sahipliği yapan canlı yayın bol kahkaha ile bitti. Her zaman olduğu gibi rekabeti ve eğlencesi bol, tüm maçların tamamlandığı bir sezon diliyorum tüm koçlara. Şimdiden herkese bol şans.

TSBT Sonsuza Dek!

TSBT 37. Sezon Takım Seçimleri Haritası

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com