35. sezon şampiyonu sinanceylan

35. sezon şampiyonu SinanCyln

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin genç koçlarından, şampiyonluk kupası ve yüzüğünü ikinci kez kazanmayı başaran, ve bu şampiyonluğa uzanırken üst üste 4. kez final yapma başarısı göstermiş olan, oyun planına sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçiren ve kendi sistemini geliştire geliştire çok başarılı ve sükseli normal sezonlara sahip olan, sezon içinde de dokunuşlara devam eden koç ve oyuncu sinanceylan Sinan, Boston Celtics ile 34. sezon şampiyonluğunu elde ederek ligimizdeki iki kez üst üste kazandığı şampiyonluğuyla tarihimize bir başka imza daha atmayı başardı.

Bu yazımızda son şampiyonumuz ve TSBT tarihinde ikinci kez kupa kazanan SinanCyln koçumuzun 35. sezon Celtics şampiyonluğunu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kadro planlamasına baktığımızda, sinanceylan elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran koçlardan biri, zaten genel olarak şampiyonluk elde eden koçlarımız tüm oyunculardan en çok verim alan koçlardan oluşuyor. Oyun planına ve elindeki oyuncuları bu plana göre hareket ettirmeye optimum özen gösteren koçumuz sinanceylan, sezon başlangıcında 35. Sezon Free Agent açık artırmasında Celtics kadrosuna 6.100 puan karşılığında Dirk Nowitzki'yi kattı. 2. FA hakkını ise kullanmadı. Sezon ortasında aldığı açık artırma oyuncuları için ise şu yorumda bulumda."Takımla ilk antreman yaptığımda ben de herkes gibi 4 numara eksiğini görmüştüm. Morris ve Tatum'u 4 numaraya kaydırmak da sezon boyu bizi taşıyamazdı. Bu yüzden Dirk Nowitzki ile anlaştık. Şu anda bir takas görüşmemiz var, olursa da ligin seyirini değiştirebilecek bir takas. Biz olması taraftarıyız fakat karşı takıma da bağlı bir durum. Netleşmeden kimlerin gidip kimlerin geleceğini söyleyemem fakat olursa güzel bir takas yapabiliriz. Onun dışında başka bir değişiklik olmayacak gibi bunu söyleyebilirim." Sezon içerisinde takımının genişliğini ve kapasitesini yeterli görmüş olacak ki ve aradığı takastan olumlu cevap alamaması sebebiyle de hiç bir şekilde bir takasa imza atmadı.

Şampiyonluğa giden yolda sezon öncesi röportajında SinanCyln şu sözleri kaydetmişti. "Biz oynamak istediğimiz ve oynamaktan keyif aldığımız oyunu oynamak istiyoruz. Evet bu koltukta son şampiyon olarak oturmak harika ve gurur verici, ama bunu devam ettirmek için çok çalışmak yetmez, daha fazlasını vermemiz gerek. Rakiplerimiz artık son şampiyona karşı daha da iyi oynamak, daha çok kazanmak ve daha çok kendini göstermek isteyecektir. Buna şimdiden hazır olmalı ve daha savaşçı br ruhla daha büyük ciddiyetle oynamalıyız. Üzerimizde baskı yok, aksine bunun bize güç vermesi gerek. Bazı durumlarda kulaklarımızı tıkamalı ve sadece oyunumuza odaklanmalıyız."

Normal sezonun ortasına geldiğimizde ise sevgili koçumuz SinanCyln düzenlediği basın toplantısında geçen sezon gelen şampiyonluktan sonra hedefiniz hala adım adım ilerlemek mi yoksa şimdiden tekrar şampiyonluğu hedeflediniz mi? sorusuna:"Benim bu işte her zamanki görüşüm adım adım hedefler koyup elde etmek, bunu hiçbir takım ve kadro kalitesi değiştiremez. Biz elde ettiğimiz başarılara böyle ulaştık ve bizim için de olması gerek bu. O yüzden ilk ve şuanki hedefimiz sıra farketmeksizin playoff biletini cebimize koymak." dedi. Şampiyonluk yolunda ne denli konsantrasyonu yüksek olduğunu bu basın toplantısında bir kez daha görmüş olduk. Sezon ortasındaki basın toplantısının tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Draftta 3. sıradan seçtiği Celtics ile Normal Sezonu doğu yakasında 15 galibiyet 2 mağlubiyet ile 2. sırada bitirerek playoff bileti alan SinanCyln sezon içerisinde özellikle her bir oyuncusundan farklı maçlarda verim almasıyla ön plana çıktı. Kyrie Irving liderliğinde yönettiği takımında en önemli faktör her bir oyuncusunun topu paylaşan ve katkı veren bir yapı içerisinde hareket etmesini sağlamasıydı. Jaylen Brown yedekten gelip 13,9 sayı, 3,4 asist, 1,1 top çalma gibi rakamlara ulaştı. Hayward, Tatum ve Horford çift haneli skor katkısı verdi, Nowitzki el yakan sayıları attı ve Celtics harika bir normal sezon geçirdi diyebiliriz.

TSBT35 sinanceylan - Celtics Oyuncu İstatistikleri


TSBT35 sinanceylan - Celtics Oyuncu İstatistikleri

Celtics, playoff ilk turunda Doğu'yu 2. bitirmesi sebebiyle Bye olarak geçip 2. tura çıktı. 2. turda sinanceylan Celtics'inin rakibi 6 galibiyetle son anda playoff potasına girmeye hak kazanan capo88'in Raptors'ıydı. Celtics koçu SinanCyln bu turda 3-1 ile geçerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olduğunu herkese gösterdi. 139 - 82, 115 - 91 ve 91 - 123 lik yüksek skorlu galibiyetlerle adını Doğu Konferans Finaline yazdırıyordu sinanceylan.

Doğu Konferans Finallerine geldiğimizde Celtics'in karşısında Mustafakemal11'in sükseli Pistons'ı olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bu seriydi ancak; sezon öncesi basın toplantısında açıkça kararlılığını belirten koç, Pistons karşısında da 3-0 ile konferans şampiyonluğunu aldı ve TSBT 35. Sezon finaline adını yazdırdı. Serideki maçlar malesef bağlantı ve süresizlik sebebiyle tam olarak oynanamadılar.Koç sinanceylan bir kez daha Celtics ile Doğu Şampiyonu olmayı başardı.

Ve artık SinanCyln 4. kez üst üste ulaştığı finallerdeki rakibini bekliyordu. Batı yakasında Rockets ile TSBT kariyerinde bir kez daha final yapma başarısını gösteren tecrübeli koç(kendimi anlatıyorum kusura bakmayın.) koç ataman5, Batı yakası şampiyonu olarak final serisine gelmişti. Rockets, koç ataman5'in önderliğinde Batı yakasını 12 galibiyetle 2. bitirmiş playoffta ilk karşısına çıkan güçlü şampiyon ve tecrübeli rakibi istanblue58'in Jazz'ını 3-1 ile geçmiş sonraki turda tecrübeli ve oyun kalitesi üst düzey olan başarılı koç ogzhnynya'nın Lakers'ı ile eşleşmişti. Muhteşem maçlara tanıklık eden bu güzel seride iş 5. maça kadar geldi. Özellikle 2. maçta Lakers'ın aldığı harika galibiyet herkesin hafızalarına kazınmıştı. 5. Maçta Rockets oyuncu kalitesi biraz daha ağır bastı ve bağlantı konusunda da standart kötüye alışmış ataman5'in sabrıyla finale çıktığını gördük.

Final serisinin heyecanını tüm takipçilerimizle yaşayabilmek adına finalistlerimizden Rockets koçumuz ataman5 ben deniz serideki tüm maçları kendi youtube kanalımdan yayınladım. Rekabeti üst düzey ve keyifli final serisine biz izleyiciler de sonuna kadar tanıklık edebiliyoruz. Rockets koçuna final ve sezon hakkındaki düşüncelerini sorduk. Koç ataman5: "Artık benim için klasik haline gelmiş olan bağlantı problemleri son 4 yılda olduğu gibi bu seride de sinanceylan koçumuz karşısında kendini aşılması çok güç bir canavar olarak gösterdi. Son yıllarda sanırım son 3 yıldır sinanceylan koça karşı oynadığım maçların 3. çeyreğinde her zaman bozulan bağlantı mevcut oldu. Serinin 5. ve 6. maçları malesef 3. çeyreklerde bırakmak ve bir nevi finalden çekilmek zorunda kaldım çekilmeyecek bir hal almıştı. Aynı zamanda Harden 2 ve 3. maçlarda, CP3 ve Capela'da 4. ve 5. maçlarda bu seride sakatlanan oyuncular oldular. Final serisinde as 3 oyuncunuz sakatlanınca bir de bağlantı gidince yapacak çok bir şey kalmıyor. Tüm bu sıkıntılara rağmen aldığımız  2 galibiyetten sevinç duysam da seriyi tamamlayamamış olmak buruk bıraktı bizi. Bunları da buradan yazma gereği hissettim izninizle."

Şimdi de sezon ve kazandığı şampiyonluk ile ilgili SinanCyln koçumuz neler söylemiş okuyalım. "Boston Celtics gibi harika bir takımla üstüste 2.sezonumda 2.şampiyonluğu kazanmak gerçekten harika bir his. Geçen sezonun ardından gelen sorumluluk ve baskıların bizi yıldırmasından ziyade bunu itici bir güç olarak kullanmamız ve bazı maçlar dışında sezon boyunca çok efektif ve verimli oynamış olmak büyük bir mutluluk. Rakiplerin “son şampiyona karşı oynama” motivasyonu bizi bu sezon çok zorlamıştı, bizi belki de bu başarıyı kazanmakta daha hırslı yapan noktalardan biri bu oldu. Kyrie önderliğinde bu harika takımla oynamış olmaktan çok mutluyum. Finalde eşleştiğimiz Houston başta olmak üzere tüm rakip koçlarına emekleri ve tebrikleri için teşekkür ediyorum. Kesinlikle bu şampiyonluğun birden fazla kırılma noktası oldu. Şans ve takım oyunu oynamanın da katkılarıyla adımızı bir kez daha şampiyonlukla hatırlatmak harika. Umarım başka takımlarla da bu seviyelerde olmayı başarırız. Şampiyonluğu tüm Boston taraftarına armağan ediyorum, bazı maçlarda, özellikle Toronto, Detroit ve Houston serisinde iç saha maçlarında onlardan büyük güç aldık. Bu sezon Bostondan ayrılacağım belki ama bu bir veda değil, eminim ki sonraki sezonlarda benim de kalbimde artık apayrı yeri olan bu mükemmel takım ve organizasyonla tekrar bir araya geleceğiz. Teşekkürler."

6 maçlık TSBT 35. Sezon Final serisinin 6 maçı da bağlantı sorunlarıyla da olsa bir şekilde oynandı diyebiliriz. Sırasıyla final serisi maçlarının linkleri, sonuçları ve özet maç yayınları aşağıdadır. Özetleri tekrar izlemek için lütfen skorların üstüne tıklayınız.

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-2lik Final serisiyle SinanCyln, Celtics takımıyla kupayı müzesine ikinci defa götürmeyi başardı. Finaller MVP'si tabi ki de takımının yükünü sırtlayan ve dimdik ayakta tutan Kyrie Irving oldu. Celtics koçu sinanceylan 4 sezon üst üste gelmeyi başardığı finallerde üst üste de 2. kez yüzüğünü parmağına takmayı başardı.

Finalist koç ataman5 ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen son derece aktif ve güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli rekabetçi ruhla değerli koçlarımızdan biri haline gelen ve bunu da kazandığı ikinci şampiyonluk ile tekrarlayan SinanCyln'a daha nice sezonlarda kendisiyle çok mümkün olmasa dahil iyi bağlantılar ile karşılaşmak üzere dileğiyle hem kendisine hem de diğer tüm aktif koçlarımıza yeni sezonlarımızda başarılar diliyorum.

NBA 2K19 TSBT 35. Sezon Şampiyon Celtics Kadrosu:

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com