TSBT 36. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 36. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin 36. Sezonu salı akşamı yapılan draft ile başladı. Koçların son sezonda oynadıkları maç sayıları ve bu maçların kaybettiklerinden kazandıkları puanlarla belirlenen draft torbaları günün erken saatlerinde açıklanmıştı. Draftlar tarihinde ilk kez uygulanacak olan korumalı draft hakkı da draft heyecanına başka bir soluk getirdi. Bu kurala göre draft puanlarına göre ilk üç sırayı alan koçlar, çark döndükçe alt torbalara düşerlerse sırasıyla beşinci, yedinci ve dokuzuncu sıradan takım seçmeye hak kazanacaklardı.

Canlı yayına katılan koç sayısında da draftlar tarihinde bir ilk yaşandı. Yayının ev sahibi ataman5’in yanı sıra canlı yayınların gediklilerinden ogzhnynya, boyk1ns, Mustafakemal11, nedjohnsen, ikinci kez ekranda bizlerle birlikte olan cArsisalih ve ilk defa bu heyecana ortak olan elderef yayının ilk dakikalarından itibaren ekran karşısında izleyenlerle buluştu. Programın yarısına geldiğimizde SinanCyln’ın da katılımıyla toplam 8 koç canlı yayında takım seçimlerini seyircilere aktardılar.

Yayına katılan koçların sezon değerlendirmeleri keyifle sürerken birinci torba için draft çarkı hazırlanmıştı. Hem yayına katılan koçların hem de ekran başındaki izleyicilerin meraklı bekleyişlerini sonlandırmak adına çark dönmeye başladı.

Geçen sezon tüm maçlarını tamamlayan ve en yüksek puan ile drafta giren elderef birinci sıradan seçmeye hak kazandı ve sürpriz bir seçim yapmayacağını söyleyerek Golden State Warriors ile sezona gireceğini bildirdi. İkinci sırada, geçtiğimiz sezonun çaylak isimlerinden olan ve maalesef galibiyet sevincini yaşayamayan SpideGS kötü geçen sezonun meyvesini toplamak üzere Boston Celtics’in yolunu tuttu. Üçüncü sıradan çıkan boyk1ns, San Antonio Spurs günlerinden özlediği Kawhi Leonard ile tekrar buluşmak için Toronto Raptors’u seçti. Dördüncü sırada capo88 kuzey soğuğundan, çöl sıcağına geçti ve bu sezon Houston Rockets’ın başında olmayı seçti.

Beşinci sırada onuraktan, kimileri için sürpriz sayılacak bir kararla San Antonio Spurs terchini yaptı. Geçtiğimiz seneye nazaran kadrosunun gücü azalmış gibi görünse de Demar DeRozan ve LaMarcus Aldridge ile hala cephanesi güçlü bir takım San Antonio. Altıncı sırada gorkemgokbulut geçen sezonda da başında olduğu Milwaukee Bucks ile anlaştı. Yedinci sırada son draftın bir numarası nedjohnsen, oynamak istediği basketbola en yakın takım olan Oklahoma City Thunder seçimini yaptı. Sekizinci sırada Mustafakemal11, kralın takımına gitti. Los Angeles Lakers’ın bu kadar alt sıralara düşmesinin sebebi LeBron’un kenarda olduğu zamanlarda oldukça sıradan bir takıma dönüşmesi olabilir. Dokuzuncu sırada istanblue58, her sezonda aşağı yukarı aynı sıralamaya sahip olup her zaman seçtiği takım olan Utah Jazz ile devam edecek.

Onuncu sırada cArsisalih, ligin en iyi kısa ikililerinden birine sahip takım olan Washington Wizards’ın başına geçti. Geçen sezon Mo Bamba ile harikalar yaratan koç, bu sezonda da Dwight Howard ile aynı etkiyi yapmaya çalışacak. Onbirinci sırada geçen sezonda da başında olduğu Philadelphia 76ers’ta Joel Embiid’i göndererek büyük bir takasa imza atan bkurkcu, yine aynı hamleyi yapacak mı hep birlikte göreceğiz. Onikinci sırada son sezonun konferans finalistlerinden ogzhnynya Portland Trail Blazers ile yola devam dedi. Damian Lillard ve CJ McCollum ile harikalar yaratmaya hevesli. Onüçüncü sırada ataman5 senelerdir yüzüne kimsenin bakmadığı Phoenix Suns tercihi ile herkesi şaşırttı. Ondördüncü sırada SinanCyln, bu kadar aşağı düşmesi beklenmeyen Denver Nuggets ile anlaştı. İki sezon Boston Celtics ile final gördükten sonra kendisi için bambaşka bir deneyime hazır!

TSBT 36. Sezon Takım Seçimleri

Onbeşinci sıradan northefesouth, Jimmy Butler belirsizliği sebebiyle kimsenin yanaşmadığı Minnesota Timberwolves’u tercih etti. Onaltıncı sıradan hozguryilmaz21 Atlanta Hawks tercihini yaptı. Trae Young’un şut tehditi kendisini etkilemiş olmalı. Onyedinci sırada bir sezon aradan sonra tekrar lige dönen Xelga, sevdiği renklerle buluştu ve Detroit Pistons koçu oldu. Onsekizinci sırada e0r6c ligin en iyi iki numaralarından birine sahip olan Indiana Pacers ile anlaştı. Ondokuzuncu sırada umut10 Florida sahillerinde Miami Heat’in başına geçti. Yirminci ve son sırada yine bir süre ligden uzak kalan redox2842 unutulmaya yüz tutan ancak genç ve dinamik bir kadroya sahip olan, izleyenlerin de görmeyi özlediği Chicago Bulls’un başına geçti.

Aşağıda TSBT 36. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

Bir kez daha müthiş bir sohbete ev sahipliği yapan canlı yayın bol kahkaha ile bitti. Her zaman olduğu gibi rekabeti ve eğlencesi bol, tüm maçların tamamlandığı bir sezon diliyorum tüm koçlara. Şimdiden herkese bol şans.

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

TSBT Sonsuza Dek!

TSBT 36. Sezon Takım Seçimleri Haritası

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com