Hoşgeldin SpideGS

Hoşgeldin SpideGS

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Yeni çaylak koçlarımızı lige alımdan sorumlu admin koçumuz sevgili Yusuf ve psn değişikliği sebebiyle artık nam-ı diğer istanblue58 ile tam gaz çalışarak aramıza kazandırmaya 7/24 devam ediyoruz. NBA 2K19 ilk sezonu TSBT'nin 35. sezonu ile birlikte aramıza yeni katılan bu sezonun 3. çaylak koçu Deniz namı-i diğer SpideGS'ye, bu güzel başlangıçta her zaman olduğu gibi klasiğimiz haline gelen güzel bir röportaj ile hoşgeldin demek istedik. Kendisi de kırmadı zaman ayırıp sorularımızı cevapladı.

Ad: Deniz Yalçın

Doğum Tarihi: 1986

Meslek: -

PSN: spidegs05

OnlineLig Username: SpideGS

TSBT İlk Sezonu: 35.TSBT NBA 2K19 Ligi

Katıldığı Ülke/Şehir: İstanbul

Her zaman olduğu gibi klasik sorumuz olan tanımayanlar için bize kendini tanıtır mısın ile röportajımıza start verelim dilersen?

Deniz: Basketbola ilkokulda Ted Koleji’nde başladım ve ortaokul lise yıllarında hem okul takımında hem de Erdemirspor’da devam ettim. Universite yıllarında basketbola oynamadım fakat işe başladığımda İstanbul’da kurumsal ligde mücadele ettim. Kurumsal lig uzun yıllar Deloitte - PWC rekabetine sahne oldu ben de bu rekabet için mücadele ettim ve çok keyifli bir dönem geçirdim.

TSBT’yi nereden öğrendin, bize nasıl ulaştın?

Deniz: TSBT’yi ikinci yılına giren lise takımından arkadaşım Kebir’den duydum. Bir süre onun vasıtasıyla ligi takip ettim, rekabeti izledim. Takas sistemi, FA, röportajlar vb. ektkinliklere saygı duydum ve çok keyifli olacağına çok inandım. Haklı da çıktım. İyi ki katılmışım

PSN isminin hikayesi Nedir?

Deniz: PSN ismimi kardeşim seçmişti. Herhangi bir anlamı yok sonundaki GS dışında Kendi oynadığı oyunlarda kullandığı bir PSN ismi aslında. Kendisinden bana yadigar kaldı, PS oynamıyor uzun süredir.

NBA’K ile tanışman hangi yılda oldu? Ne zamandır bu oyunu oynuyorsun?

Deniz: NBA live 98 ilk oynadığım NBA oyunuydu. O zamandan beri dönem dönem oyunları alıp oynamıştım. Uzun bir süre araya FIFA girdi ve tam zmanlı olarak NBA2KL oynamaya başlamam 2018’in çıkmasıyla birlikte oldu. Çok şey kaçırmışım dedim açıkçası. Artık tüm yollar NBA 2K’ya çıkıyor.

Daha önce benzer turnuvalara katılmış mıydın?

Deniz: Daha önce NBA özelinde herhangi bir online turnuvaya katılmadım. Fifa’da uzun süre Pro Club maçları yaptık ama bu sayılmaz sanırım En büyük hayalim aynı formatı NBA’de oynamak aslında.

NBA’de en sevdiğin takım ve takip ettiğin oyuncular kimler?

Deniz: NBA diyince aklıma ilk gelen takım ve gönül bağım olan takım kesinlikle Utah Jazz. İlk NBA izlemeye başladığım yıllar Utah – Chicago rekabetinin olduğu yıllar. Kuzenlerim gece maça kaldırırdı, yaşım küçük olmasına rağmen izlerdim. O zamanlar hep Utah kazansın isterdim. Neden bilmiyorum:) John Stockton bir dönem idolümdü, bayılırdım oyununa. Zaman makinem olsa biner kesinlikle gönlümde ayrı bir yeri olan Jason Kidd ve Jason Williams’ı alır getirirdim. Yakın zamana gelecek olursak James Harden ve Houston favorim.

Oyun stili olarak son zamanlarda basketbolda birçok farklı sistem görebiliyoruz, sen en çok hangi sistemi beğeniyorsun?

Deniz: Günümüzde son derece atletik oyuncular, çok hızlı, dinamik ve “herkesin her rolü oynadığı” basketbol oynanıyor. Rekabet, seyir zevki, bol skorlu maçlar kısacası her şey var. Tabi bu oyuncular özelinde de birçok varyasyon yaratıyor koçlar. İzlemekten çok da zevk alıyorum fakat bazen o klasik pivotları, güce dayalı basketbolu özlüyorum. Belki artık o günlere dönemeyeceğiz ama Tim Duncan’ı izlerken hangimiz zevk almıyorduk ki:) Sistemler ve taktikler bence o dönem çok daha ön plandaydı. Bugün birçok takımın kaderi belli başlı oyuncuların psikolojik duruma bel bağlamış durumda. Motivasyon hep oradaydı fakat oyuncudan öte takım ön plandaydı.

TSBT’de geçireceğin ilk sezon 35. Sezon olacak, neler bekliyorsun, hem kendinden hem ligden?

Deniz: Ligden beklentim güzel arkadaşlıklar, dostluklar edinmek. Keyif almak sanal basketbolu oynamak ve mücadele etmek. Bu röportajı birkaç maç yapmış olarak ve hepsini kaybetmiş olarak iletiyorum ama bu ligin son derece keyifli olduğunu söylememe engel olmuyor. Herkes çok heyecanlı ve bu oluşumu sahiplenmiş durumda. Gerçekten heyecan verici.

Yeni koçumuz nam-ı diğer SpideGS Deniz' hem kendim, hem de lig adına tekrardan hoşgeldin dileklerimi iletiyorum. Kebir koçumuzun da arkadaşı olarak basketbola gönül veren bir koçu daha aramıza katmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz, pozitif enerjisi ve sıcak kanlılığıyla bizim gönlümüzü çaldı. İlk günden itibaren deneme grubumuzdan başlayıp maç talep ederek ve muhabbetiyle kendisini aramıza katabilmiş olmaktan ötürü de mutlu olduğumu diğer çaylak koçlarımız gibi belirtmek isterim. Uzun yıllar güzel mücadelelerde karşılıklı rakip olmayı ve hoş sohbetle dostluklarımızı pekiştirmeyi bekliyorum.

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com