TSBT 35. Sezon Takım Seçimleri

TSBT 35. Sezon Takım Seçimleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu’nun düzenlediği NBA2K liglerinin yeni senesinden herkese merhabalar. NBA 2K19 ile birlikte dokuzuncu senesine başlayan organizasyonun yeni sezonu, 25 Eylül akşamı yapılan takım seçimleri ile başladı. Tüm koçların eşit şansa sahip olduğu draft akşamına 18 koç katıldı.

Yayına moderatörlük eden ataman5’in yanı sıra canlı yayında görmeye alıştığımız ogzhnynya, boyk1ns, Mustafakemal11 ve ligin çiçeği burnunda isimlerinden cArsisalih ekran karşısında izleyenlerle buluştu.

Yeni senenin heyecanı ile oldukça keyifli başlayan draft, yeni oyunun kısa bir sohbeti ile devam etti. Fazla vakit kaybetmeden hemen draft çarkı dönmeye başladı ve birinci sıradan nedjohnsen çıktı.  Geçtiğimiz beş sezonun tamamına katılan koç, basketbol tanrıları tarafından ödüllendirildi. Geçen sene ilk sezon istanblue58’in yaşadığı draft zehirlenmesi bu kez kendisi için geçerliydi. Ancak zehir o kadar kuvvetliydi ki karşı koyamadı ve Golden State Warriors’un başına geçti. Seçimden sonra ilk cümlesi "Kawhi Leonard’a karşılık Kevin Durant’ı takaslarım." oldu. İkinci sırada, LeBron James’in Los Angeles Lakers’a gelişi ile naftalinli hurçlardan Lakers aşkını çıkaran ogzhnynya tabi ki Los Angeles Lakers dedi. Çark üçüncü sıradan seçecek koçun belirlenmesine gediğinde nefesler tutuldu. Herkes heyecanla üçüncü koçun ismini bekliyordu. Çark SinanCyln’ın isminin üstünde durunca yayından “lanet olsun” sesi yükseldi! Son şampiyon yine ilk üçten seçecekti ve Boston Celtics geçen seneden daha güçlüydü. Tereddüt etmeden yeşiller için valizini hazırlamaya başladı. Dördüncü sırada ataman5 kendini seçtiğinde bu kez de Oha! dedi. Yeni oyunun çıkmasıyla birlikte tüm rehber videolarında James Harden’ı kullanan koç, Houston Rockets seçimini yaptı. Beşinci sırada yine geçen tüm sezonlara katılan ancak internet sıkıntısını bir türlü aşamadığı için iyi istatistikler bulamayan gorkemgokbulut, Giannis Yunan Ucubesi Antetokounmpo ile tekrar buluşma kararı aldı. Altınca sırada capo88, koç nedjohnsen’in de gazıyla(!) Toronto Raptors seçimini yaptı. Eğer kontratlar müsaade ederse lig başlamadan Kawhi Leonard - Kevin Durant takasını görmemiz çok olası. Yedinci sıradan çıkan ilk isim onuraktan oldu ancak çaylak kuralı gereği tekrar torbaya dahil edildi.

Çark tekrar yedinci sıra için dönmeye başladığında bu kez şans Toxotes23’e güldü. Dwight Howard’ın katılması ile uzun pozisyonunda bir seviye yukarı çıkan Washington Wizards ile birlikte yola çıkmaya karar verdi. Sekizinci sırada ligin en eskilerinden istanblue58, Utah Jazz seçimiyle kimseyi şaşırtmadı. Dokuzuncu sırada bkurkcu genç ve dinamik Philadelphia 76ers’ın başına geçti. Doğu Konferansı’nın tepeye oynamaya en yakın koçlarında biri bkurkcu. Onuncu sırada ligin eskilerinden northefesouth Carmelo Anthony sonrası daha iyi bir takım olduğuna inanılan Oklahoma City Thunder ile yola çıktı. On birinci sırada erc00, daha önce başarılı sonuçlar aldığı Minnesota Timberwolves ile anlaştı. DeMar DeRozan’ın San Antonio Spurs’e takasından sonra onu en çok seven koç Casmet, on ikinci sıradan Spurs dedi. On üçüncü sıradan boyk1ns Portland Trail Blazers’ı, on dördüncü sıradan elderef ise Denver Nuggets’ı seçerek Batı Konferansını iyice cehenneme çevirdiler.

On beşinci sıradan sezonun bir diğer çaylağı onuraktan, 2K sıralamasında oldukça üstlerde yer bulan Indiana Pacers ile anlaştı. Çaylak sezonunda Victor Oladipo ile oynamak oldukça zevkli olacak. On altıncı sırada umut10 bu kadar geriye düşeceğini tahmin etmemişti. Yine de Anthony Davis ve Jrue Holiday ile oldukça güzel bir sezon geçirebilir. On yedinci sıradan yayına katılan çaylak koç cArsisalih, ilk günden beri aklında olan Orlando Magic seçimini yaptı. Geçen sezon draft hakkı karşılığı takas yapan ancak kendisine bir draft hakkı almayı unutan Mustafakemal11 son sıradan oldukça fazla düşünerek, Detroit Pistons tercihi yaptı. Draft akşamı sonrası lige girişi onaylanan yeni koç SpideGS Miami Heat ile, eskilerden hozguryilmaz21 ise New York Knicks ile anlaştılar.

Aşağıda TSBT 35. Sezon takım seçilerinin canlı yayınını tekrardan izleyebilirsiniz.

İki saati geçkin bir süre devam eden canlı yayın sona erdiğinde tüm koçlar yeni sezon için takas, serbest oyuncu, hazırlık süreçlerine derhal başladılar. Umarız herkes için harika ve keyifli bir sezon olur. Rekabetin ve muhabbetin bol olduğu, maçları yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız sezonlar geçirelim birlikte.

Sizler de NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com