TSBT Akıllı Puan Sistemi v3

TSBT Akıllı Puan Sistemi v3

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Eylül 2014'te ilk adımlarını attığımız ve son derece başarılı olan ve aktifliği yüksek turnuvalara imza atmamızı sağlayan sistemimizi bir  kez daha ileriye taşıyıp güncelleyerek TSBT NBA 2K Sezonlarında siz koçların keyfini artırmak üzere TSBT Akıllı Puan Sistemi (APS) v3 versiyonunu sizlerle paylaşmaktan ötürü son derece mutluyum.

Hem lig içi hem de lig dışındaki aidiyet ve bütünlüğü artırmak üzere başlattığımız Akıllı Üyelik ve Puan sistemini TSBT AKILLI PUAN SİSTEMİ v3 olarak 30 Ağustos 2019 itibariyle tekrardan güncellediğimizi sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Gelin detaylara birlikte bakalım. 

Daha önce v2'de olduğu gibi Akıllı Puanlarımızın kazanımı haricinde takım seçimlerinizi de etmen alan Achievements/Hedef/Object Puanlarınız da geliştirilerek sistem içinde devam ediyor.

Kısaca APS diyeceğim Akıllı Puan Sistemi v3 yine 4 ANA Maddeden oluşuyor. İşte Güncellenen TSBT Akıllı Puan ve Üyelik Sistemi detayları.

TSBT Akıllı Puan Sistemi Ana Maddeler

A) Aktiflik

TSBT Akıllı Puan Sistemi Aktiflik

Aktiflik maddelerinde gördüğünüz üzere v2'den farklı olarak 1-2 ve 3. maddelerde 1000er 4. madde de 500 puan artış gerçekleştirildi. 7. madde 1500 ve 8. madde de 1000 puanlık artış gerçekleşirken daha önceden olmayan 9 ve 10. maddelerde yeni puan kazanma maddeleri olarak eklendiler. Toplamda bu kategoride 10.000 puanlık bir artış yapıldı. Aynı zamanda 11. maddemiz -5000 puan ile yeterli maç tamamlamayanlara uygulanıyor olacak. Bu madde özelinde de eksik kalan maçlar -5000 puan sonrası her eksik kalan maç başına -500 puan daha eklenerek puanınıza yansıyor olacak. Örnek vermek gerekirse -8 maç eksik kalan için -6000 puan hanesine yansıyor olacak.


B) Başarı

TSBT Akıllı Puan Sistemi Başarı

Başarı maddelerinde daha önceki v2 versiyonunda bulunmayan 6-7 ve 8. maddelerimiz ekstra sizlerin hanesine puan kazandırmak üzere eklendiler. Minimum olarak 3000 puan daha artı gibi gözükse de kazanacağız ödüller arttıkça elde edeceğiniz puanlarınızda 3000 puandan da daha yukarıya çıkabilirler. 1-2 ve 4. maddelerimiz de 500er puan artırıldı. Toplamda 4500 puanlık artış gerçekleşti.


C) Sosyal

TSBT Akıllı Puan Sistemi Sosyal

Sosyal kategorisi maddelerinde hazırlayacağınız maç özetleri daha fazla emek sarf ettiğiniz düşüncesiyle normal ya da full maç yayınlarına göre daha fazla puan elde etmek üzere tekrardan düzenlendi. 6. Madde 500 puan artırıldı ve 1 ila 4 arasında alacağınız nota göre hesaplanıyor olacak. Aynı zamanda 9-10 ve 11. maddeler yeni puan kazanma maddeleri olarak hanenize işleniyor olacak.


D) Sadakat

TSBT Akıllı Puan Sistemi Sadakat

Sadakat kategorisinde de 1 numaralı maddemizde 500 puan artış gerçekleşmiştir. Devam eden sezonlarda bulunmak maddemiz yıl oyunları geçerken yani 2k21'den 2k22'ye geçişlerde dahil puan olarak işlenecektir. Aynı zamanda geçen yıl 1000 puan olan 4. maddemiz 4000 puan tavanına çıkartılmıştır. Burada benim kanaatim de söz konusu olup katılımcılara 4 üzerinden puanlama yapıyor olacağım ve buna istinaden alacağınız kanaat notuna göre 0-4000 arası bir puana sahip olacaksınız. 5. maddemizde de yine 500 puanlık bir artış gerçekleştirilmiştir.

İlgili tüm maddelerimizin detaylı açıklaması da aşağıdaki gibidir.

Açıklamalar:
* Kazanılan puanlar paraya çevrilemez, hediye edilemez.
* Bir sezonda Maksimum 42000 Puanlık Bağışta bulunabilirsiniz.
* En yüksek maç bitirme sayınız hangisi ise sadece o puanı alabilirsiniz.
* Twitter hesabınız gerçek, sezon sürelerine yayılmış @mention sayısı geçerlidir.
* Sosyal kısmın paylaşım adetleri her katlandığında puanda katlanır.
* Güzel hareket başı tek sezonda maksimum 5000 puan kazanabilirsiniz.
# Bu puana artı bitirdiğiniz maç sayısı puanı da eklenir. (Tüm maçlar dahildir.)
*# Minimum Maç Sayısını bitiremeyenlere puan hesaplanmaz. Belirtilen ceza puan işlenir.
*# Her eksik kalan maç için 500'er puan daha kaybedilir. 6 eksi 2 maç daha -6000 puan kaybı gibi.
*# Akıllı Puanlarda 0'ın altında kalmanız halinde bu cezayı bağışla ödeyip 0'lamalısınız.
C6 | 0 - 4 arası alacağınız nota göre 250 çarpılır.
D4 | 0 - 4 arası alacağınız nota göre 1000 çarpılır.

Not:
1- Her yeni turnuva yılı açıldığında Akıllı Puanlar 0'lanır. (NBA 2K22'den NBA 2K23'e geçiş gibi.)
2- Devam Eden Sezonlarda Bulunmak yeni turnuva yılında artı puan olarak dahil edilir.
3- Takım Achievement Puanlarınız bu puanlara artı olarak dahil edilir.


Gelelim Achievement'a - Bu sistemdeki temel amaç bilinçli takım seçimi ve bunun karşılığında bilinçli hedef ve sezon için minik hedeflere ulaşma ve sezon bütünlüğünü aktifliğini koruma amacıyla geliştirilmiştir.

Genel Hatlarıyla yenilenen Achievement Hedef Puan Sistemi şu şekilde oluştu.

TSBT Achievemen Hedef Başarı Puan Sistemi

Yenilenen Hedef Başarı puan sistemimizde de bir önceki versiyona göre artık yaklaştığınız ya da üzerine çıktığınız hedefleriniz için daha yüksek puan kazanırken, uzak kaldığınız hedefleriniz içinde daha yüksek eksi puan hanenize işleniyor olacak.


Gördüğünüz üzere geçen yıllardan tecrübe ederek ve sizlerin de geri bildirimleriyle de eksik kalan noktaları tamamlayarak geliştirdiğimiz ve ileriye götürdüğümüz sistemimizin önümüzdeki sezonlarda hepimize hayırlı olmasını ve bol keyiflere vesile olmasını canı gönülden diliyorum. GM olmak kolay iş değil tamamlayıp güçlenecek çok hedefler var.

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu PlayStation 4 NBA 2K Online Ligine şimdi hemen katılmak için başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz!

Yeni oyun ve yeni yılımız bu vesileyle hepimize hayırlı olsun yine NBA 2K19 sezonlarında olduğu gibi NBA 2K20 sezonlarımızda ligimizde bol keyifli ve mücadeleli olsun.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com