34. TSBT Draft NBA 2K19 Online Lig

34. TSBT Draft

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu NBA2K Liginde 34. Sezon, her zaman olduğu gibi canlı yayınla yapılan, takım seçimleri ile başladı. Takım seçimine 17 koçun katılacağı ve koçların bir önceki sezon tamamladıkları maç sayısı ve galibiyet/mağlubiyet sayılarına göre kazanılan puanlara göre hangi torbadan takım seçecekleri günün erken saatlerinde belli olmuştu. Torbalar şu şekildeydi;

  • A Torbası: grkmgkblt, Oguzhan-Algul, bobbywalter3, MustafaKemal11, Toxotes23, umutesra
  • B Torbası: e0r6c, xelgaa, Virtinsanity5, ClutCh-41, nedjohnsen, sinanceylan
  • C Torbası: randommizer55, ogzhnynya, northefesouth, boyk1ns (Ç), elderef (Ç)

Draft torbalarının en güzel hikayesi, Oguzhan-Algul ve bobbywalter’ın çaylak sezonlarının hemen ertesi sezonda birinci torbadan takım seçmeye hak kazanmaları oldu. İlk sezonlarında 14. ve altında sıralardan seçim yapmış olan çaylak koçların, takımları kim olursa olsun maçlarını tamamladıklarında bir sonraki sezon karşılığını aldıklarının en büyük göstergesi bu hikaye oldu.

Canlı yayına 33. Sezonun konferans finalistleri, Virtinsanity5, sinanceylan, randommizer55, e0r6c ile birlikte ogzhnynya, çaylak koç boyk1ns ve ben deniz nedjohnsen katıldılar. Kısa bir sohbet sonrası çark ilk sıralar için döndü ve sırasıyla umutesra, grkmgkblt, bobbywalter3, Oguzhan-Algul ilk torbanın kazananları oldular. Bir yandan NBA ile ilgili haberler konuşulurken diğer yandan da koçların hangi sıralardan takım alacakları yavaş yavaş belli oluyordu. Canlı yayındaki koçların birbirleriyle atışmaları ile oldukça keyifli giden yayının ortalarında artık kimin hangi sıradan seçeceği belli olmuştu.

Birinci sıradan, rakiplerini sert ve kaotik savunması ile bunaltan umutesra, Cleveland Cavaliers’ın başına geçmeyi seçti. İkinci sırada ise ligin en kalender koçlarından grkmgkblt Texas’a Houston Rockets’in başına geçti. Geçtiğimiz sezonun çaylakları sırasıyla bobbywalter3 Golden State Warriors, Oguzhan-Algul ise sürpriz bir kararla dördüncü sıradan Milwaukee Bucks seçti. sinanceylan kenardan gelecek katkının kendisi ve oyunu için öneminden ötürü Boston Celtics seçti. 6. sıradan nedjohnsen bu senenin nerdeyse tamamını birlikte geçirdiği San Antonio Spurs ile devam etmeyi tercih etti. Başkan Virtinsanity5 uzun bir karar aşamasından sonra Philadelphia 76ers’ın genç kadrosuna tecrübesini eklemek istediğini söyledi. Koç xelgaa, renklerine büyük sempati duyduğu, iki sezon önce de başında bir sezon geçirdiği Detroit Pistons ile devam etme kararı aldı. 

Draft akşamlarının talihsiz ismi MustafaKemal11, nihayet kendi kalitesini gösterebileceği bir takımın başına, Oklahoma City Thunder’ın başına geçti. Bu sezon özellikle masa başındaki pazarlık yeteneği ile Thunder’ı bambaşka bir takım haline getirip, play offlar için bir tehdit olacak mı diye merak içindeyiz. Başına geçtiği her takımı tehlikeli hale getiren ogzhnynya, Baby Kobe ile oynamak için rotasını Toronto semalarına çevirdi. A torbasının şanssız ismi, Toxotes23 11. sıradan Jrue Holiday’in son zamanlarda yükselen performansı ile pota altından olduğu kadar, dışardan da tehlikeli hale gelen New Orleans Pelicans’ın başına geçti. Oyunları birbirlerine oldukça benzeyen, iki iyi dost randommizer55 (33. sezon şampiyonu) ve e0r6c, Minnesota Timberwolves ve Denver Nuggets tercihleri ile birbirlerine yakın kaldılar. ClutCh-41’e canlı yayına katılan koçlar Utah Jazz’ı yazdılar. Çaylak koçlardan elderef, Memphis Grizzlies ile ısınma turunu atmaya hazırlanıyor. Ligin gediklilerinden northefesouth, Florida sahillerinde Miami Heat ile ateşi yakmaya hazırlanıyor. Son sırada bir diğer çaylak koçumuz boyk1ns, Washington Wizards ile o sıradan alabileceği en keyifli takımlardan bir tanesinin başına geçti. John Wall ve Bradley Beal ile çaylak sezonunda çok takımın canını yakacağı aşikar.

Draft akşamına yetişemeyen capoc88, Indiana Pacers’ın başına, birkaç sezon ara verdiği lige tekrar dönen EgemenCHA ise New York’a Knicks’in başına geçti.

TSBT 34. Takım Seçimleri

TSBT 34. Sezon Draft Gecemizin Full Yayını ve Stüdyo Katılımcıları;

Bir kez daha 2 saatin üzerinde bir süre ile canlı yayında keyifle sohbet edilen bir gecenin sonuna geldik. Tüm koçlarımıza tüm sezon boyunca iyi eğlenceler ve başarılar diliyoruz.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com