TSBT 31. sezon şampiyonu Jabsioust

31. sezon şampiyonu Jabsioust

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin çok genç ancak tecrübesi çok üst düzey olan 31. TSBT sezonumuzda elde ettiği şampiyonluk ile de 2. kez müzesine şampiyonluk kupası ve yüzüğünü taşımayı başaran, oyun planına sadık ve sezon öncelerini iyi antrenmanlarla geçiren disiplinli koç ve oyuncu Jabsioust Tayyib Selvi Washington Wizards ile 31. sezon şampiyonluğunu elde ederek tarihe imzasını attı. 

Bu yazımızda sizlerle son şampiyonumuz aynı zamanda TSBT tarihinde 2. kez kupa kazanan Jabsioust koçumuzun 31. sezon Wizards şampiyonluğunu sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım.

Öncelikli olarak kadro planlamasına baktığımızda, Jabsioust'da elindeki kadrodan optimum seviyede verim almasını başaran bir koç olarak tüm sezonda belki de şampiyonluğa adını yazdıracağından emin olduğu tek takası gerçekleştirerek çok önemli bir işe imza attı. Clippers ile girdiği takas sonucunda takımının genç süper yıldızı John Wall'u Clippers'a gönderip karşılığında takımının kapasitesini şampiyonluk kalibresine çıkaracağına inandığı ve sonunda çok da haklı çıktığı Chris Paul'ü Wizards'a getirdi. Bu takasıda sezon öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında adeta bu cümlelerle önceden duyurmuştu bile diyebiliriz. Sezon öncesi basın toplantısı Jabsioust: "Öncelikle bir sezon daha bu çocuklarla beraber oynamak güzel olacak, ama korkarım aramızdan bazı iyi oyuncular ayrılmak durumunda kalacaklar. Geçen sezonki playoff hezimetinden sonra oyunumuzun stilini değiştirmeye karar verdim bu kararım sonucunda ise bir kaç büyük takas görebiliriz. Free Agent piyasasında yaptığımız Belinelli ve Bogut hamleleriyle bench sorunumuzun bir kısmını çözmüş bulunduk. Bu sezon hedefimiz geçen sezonki hezimetten sonra final, bunu başarabilecek gücümüz var ve herkese göstereceğiz."

Sezon başında gerçekleşen Free Agent Açık Artırmasında da iyi hamleler yapan koç, sahip olduğu TSBT puanları ile Marco Bellinelli, Andrew Bogut ve Tyler Ulis'i kadrosuna katıp bu oyunculardan hem sezon hem de playoff boyunca benchten gelerek takıma katkı sağlayabilecekleri çok önemli sürelerle son derece iyi katkılar aldı diyebilriz.

Draft sırasında 8. sıradan seçtiği Wizards ile daha önceden mücadele etmiş olmasının verdiği bilgi birikimi ve tecrübenin sezon ve playoff boyunca kendisine son derece artılar getirdiği de yadsınamaz bir gerçek oldu. Normal Sezonu doğu yakasında 11 galibiyet 7 mağlubiyet ile 4. sırada bitirerek playoff bileti alan Jabsioust sezon içerisinde özellikle her bir oyuncusundan farklı maçlarda verim almasıyla ön plana çıktı. Bradley Beal ile olan iyi ilişkileri en kritik anlarda takımını tek başına sürükleyen Beal'ın da harika bir sezon geçirmesine yardımcı oldu. Normal sezonda Wizards adına öne çıkan oyunculardan Beal, koçu Jabsioust ile birlikte 23,8 sayı ortalaması, 3,3 asist ve 1,2 top çalma rakamlarına ulaştı. Diğer yanda kaptan Chris Paul 23 sayı, 9 asist ve 2,4 top çalma ortalamalarıyla takımını sürükledi. Morris, Porter ve Gortat'da sürekli olarak iyi ortalamalara sahip olurken Bellinelli'de bençten gelip takımı skor yönünde ateşlemeye yardım etti.

TSBT31 Jabsioust - Wizards Oyuncu İstatistikleri

Playoff ilk turunda karşısında çaylak olsa dahi çok başarılı bir sezon geçiren Pacers koçu SamiDe24 ile karşılaşan Jabsioust seriyi 2-0 ile süpürürek geçmesini bildi. 113-104 ve 105-114 skorlarla 2. tura adını yazdırdı.

2. turda bu sefer rakip 17 galibiyetle Doğu liderliğini elde etmiş başarılı koç sinanceylan'ın Bucks'ıydı. Jabsioust bu turda da rakibine acımadan 3-0 ile süpürerek final ve şampiyonluk yolunda ne kadar iddaalı olduğunu herkese gösterdi. 100-109, 107-122 ve 114-105 lik yüksek skorlu galibiyetlerle adını Doğu Konferans Finaline yazdırıyordu Jabsioust.

Doğu Konferans Finallerine geldiğimizde Wizards'ın karşısında ogzhnynya'nın güçlü Cavaliers'ı olacaktı. Belki de en zorlu sınavlarından biri olması beklenen bir mücadeleydi ve fakat sezon öncesi basın toplantısında da açıkça kararlılığını belirten koç Jabsioust, Cavaliers karşısında da üstün bir şekilde 3-0 ile seriyi süpürürek geçti ve TSBT 31. Sezon finaline adını yazdırdı. Seride 100-104, 75-106 ve 97-88 ile alınan 3 galibiyet Jabsioust'u aynı zamanda Doğu Şampiyonu da yapmıştı.

Ve artık Wizards koçu Jabsioust finaldeki rakibini bekliyordu. Batı yakasında oldukça sükseli ve sürprizli bir şekilde Blazers kadrosuyla iyi işler çıkartan Virtinsanity5'in final yapması ligin bir çok koçu içinde şaşırtıcıydı. Blazers, koç Virtinsanity5'in önderliğinde Batı yakasını 13 galibiyetle 3. bitirmiş playoffta karşısına çıkan önce Clutch-41'in Jazz'ını 2-1 ile geçmiş sonraki turda ligin bir başka şampiyon koçlarından Pertevniyal8'in Mavericks'ini 3-1 ile geçmiş ve Batı Konferansı Finalinde de captaincorporate'ın takaslarla oldukça güçlendirilmiş Pelicans'ını 3-1 geçerek önemli bir başarıya imza atıp finale adını yazdırmıştı.

Final serisini sorduğumuzda her 2 koç içinde yaptıkları konuşmalarda kazansalar da kaybetseler de, basketbola doyacakları sekansların bol olduğu TSBT tarihinin de en keyifli, en kaliteli final serilerinden biri olduğu yönündeydi. Bu yorumlarda bize bu güzel finalin damaklarda tad bırakan şekilde bir sona erdiğini gösterdi.

7 maçlık TSBT 31. Sezon Final serisinin 7 maçı da oynandı. Sırasıyla final serisi maçlarının linkleri ve sonuçları aşağıdadır.

Gelin şimdi hep birlikte 7. Maçın heyecanını iliklerinize kadar hissedeceğiniz o son çeyreğe bir kez daha izleyelim.

Muhteşem geçen final serisi maçları ve heyecanı sonunda 4-3lük Final serisiyle Jabsioust, Wizards takımıyla kupayı müzesine götürdü. Finaller MVP'si özellikle 7. maçta takımını adeta tek başına sırtlayıp ayakta tutan Bradley Beal oldu. Beal final serisi 7 maçta 29,2 sayı 4,2 asist ve 3 ribaunt ortalamaları elde etti.

Finalist koç Virtinsanity5 ile birlikte, hem playofflara hem de sezona bu güzel heyecana katkı verip ligimize katılan tüm koçlarımıza keyifle geçen güzel sezon için çok teşekkürler. Tüm sezonun katılımcılarını, sıralamasını, playoff turlarını ve tüm maç detaylarını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Jabsioust şampiyonluğunun yanında aynı zamanda bu sezonun sponsorluğunda şampiyona vereceğimiz ödül olan Carls JR'dan 1 arkadaşıyla birlikte yemek ödülünü de kazanmayı başardı. İlgili yemek fotoğraflarını bize ilettiğinde yine yazımıza ekleyeceğiz. Şimdiden afiyet olsun şampiyon.

Kazandığı kupa, lige kattığı kaliteli ve bilgili rekabetçi ruh ve basketboluyla bu ligin en değerli koçlarından biri haline gelen,centilmenliğiyle de ligimize fazlasıyla değer katan Jabsioust'a daha nice yemekler hediye edebilmek üzere yeni sezonlarda hem kendisine hem de diğer tüm aktif koçlarımıza başarılar diliyoruz.

NBA 2K18 TSBT 31. Sezon Şampiyon Wizards Kadrosu:

 • C. Paul 92 Ovr
 • B. Beal 88 Ovr
 • O. Porter 85 Ovr
 • M. Gortat 78 Ovr
 • M. Morris 77 Ovr
 • M. Bellineli 77 Ovr
 • K. Oubre Jr. 75 Ovr
 • T. Ulis 74 Ovr
 • A. Bogut 74 Ovr
 • M. Scott 73 Ovr
 • I. Mahinmi 72 Ovr
 • C. McCullough 69 Ovr
 • S. Thornwell  68 Ovr

Sizler de NBA 2K18 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com