TSBT'ye Hoşgeldin Xelgaa

Hoşgeldin Xelgaa

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

32. Sezonumuzda aramıza katılmaya hak kazanan yepyeni çaylak bir koçla daha bugün birlikteyiz. Her zamanki gibi çaylak koçlarımızla gerçekleştirdiğimiz hoşgeldin röpotajıyla sevgili Burak nam-ı diğer Xelgaa'yı bugün daha yakında tanımaya çalışacağız. 

Ad: Burak YILMAZ

Doğum Tarihi: 1992

Meslek: Müzisyen/Öğrenci

PSN: Xelgaa

OnlineLig Username: Xelga

TSBT İlk Sezonu: 32. TSBT NBA 2K18 Ligi

Katıldığı Ülke/Şehir: İstanbul

Her zaman olduğu gibi klasik sorumuz olan tanımayanlar için bize kendini biraz tanıtır mısın ile röportajımıza startı verelim dilersen.

Burak: İstanbul Teknik Üniversite'sinde Konservatuar bölümü okuyorum ve aynı zamanda müzisyenlik yapıyorum.

Peki TSBT'yi bizleri nereden duydun, bize nasıl ulaştın ve başvuru sürecin nasıl oldu?

Burak: Açıkcası facebook üzerinde gördüğümü hatırlıyorum. Sanırım 2016 yılıydı ve başvuru yaptım tabi o zamanlar süreci, kuralları bilmeden hemen katılmak istemiştim. İyi ki de katılmamışım daha sonra kavramlı bi şekilde öğrenince daha fazla ilgi duydum.

NBA 2K ile tanışman hangi yılda başladı, ne zamandır bu oyunu oynuyorsun?

Burak: Şimdi işin aslına bakarsan ben 2K'dan beri oynuyorum. O zamanlar PlayStation 2 üzerinde oynuyodum. Yeni keşfetmiştim o zamana kadar hatırlayanlar bilir, NBA Live modaydı.. Daha sonra 2K'yı keşfedince GamePlay'in ve grafiğin daha önde olduğunu farkettim o günden beri 2K oynuyorum ama sürekli ve düzenli olarak değil yani acemi sayılırım hala.

Daha önce benzer turnuvalara katılmış mıydın?

Burak: Hayır, ilk defa böyle bir deneyim yaşayacağım.

NBA'de en sevdiğin takım ve takip ettiğin oyuncular kimler?

Burak: NBA'i Detroit Pistons'la tanıdım. İlk göz ağrısı gibi yani. O zamanlar yanılmıyorsam; T. Prince, R.Wallace, C.Billups, Ben Wallace, R.Hamilton - 5 lisi vardı. Rüya gibi takımdı sanki çocukluğum onları izleyerek geçti dolayısıyla en sevdiğim takım Detroit Pistons. Şimdilik en beğendiğim ve sempati duyduğum oyuncu ise Avery Bradley. Bir kaç gün önce sorsaydınız karakteri dolayısıyla derdim ama sanırım bi taciz haberi çıktı. Şok oldum! Yine de kendisini hayranlıkla takip ediyorum.

Büyük bir basketbol taraftarı olduğunu biliyoruz, oyun stili olarak son zamanlarda bir çok farklı sistem görebiliyoruz, sen en çok hangi sistemi beğeniyorsun?

Burak: Ben lise yıllarımda Galatasaray Basketbol takımında oynuyordum. Basketbolu bu kadar sevmeme rağmen 1 kere Fiba, EuroLig, Türkiye Basketbol ligi maçlarını izlemişliğim yok ne yazık ki. Çünkü NBA'de, siz adına şov deyin ben kesinlikle daha saygın ve profesyonel basketbol diyorum, rakibi boğmadan sürekli tam saha press, yakın baskı yapmıyorlar, rakibe oyun alanı bırakıyorlar. Ben bu sistemi çok seviyorum çok fazla taktik ve teknik bilgim yok ama bu detay çok önemli benim için.

TSBT'de geçireceğin ilk sezon 32. sezon olacak, neler bekliyorsun hem kendinden hem de ligden?

Burak: Valla açıkcası önce rekabet istiyorum. Dostluk ve beraberlik şüphesiz var. Ben ilk defa bu deneyimi yaşayacağım için dediğim gibi henüz acemi sayılırım. Ligte dereceli, başarılı arkadaşlar var sanıyorum onların tecrübesine ulaşamıyacağız ama neticeye baktığımız zaman hepimiz buraya eğlenmek için katılıyoruz. Bol eğlenceli rekabet dolu bir lig olur umarım. Sizlere de teşekkür ediyorum tekrardan bu platform için.

Sevgili yeni koçumuz nam-ı diğer Xelgaa Burak'a hem kendim, hem de lig adına tekrardan hoşgeldin dileklerimi iletiyorum. Kendisini aramıza katabilmiş olmaktan dolayı da çok mutlu olduğumu diğer çaylak koçlarımız gibi belirtmek isterim. Uzun yıllar güzel mücadelelerde karşılıklı rakip olmayı heyecanla bekliyorum.

Sizler de NBA 2K18 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com