29. Sezon açılış gecesi maçları

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

TSBT 29. Sezon'a 16 ve 17 Mayıs 2017'de yapılan maçlar ile start verildi. Sezonun ilk maçlarına sizler için kısa bir bakış attık.

Açılış gecesine damga vuran koç Dersoyyy ekibi Warriors ile tam 3 maçta boy gösterdi. Halihazırda güçlü olan kadrosuna bir de Free Agent Açık Artırmasından Nikola Jokic'i çeken Dersoyyy sezona fırtına gibi bir başlangıca imza attı. Sırasıyla Clutch-41 Pacers, redox2842Celtics ve Virtinsanity5 Wizards ile karşılaşırken 3 maçtanda galibiyete ayrılmasını bildi. 

Pacers'ı 84-69 mağlup ettiği sezonun ilk maçı sonunda koç Dersoyyy'un açıklamaları oldukça sertti: "Maçla ilgili öncelikle takımıma çok kızgın olduğumu söylemeliyim. Şampiyonluğa oynayan değil draft sırasına yatan bir takım gibi oynadık. Böyle karaktersiz bir oyun için taraftarlarımızdan özür diliyorum. 69 sayı yememiz umrumda değil bu bizim için övünç kaynağı olamaz. Her maç hedefimiz 110 sayı atmak olmalı yoksa kazanacağımız tek şey eve dönüş bileti olur. Karşı tarafa gelirsek koç yusuf Clutch-41, benim eski arkadaşım yıllardır bu ligde beraber mücadele ediyoruz. Maalesef artık ona saygım kalmadı, yaptığı takaslara saygım kalmadı. Ona tavsiyem bir an önce ülkesine dönüp Banviti çalıştırsın. Bu adam yıllardır TSBT'de nasıl iş buluyor anlamış değilim.Takım olarak ise Pacers için az acılı bir sezon diliyorum playoff şansları olduğunu düşünmüyorum. Toplantı bitmiştir soru almayacağım."

Wizards'ı 98-89 ile mağlup ettiği 3. maçın sonunda ise Klay Thompson'ın sakatlanmış olmasına rağmen koç Dersoyyy'u biraz daha rahatlamış gördük: "Bugün de kazanmayı bildik. Fakat Klay'in sakatlanması bir türlü savunma düzenimizi oturtamamız en büyük eksilerimiz oldu. Savunmamız düzelmedikçe playofflarda başarı hayal olur. Bugün özellikle Wizards ve sevgili koçu Virtinsanity5 Oğuz'u tebrik ediyorum. Gerçekten doğuda Cavs gerçeğini sona erdirebilecek nadir koçlardan olduğunu düşünüyorum. Kendisine bundan sonra başarılar diliyorum."

Diğer tarafta sezonun ilk maçına çıkan Wizards koçu Virtinsanity5 ise: " Maç kağıtlarına baktığımızda istatistik olarak hiç bir departmanda geri kalmadığımızı görüyoruz. Her istatistikte başa başız. 5 Dışa karşı oynamanın zorluklarını yaşadık ve ilk 2 çeyrek boyunca doğru savunmayı oturtmaya çalıştık. Oyuncularımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Ancak savunmamız bundan daha sert ve 48 dakika boyunca oyun içinde olmalı. 

Bireysel performanslara geldiğimizde tüm oyuncularımızdan iyi bir skor katkısı almayı başardık özellikle bench sayı üretimimiz sezon öncesi kısıtlı rotasyon korkumuza su serpti. Wall ve Beal 2lisinin 35 sayılık katkısından memnunum özellikle kaptanımız Wall'un takımı oynatma çabası ve doğru kararları sevindirdi. Curry'nin 18-5 şut performansı sizi şaşırtmasın biz iyi savunmadık yalnızca Curry kötü günündeydi.

Warriors koçu Dersoyyy'u tebrik ediyorum, takımıyla iyi bir kimya yakalamış ve özellikle maç boyunca geriden takp ederken 3. çeyrekteki 80-79 öne geçişimiz sonrası aldığı mola ile yelkenleri tekrardan takımına çevirdi, Klay üzerinden bulduğu doğru şutlar ile de maçı kazandı bizim o sıradaki tüm hücum seçimlerimiz yanlış oldu. Sezonun geri kalanında başarılar diliyorum. " şeklinde konuştu. 

Açılış gecesinin diğer maçlarında EgemenCHA yönetimindeki Pistons, TSBT'ye 1 sezon sonra tekrar geri dönüş yapan kutaybaris-23'ün'ün Grizzlies'ine konuk olurken maçtan 95-85'lik galibiyetle ayrılmayı başardı. Maç sonu kutaybaris-23 tüm taraftarlardan özür dilerken gelecek takaslar sonrası kuracakları düzenle yükselişe geçeceklerini ve herkesin takıma güvenmesi gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu. 

TSBT 29. Sezon açılış gecesinin son maçında ise semihetci'nin Clippers'ı, Rebirth35'in Jazz'ını konuk etti. Geçtiğimiz sezonlarda bir türlü istediğini elde edemeyen semihetci sezona güzel bir galibiyetle başlamanın sevincini 65-58'lik düşük skorlu bir galibiyetle yaşadı. Maç sonunda mikrofonlarımıza konuşan koç semihetci: "Sezonun ilk maçında playoffun güçlü adaylarından Arda Rebirth35'in Jazz'ını sürpriz bir şekilde yendik. Maçın başında geriye düşsek de takım CP3 ve Grifffin'in etkili oyunuyla geri döndü. Öne geçtikten sonra Jazz'a karşı geri düşmeden maçı son ana kadar getirmek iyi bir tecrübe oldu. Arda'nın bu görüntüsü diğer koçları aldatmasın, gözden çıkardığı oyunculardan istediği performansı alamadı. Bu takıma PG13 sınıf atlatacaktır. Kendi takımım için ise Pierce bitmiş, okeye dönüyor. Kağıt üzerinde ihtiyaç olan 3 numara pozisyonunda katkı sağlayacak, düşük maliyetli oyuncu gerekliliği bu maçta su yüzüne çıktı. Gerekli arayışları hızlandırmak ve araya nüfuzlu adamlar (Egemen) koymak gerekebilir." dedi.

TSBT 29. Sezona dair her şeyi ve çok daha fazlasını buradan takip edebilirsiniz. 

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com