TSBT 29. Sezona büyük ilgi

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

NBA 2K17 ile birlikte geçirdiğimiz 3 TSBT sezonunun ardından, artan talep ve ilgiyle birlikte 29. TSBT Sezonuna da NBA 2K17 ile ev sahipliği yapıyor olacağız. NBA'de yanan Playoff ateşinin TSBT'ye yansıması oldukça olumlu gözüküyor, özellikle geçirdiğimiz 28. sezonun hem çok aktif hem de katılımcı koçların pozitif tutum ve oyunlarıyla eriştiğimiz seviye bir tık daha yukarıya çıktı. E-Spor kavramıyla geride bıraktığımız 7 yıl ile birlikte TSBT olarak online turnuvaların nasıl olması gerektiğine dair başarılı ilerleyişimize devam ediyoruz.

TSBT 29. Sezona, her zamanki gibi katılımcı koçların bir önceki sezondaki aktif olma durumlarına göre hak kazandıkları torbalardan kurayla çekilmeleri sonucun ortaya çıkan Takım Seçme Draftıyla başladık. Her Draft da yaşandığı gibi yine bir çok dramatik sahneye tanıklık ettiğimiz gecede kuraları koçlarımız arasında yer alan Jabsioust Tayyib çekti. Sırasıyla Draft kurası ve takım seçimleri aşağıdaki gibi oluştu:

1 - berkklafcioglu13 / Spurs
2 - sinanceylan / Raptors
3 - TRpro98 / Rockets
4 - Dersoyyy / Warriors
5 - redox2842 / Celtics
6 - T_emperorism / Cavaliers
7 - semihetci / Clippers
8 - EgemenCHA / Pistons
9 - BerkayRose1 / Pelicans
10 - El_Sense / Heat
11 - Virtinsanity5 / Wizards
12 - TheRingHunter / Bucks
13 - Rebirth35 / Jazz
14 - kutaybaris-23 / Grizzlies
15 - umutesra / Blazers
16 - iulukaya / Wolves
17 - Clutch-41 / Pacers
18 - Jabsioust / Hawks
19 - Methenn / Knicks

Gecenin en büyük sürprizi belki de daha 2. ve 3. sezonlarını yaşayacak, hala çaylak sayılan berkklafcioglu13, sinanceylan ve TRPro98'in ilk 3 sıradan Warriors ya da Cavaliers takımlarını söylememeleri oldu. İnandıkları ve oynamaktan keyif alacakları takımlardan yana tercih yaptıkları için kendilerini bu vesileyle tekrardan tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

4. sıradan tecrübeli koç Dersoyyy: "Büyük takım büyük sorumluluk." diyerek Warriors'ın başına geçerken, 5. sıradan TSBT 28. Sezon finallerinde de şu anda mücadele eden redox2842 Celtics tercihiyle yeşillerden yana taraf aldı, 6. sıradan T_emperorism çok sevdiği Lebron ile Cavaliers'da bir kez daha birlikte oynama şansına erişti.

7. sıradan seçme şansı elde eden semihetci ise Clippers ile artık ilk playoffu için mücadele edeceğini açıkladı. 8. sırada yer alan EgemenCHA daha önceki takım seçimlerinde de olduğu gibi nispeten yukarıdan seçme şansına erişse de sürpriz bir takım Pistons ile varım dedi. BerkayRose1, daha öncede birlikte oynama şansına eriştiği Pelicans'ın başına geçerken, 1 sezon lige ara veren El_Sense hazırlık sürecinde çok rahat ettiğini söylediği: "Bu takımın ruhunu seviyorum, her oyuncusu ayrı ayrı güven veriyor." diyerek Miami Heat'in koçluk koltuğuna oturdu. 11. sırada Virtinsanity5, çok uzun bir aradan sonra tekrar TSBT'de yer alırken daha önce hiç koçluğunu yapmadığı Wizards tercihiyle güçlü Doğu'da yer almak üzere seçimini yaptı. 1 yüzük sahibi TheRingHunter, yeni bir sezon yeni bir yüzük iddiasıyla Bucks'ın başına geçti.

13. takım seçme sırası Rebirth35'e geldiğinde herkes seçeceği takımı merakla beklerken kötü haber Clutch-41'e belki de daha önceden ulaşmıştı çünkü Rebirth35 seçtiği takımın Utah Jazz olduğunu söyledi ve Clutch-41 adeta yıkıldı ve de eş zamanlı olarak B planını devreye soktuğunu ilan etti. 14. sırada kutaybaris-23 seçimini Grizzlies'dan yana yaparken, 15. sıradan umutesra bu sezona Blazers ile damga vurmaya geliyorum dedi. 

16. ve sonrasındaki sıralar seçiliren kurada ufak bir karışıklık oldu ve bu yüzden aslında 16. sırada seçme hakkı kazanan Jabsioust yerini yapılan yanlışlık nedeniyle iulukaya'ya iletti, iulukaya'da tercihini Timberwolves'dan yana kullandı. 17. sırada takım seçen Clutch-41 çok sevdiği takımı Jazz'ın ellerinden alınması sonrası, B Planı ile Pacers'ın başına geçtiğini açıkladı. 18. sırada ise kuraları çeken Jabsioust, bu sezon daha rahat bir basketbol anlayışına odaklanarak Hawks ile başarı arayacağını herkese duyurdu. 19. ve son sırada ise boşta kalan takımlardan Knicks'i ayağa kaldırmak üzere lige geri dönen Methenn'in tekrar Melo ile buluşmasına tanıklık ettik.Seçimi sonrası mikrofon uzattığımız Methenn: "Salona ilk adımımı attığımda yerin titrediğini hissettim bu takım olması gereken yerde değil tek amacım bu sezon ilk 4den playoff yapmak." dedi.

NBA 2K17 PS4 Platformunda TSBT Online Turnuvası 29. Sezon lig sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Son derece keyifli ve çekişmeli geçeceğine inandığımız yeni sezonda tüm koç ve takımlarına bol keyifli basketbol dolu maçlar diliyorum.

Oyun oynamayın basketbol oynayın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com