TSBT tecrübeli şampiyon koç Clutch-41 ile sohbet ettik

TSBT tecrübeli şampiyon koç Clutch-41 ile sohbet ettik

Turnuva Sayfası: http://onlinelig.net/ps4/tsbt

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

OnlineLig ve TSBT ailesinin en tecrübeli üyelerinden Clutch-41 Yusuf Bayraktar ile 29. TSBT NBA 2K Sezonu öncesinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Sezon değerlendirmesinin yanında ligimizin genel olarak işleyişi, çaylak koçların başvuru sırasında ve sonrasında yaşadıkları süreç ve kişisel olarak koç Clutch-41 Yusuf’un ligden beklentilerini, hayal kırıklıklarını ve hedeflerini konuştuğumuz bu keyifli röportajımız için benim için abi olan Yusuf abime tekrar teşekkür ediyorum.

Evet Yusuf abi tanımayanlar için öncelikle kendinden biraz bize bahseder misin ?

30 yaşındayım. Tsbt NBA 2K basketbol ligiyle tanışmam 2010 yılında oldu. Aslına bakarsan tanışma hikayem biraz ilginçti ondan bahsetmek isterim. NBA 2k11'de online oynarken serbest atış atamıyordum. Nasıl atacağıma dair internette araştırma yapmaya başlamam Tsbt Organizasyonunu farketmeme sebep oldu.

Burada araya girmem gerekirse aslında benimde sana çok benzer bir hikayem var. 2015 yılında bu ligi keşfetmem savunma ayarları konusunda araştırma yaparken sevgili başkanımız Oğuz Ataman'ın yazısına tesadüf gelmemle birlikte oldu. Bu da yeni koçlarımızı kazanmamız adına site içeriklerimizi zenginleştirmemiz gerektiğini bize tekrardan gösteriyor. Lütfen devam et Yusuf abi seni dinliyorum.

7 yıllık geçen süreçte bu oluşumun içinde olmak beni hep mutlu etti o gün bugündür hep birlite diğer oyuncu ve koç arkadaşlarla çok güzel vakit geçiriyoruz. 

Konuk sen olunca Utah Jazz demeden olmaz gerçekten bu takımı sürekli seçme nedenin nedir ve buna bağlantılı olarak ilk kez geçen sezon bu kararını değiştirdin neler söylemek istersin ?

Utahı sürekli seçme nedenim kadrosunun takım oyununa yatkın olması ve gerçek hayatta uyguladıkları takım politikasıdır. Kendi oyun düzenimi süperstar üzerinden kuramadığım için bana en uygun takımın Utah olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden her sezon yeni takım seçmek benim görüşüme göre zaman kaybıdır. Geçmişte kendi düzenimi uygulatmaya çalıştığım bir diğer takım Houston Rockets olmuştu.Ta ki James Harden gelene kadar...

Peki geçen sezona (TSBT 28. Sezon) gelirsek...

Geçen sezon ise Toronto Raptors'a geçiş yapmamdaki en büyük etken diğer koçların draft gecesi yaptıkları baskılardır. Bu beni alışılmış düzenimden vazgeçmeye itti ve çok büyük pişmanlık yaşadım en keyifsiz sezonum geçen sezondu diyebilirim. 

Önümüzdeki sezona Utah Jazz ile devam edeceğini varsayarsak 29. Sezondan beklentilerin nedir ? Bu takımın tavanı sence şampiyonluk mu ?

Buna cevap verebilmem için öncelik olarak Utah'ı drafttan seçebilmem gerekiyor. Aksi bir durumda zaten sezona katılmayı tekrar gözden geçirebilirim. Soruna gelirsek hedefim tabi ki şampiyonluk. Ama Gsw, Cavs gibi takımlar ile bazı kaliteli koçlarımızı geçmek hiç o kadar kolay değil. Bu yüzden ilk gerçekçi hedefim playoff yapabilmek. 

Biraz geçmişe gidersek Tsbt içinde şampiyonluğu olan bir koçsun. Objektif olarak baktığında bir şampiyonluk daha kazanabileceğini düşünüyor musun ?

İlk ve tek şampiyonluğumu NBA 2K11 Tsbt 4. sezonunda elde ettim. Houston Rockets ile oynadığım Final serisinden aldığım keyif muazzamdı. Şampiyon olabilmek gerçekten zor, bu oyunu 7 seridir oynuyorum her yıl basketbol adına bizlere yeni şeyler katıyor. Gelecekte neler olacağını bilemeyiz ama bunun için çabalıyorum.

Tarzını en beğendiğin koç kim?

Tabi ki Rebirth35 Arda (Gülüşmeler..) Şaka bir yana kesinlikle bu sorunun cevabı benim için Denizcanbb97 Denizcan. Seçtiği her takımı gerçekteki tarzına göre kusursuz yönetebilmesi ve genel oyun görüşü onu diğer koçlardan bir tık üste çıkarıyor tabi ki bu benim kanaatim.

Kendine rakip gördüğün koç ?

Kimseyi kendime rakip görmüyorum.

En yüksek potansiyelli çaylak koç ?

Bu yıl gördüklerim arasından Berk Lafçıoğlu yani; berkklafcıoglu13 ve Ercan Çalık yani; e0r6c.

NBA 2K'da oyun için kuracağın en iyi ilk 5 ne olur ?

Kyle Lowry, Demar Derozan, Gordon Hayward, Anthony Davis, Rudy Gobert.

Yusuf abi bu keyifli sohbet için tekrar teşekkürler ve yeni sezonda başarılar diliyorum.

 

Siz de NBA 2K TSBT Online Turnuvamızdaki koçlardan biri olmak isterseniz hemen buradan başvurun!

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com