Miami Heat'in Müthiş Galibiyet Serisi

Miami Heat'in Müthiş Galibiyet Serisi

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sezon 19'a büyük umutlarla başlayan erenkaraca16'nın önderliğindeki Heat'in 0-6 galibiyet oranı sonrası nasıl 6-6'ya geldiğine dair yazımızla karşınızdayız.

Sezon başı JR Smith adına Chalmers ve Granger gibi oyuncuları gönderip kadro derinliğini azaltan Miami ekibi sezon başı maçlarında oynadığı oyunla tüm rakipler tarafından beğeni toplamıştı. Sezon start aldığında ise Heat koçu erenkaraca16 ve taraftarlar neye uğradığını şaşırdı. Bir sayıyla kaybedilen Celtics ve Lakers maçlarının ardından Stephen Curry'nin son saniyedeki 3'lüğüne dur diyemeyen D-Wade önderliğindeki Heat, ilk 3 maçında galibiyetle tanışamamıştı ve bütün camiada bir hayal kırıklığı oluştu. Ardından Kanada'da 25 sayıdan kaybedilen maç ise hem genç koç erenkaraca16 hem de oyuncular için şapkayı önüne koyup düşünmenin vakti geldiğinin göstergesiydi. Sonrasında şampiyonluğun 2 büyük adayı olan Bulls ve Pacersa karşı da hiç varlık gösteremeyen Heat için artık balıkçı tekneleri hazırlanmaya başlanmıştı bile.

Ama D-Wade ve arkadaşlarının bu kadar çabuk pes etmeye hiç niyeti yoktu. İki günlük aranın ardından önce Denver'ı daha sonra da Playoffu garantileyen Clippers'ı çift haneli farklarla yenen Heat'de oyuncuların güveni yerine geldi ve artık kim olduklarını hatırlamışlardı. Ardından arka arkaya alınan 3 galibiyet Miamiyi tekrar playoff potasına soktu. Wade ve arkadaşları için artık hedef çok açıktı ve %50 galibiyet serisini tutturmak için önlerinde yalnızca Knicks maçı kalmıştı. Yine 25 sayı öne geçip buradan son çeyrekte maçın 5 sayıya inmesine izin verdiler. Ancak; New York da bu teklifi reddedince Miami 6 mağlubiyetle başladığı ligde üst üste 6 galibiyet alarak galibiyet oranını 6-6 yapmayı başardı. Ancak son maçta yine farkın korunamaması ve maçın kaybetme riskine sokulması taraftarlarda acaba eski günlere dönüyor muyuz sorusunu da beraberinde getirdi. Sonuç olarak daha sezonun yarısında olan erenkaraca16 ve öğrencileri artık Playoff yarışında kendine bir yer edinmiş durumda. Gelecekte Playoff yaparlar mı yapamazlar mı bunu bize zaman gösterecek ama şu anda sezon içinde küçük çaplı bir geri dönüş yaptıkları ve çok formda oldukları bir aşikar. 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com