19. Sezon Hazırlık Dönemi ve Free Agentlar

19. Sezon Hazırlık Dönemi ve Free Agentlar

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

19.Sezon Heyecanı Sezon Öncesi Hazırlık Kampı ve Serbest Oyuncu Kontratları ile Başladı!

TSBT’de 19.Sezon henüz başlamışken hep birlikte sezon öncesi ve serbest oyuncuların imzalarına göz atalım.

Sezon Öncesi kampları koçların takım kadrolarını lig yönetimine tescil ettirmesi ve serbest oyuncuların takımlar tarafından seçilmesi ile birlikte 12 Aralık günü start aldı. 2K’nın yayınladığı yamanın sadece Kuzey Amerika bölgesine çıkması, kısa sürmesi beklenen kamp dönemini biraz uzatsa da, özellikle yeni koçlar ve kadrosuna serbest oyunculardan ekleyen takımlar için bir fırsata dönüştü.

Takım kadrolarının bildirimi sırasında Dallas Mavericks organizasyonu küçük çaplı bir şok yaşadı. KoçPertevniyal8 Tyson Chandler’ın ismini listeye yazmayı unutmuştu. Ligin en iyi pota altı savunucularından biri olan Chandler’ı unutmak ona pahalıya mâl olabilirdi ancak lig yönetimi kendisine Wild Card vererek lige girişini sağladı.

Serbest oyuncuların hangi takımlarla sözleşme imzaladıklarını yazmadan önce, bu sezonun yeniliklerinden olan bu sistemin nasıl işlediğini açıklayalım;

Koçlar bir önceki sezon boyunca bağış, aktiflik, başarı, gibi kriterler üzerinden kazandıkları puanlar ile belirlenen serbest oyuncular için açık arttırmaya girdiler. Draft gecesinin hemen ardından ilgili forum sayfasından ilan edilen listede 2K15’te serbest oyuncu durumunda bulunan oyuncular ile yönetimin, kimse tarafından seçilmemiş takımlardan, belirlediği birer adet Gold ve Silver ve Bronze overalla sahip oyuncular bulunuyordu. İki gün boyunca forumda aktif olan açık arttırma, 11 Aralık gecesi saatler 23:50 itibari ile canlı hale dönüştü ve ligin canlı iletişim sayfası groupme üzerinden devam etti.

Açık arttırmadaki oyuncuların kuşkusuz en değerli olanları genç guard Michael Carter-Williams ve tüm zamanların en çok üç sayı isabeti bulunan oyuncusu olan Ray Allen idi. Her iki oyuncu için de koçlar tüm puanlarını sonuna kadar teklif ettiler.

uluscuturkey tam 7200 puan harcayarak Ray Allen’i kadrosuna kattı. Zaten hatırı sayılır sayıda dış tehdite sahip olan San Antonio Spurs’un bu hamlesi Danny Green veya Manu Ginobili’den birinin takaslanabileceği dedikodularına sebep oldu.

Michael Carter-Williams, takımına bir oyun kurucu arayan uku0303’ün Indiana Pacers’ına katıldı.

Virtinsanity5, kimsenin yüzüne bakmadığı Enes Kanter’e açık arttırmaya katılmadan sadece 1000 puana sahip oldu ve Chicago Bulls’un pota altına iyi bir yedek ekledi.

Andray Blatche, nedjohnsen yönetimindeki Denver Nuggets tarafından alındı.

tsavran 5350 puan harcadı ve Jordan Crawford’ı Golden State Warriors kadrosuna kattı.

Rashard Lewis yine rekor sayılabilecek bir puan karşılığı umutesra’nın takımı Oklahoma City Thunder’a katıldı.

New York Knicks için kaliteli bir uzun arayan hozguryilmaz, Emeka Okafor’u renklerine bağladı.

Ligin geçmişini arayan uzunlarından olan Andrew Bynum, Vincanty15 tarafından alındı ve Charlotte Hornets’e katıldı.

EgemenKaptan4, Jermaine O’neal’e mor-altınsarı formayı giydirdi. Los Angeles Lakers’ın yedek uzun sorununa bir nebze olsun çare buldu.

Draft ile birlikte TheLastOutlawCE’nin Rajon Rondo’yu takımda düşünmediği konuşuluyordu. Will Bynum seçimi bu iddiaları güçlendirecek bir hamle oldu Boston Celtics cephesinde.

Michael Beasley de sessiz sedasız, Portland Trail Blazers’ın yolunu tuttu. TheRingHunter zayıf olarak görülen yedeklerine takviye yapıyordu.

erenkaraca16 takımı Miami Heat için James Anderson seçimini yaptı.

Son sırada ise T_Emperorism, LeBron, Love, Irving üçlüsünün erkenden kopartacağı maçlarda kullanmayı düşündüğü, Carlos Delfino’ya Cleveland Cavaliers forması giydirdi.

9 gün süren sezon öncesi hazırlık dönemi, yama probleminin koçları sadece belli rakiplerle maç yapabilmeye mecbur bırakması sebebiyle, son günlerine doğru sıkıcı olmaktan öteye gidemese de koçlar takımlarını tam olarak analiz ettiler ve lige hazır hale getirdiler.

Özellikle Vincanty15’in diğer koçlar tarafından zayıf addedilen Charletto Hornets ile muazzam bir ivme yakalaması hazırlık döneminin en göze çarpan detayı oldu. Los Angeles Clippers ile yucel7 de hazırlık dönemini iyi geçiren koçlardan biri oldu. En çok maç yapan koçlar EgemenKaptan4 veuku0303takımlarına gittikçe ısındılar ve eksiklerini tespit edip, takas çalışmalarına hız verdiler.

Şüphesiz kamp döneminin en kötü performansları Golden State Warriors ile tsavran’dan ve Portland Trail Blazers ile TheRingHunter’dan geldi. Her iki koç da takımın şut ritimlerine alışamamaktan yakındılar.

Bu sezon lige katılan koç sayısının 22 olması ile birlikte her topun her ribaundun önemli olduğu bir yarış izleyeceğiz. Tüm koçlara yeni sezonda başarılar diliyorum.

Yazı hakkındaki yorumlarınızı forum konumuzdan iletebilirsiniz.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com