TSBT Draft Gecesine Bir de Buradan Bakın!

Draft Gecesine Bir de Buradan Bakın!

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

TSBT'de draft heyecanı 9 Aralık Salı gecesi İstanbul stüdyosundan canlı yayın ile gerçekleşti.

www.twitch.tv/tsbt adresinden de canlı yayınlanan draft, Virtinsanity5 ve uluscuturkey'in evsahipliğinde yapıldı. Oldukça samimi bir ortamda, geniş bir katılımla gerçekleşen draft, büyük bir heyecana sahne oldu.

Yayın, aynı saatlerde final serisinin 5. maçının oynanacağı, 18.Sezon değerlendirmesi ile başladı. Sezonun şampiyonu henüz belli değildi ancak iki tecrübeli koç Vincanty15 ve hozguryilmaz finallere kadar gösterdikleri performans ile sezonun en iyileri arasında ilk sıraları paylaştılar. Geçtiğimiz sezonun draft bir numarası tsavran, San Antonio Spurs'un kaliteli ve kazanmaya alışkın kadrosunun da katkısıyla sezonun göze en hoş gelen basketbolunu oynayarak tüm ligin takdirini kazandı. İlk sezonlarını geçiren redox2842 ve erenkaraca16 da ligin başarılı koçları arasına gireceklerini kanıtladılar. Chicago Bulls'u draft eden ve elindeki kadro yapısıyla çok daha fazla başarılı olması beklenen melinnor, bu beklentileri karşılayamadı ve en büyük hayal kırıklığı oldu.

19.Sezonda yapılacaklar ve yeniliklerle süren yayın gittikçe ısınıyor, izleyenler ekan başında gittikçe sabırsızlanıyorlardı. 19.Sezonun ilk yeniliği, asıl lige alternatif olarak açılacak lig oldu. Esas ligde maç esnasında yaşanacak aksaklıklar için oluşturulan bu lig, bir nevi yedek lastik vazifesi görecek. Böylece lig yönetiminin maçı resetlemesi beklenmeden, yeniden maç yapılabilecek.

Genel değerlendirmelerin ardından, sıra büyük heyecana geldi. 4 torbadan 21 koçun seçileceği drafta saniyeler kalmıştı. uluscuturkey torbaları açıkladı. Torbalarda sürpriz yoktu. Önceki sezon oynanan ve kaybedilen maçların kendi katsayıları ile hesaplanan torbalar, büyük bir titizlikle hazırlanmıştı.

1.Torba: TheRingHunter, uluscuturkey, tsavran, EgemenKaptan4, nedjohnsen ve Pertevniyal8
2.Torba: hozguryilmaz, erenkaraca16, umutesra, T_Emperorism, Virtinsanity5, yucel7
3.Torba: uku0303, redox2842, melinnor, vincanty15, istanblue58, TheLastOutlawCE
4.Torba: BerkayRose1, atakaan21, kaan2101

İlk sıradan çıkan koç uluscuturkey olmuştu. Kurayı çeken de kendisi olunca twitch chatte ufak bir uğultu duyuldu. Kendisi de bu durumdan oldukça utanmıştı ancak geçtiğimiz sezonun yine bir numarası olan San Antonio Spurs tercihini yaparken, o utangaç halinden eser yoktu.

İkinci sıradan çıkan Pertevniyal8, daha önce çok kereler birlikte ter döktüğü Dirk Nowitzki ile yeniden buluşmak için Dallas Mavericks diyordu.

Üçüncü sıra, son sezonun başarılı ve şanslı koçu tsavran'ın oldu. Geçen sezon TheLastOutlawCE'nin elinde sezonu erken kapatan, kadrosunda MVP adayı Steph Curry'i bulunduran Golden State Warriors diyerek kendine yeni bir düşman kazanıyordu.

Dördüncü sıradan, geçtiğimiz sezonun erken havlu atanlarından olan, EgemenKaptan4 Kobe'nin bu ligde ölüsünün de iş yapacağını düşünerek, Los Angeles Lakers dedi.

Beşinci sıradan yine bir yönetici kendi elleriyle kendini çekti. Virtinsanity5 geçen sezonun en büyük hayal kırıklığı olan Rose'lu, Gasol'lü Chicago Bulls diyerek sezonun ilk Doğu tercihini yapıyordu.

Altıncı sıra, lig tarihinin en çok yüzüğe sahip koçu olan T_Emperorism'in oluyordu. Yüzük takmak için en iyisi ile çalışmak gerek diyip, yine yeniden LeBron James'in peşinden Cleveland Cavaliers'ın koçu oldu.

Yedinci sıradan son sezonun normal sezonda en az yenilgi alan koçu yucel7, finalist takım olan Los Angeles Clippers diyerek, Los Angeles rekabetinin fitilini tekrar ateşledi.

Sekizinci sıradan umutesra ismi çıkıyor ve kendisi diğer finalist Oklahoma City Thunder ile bu sezon en kötü playoff hedefi ile yola çıkmaya hazırlanıyordu.

Dokuzuncu sırada geçtiğimiz sezon diğer koçların tacizlerine en çok maruz kalan, bir adet yüzüğü parmağında olan ve geçen sezon son sıradan seçim yapan TheRingHunter, Lamarcus Aldridge'in dominant oyununu tercih diyor ve Portland Trail Blazers'ı seçiyor.

Onuncu sıradan, geçen sezonun başarılı çaylaklarından erenkaraca16 oyununda atladığı seviyeyi iyi bir takım ile birleştirmek için Miami Heat seçiyordu.

Onbirinci sıradan melinnor,Toronto Raptors'u, onikinci sırada redox2842 Houston Rockets'i seçtiler.

Onüçüncü sıradan, yazı hazırlandığında 18.Sezon yüzüğünü parmağına geçiren şampiyon koç,hozguryilmaz, orta sıralardan seçilebilecek, elinde süper yıldızı olan bir takım arıyordu ve o yıldızı New York semalarında buldu. New York Knicks bu sezon onu evi olacak.

Ondördüncü sırada, geçen sezonun şanssız koçu, TheLastOutlawCE, ait olduğu topraklara, genç ve akıllı bir takım olma yolunda adımlar atan Boston Celtics diyerek, onlara nasıl basketbol oynanacağını öğretmeye koyuldu.

Onbeşinci sırada, geçen sezon çok aktif olamasa da bu ligin en eski koçlarından olan, istanblue58Memphis Grizzlies tercihini yaptı. Memphis takım olarak iyi bir kadroya sahip olmasına rağmen, geçtiğimiz sezon bu organizasyona katılamamıştı.

Onaltıncı sırada, uku0303, geçen sezon çok yukarıdan ortalama bir takım alarak hata ettiğini anlamış ancak yine de başarılı bir sezon geçirerek, kendi kalitesini ortaya koymuştu. Bu sezon daha iddialı olmak için, bünyesinde bir süper yıldızı olan Indiana Pacers ile yola devam etme kararı aldı. Paul George ile sonuna kadar gidebileceğine olan inancı tam.

Onyedinci sırada, ligin eski ama uzun süre ara veren koçlarından atakaan21 geri dönüş için yine bir yıldızı seçti. Anthony Davis'in yükselen formu, onu New Orleans Pelicans tercihini yapmaya itti.

Onsekizinci sırada nedjohnsen, daha öncede başında olduğu Denver Nuggets'ı, ondokuzuncu sırada en çiçeği burnunda koç olan BerkayRose1 Atlanta Hawks'ı seçtiler.

Yirminci sıra, ligin en küçüklerinden ama tecrübe olarak abilerine taş çıkartan kaan2101'ın oldu. Brooklyn Nets'i seçen koç, Garnett ve D-Will ile başarılı olabileceğini bildiğini söyledi.

Yirmibirinci sıraya gelindiğinde geriye sadece tek bir koç kalmıştı. 18.Sezon'un finalisti, hemen hemen herkesin favori olarak gördüğü, dış şutları ateş edercesine olan vincanty15, büyük takımlara, süper yıldızlara alşık bir koçtu ancak bu kadar aşağıdan böyle bir takım bulmasına imkan yoktu. Kalan takımlar içinde yine de bir kaç çok iyi parçası olan tek takım vardı. O da onları seçti ve Charlotte Hornets dedi. Kendisi bu tercihi yaparken, mutlaka takas seçeneklerini de düşünmüş ve belki de bir kaç koçu çoktan ağına düşürmüştü bile. Kim bilir! 

Drafta katılamayan ancak lige giriş hakkı elde eden theRatedKing, Washington Wizards ile bu sezon ter dökecek.

TSBT demek her zaman heyecan, her zaman rekabet ve her zaman muhabbet demek. Amacımız her zaman alınabilecek en maksimum keyfi almak. Kazanmak elbette güzel ancak, kaybederken de güzel olan adamlarla bu çatı altında olmak bir nimet.

Draft yayınını kaçıran koçlar için okuması keyifli olur umarım.

Unutmayın, TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com