TSBT 18. Sezonda Takımlar Sahiplerini Buldu

TSBT 18. Sezonda Takımlar Sahiplerini Buldu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

TSBT 18. Sezon draftları nefes kesen kura çekimi 29 Ekim Çarşamba saat 21:00‘da start aldı. Yaklaşık iki buçuk saat süren kura çekimi sonrasında NBA takımları TSBT’deki yeni koçlarına kavuştular.

1 Saat Gecikmeli Başladı!

Erenköy’de saat 20:00’da gerçekleşmesi gereken kura çekimi, teknik arıza ve stüdyo hazırlamalarının gecikmesiyle 1 saat rötar yaptı ve 21:00 sularında Oğuz ve Ömer’in sunumuyla Twitch.TV üzerinden çift kanal ile canlı yayın başladı. Gecikme olmasına rağmen, bekleyen koçlar bundan hiç rahatsız olmuşa benzemiyordu. Aksine, yüzde yüz katılımın sağlandığı gecede yayını beklerken koçlar arasında sıcak bir ortam oluştu. Çaylak koçlar veteran koçlarla tanışıp sohbet etme fırsatı buldular. Bu durumdan faydalanmak isteyen Metin (Vincanty15) daha takımı bile belli olmadan Jamal Crawford’u takaslamaya çalışırken kameralarımıza yakalandı.

Sezon Bilgilendirmesi ile Draft Gecesi Start Aldı

Kura çekimi TSBT Başkanı Oğuz’un yaptığı sezon bilgilendirmesi, kurallar, playbook ayarları, rotasyon bildirme, takas pazarı ve yeni takas sistemi hakkında verdiği bilgilerle başladı.Yeni sistem tüm koçlar arasında oldukça beğenildi.

Ve Sonunda Kuralar..

Sezon bilgilendirmesinin ardından beklenen an geldi ve 18 ayrı kağıttan oluşan koç isimleri 18 tane ayrı topa kondu. Statü gereği ilk 5 top yalnızca veteran koçlar arasında yapıldı ve ilk kurayı Ömer çekti.

İlk sıradan eski koçlardan Tufan (tsavran) çıktı. Son anda Draft’a katılmaya hak kazanan tsavran’ın Spurs ile adı sürekli gündemdeydi ve izleyenleri yanıltmadı. Yaşlandıkça gençleşen Duncan’a bir şampiyonluk  da benden gelecek diye belirten ve acelesi olduğu gözlenen Tufan, takım seçiminin hemen ardından basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakarak salondan ayrıldı.

İkinci kura da TSBT’de kalıcı olmayı hedefleyen Bahadır’ın (melinnor) ismi çıktı. Rose var ise ben de varım diyen koç melinnor kesin hedefinin şampiyonluk olduğunu belirtti ve Chicago Bulls ile anlaştığını açıkladı. Bu açıklama bazı koçları oldukça üzdü. Bahadır’da açıklamasından sonra salonda fazla durmadı ve Chiacago’ya uçmak üzere salondan ayrıldı.

Üçüncü sırada , kura topunu eline alan Oğuz, Ülkü’nün(uku0303) çıktığını müjdeledi, bunun üzerine bir anda havaya sıçrayan Ülkü Koç salonda garip bakışmalara sebebiyet verdi. Ülkü Detroit taraftarlarının geri dön isteğini kıramadı ve TSBT’de ilk sayılarını bulduğu Detroit Pistons’a geri döndü. Gazetecilere konuşan Ülkü bu seneki hedeflerinin öncelikle playoff yapmak olduğunu gerisinin adım adım geleceğini ve takımına inandığını söyledi.

Dördüncü sıradaki kura kafada soru işaretleri bıraktı. Ligin tecrübeli koçlarından Ömerin kendi elleriyle kendi adını çekmesi salonda tartışmalara yol açtı. Başkanın olaya el atmasıyla ufak kriz çözüldü ve Ömer Oğuz (Uluscutürk) Portland Trail Blazers ile anlaştığını kamuoyuna duyurdu. Bu sonuçtan oldukça memnun gözüken uluscuturkey kesin şampiyonluk parolasıyla ligde olacaklarını , artık hakkettikleri yüzüğü takmanın vakti geldiğini söyleyerek göz dağı verdi.

Beşinci sıra yine salonu gerdi! Ömer’in kendi elleriyle kendi ismini 4. sıradan seçmesinden hemen sonra 5. Sıradan, kuzeni olan Yüceli(Yucel7) seçmesi yine seslerin yükselmesine sebep oldu ancak barış ortamı sağlandı ve ikinci olası krizin önüne geçildi. Düğün daveti sebebiyle draftlara katılamayan Yücel koç, vekalet verdiği kuzeni aracılığı ile herkesin gözünün üzerinde olduğu yıldızlar topluluğu Cleveland ile anlaştığını duyurdu. Salonda seslerin yükselmesiyle Tolga’nın (T_emperorism) kahrolarak başını masaya vurması ve öbür masadaki Lebron’a attığı bakış kameralara yansıdı. Bu sırada düğünde kameralara yakalanan Yücel koçun ise sevinç ile halaya katıldığı ve yeni takımından sonsuz mutluluk duyduğu görüntülendi.

İlk 5 sıranın ardından torbaya çaylak koçlar da dahil oldu. 6. Kura çekildiğinde Sezon 18’in ilk çaylak koçu Oğuz’un ellerindeydi. Hazırlık maçlarında San Antanio’ya oynattığı basketbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan Umut(umutsera)  yine Texas dedi ve Dallas’ın yolunu tuttu. Daha çaylak olmasına rağmen çok başarılı basketbol oynatan umutesra’nın bu sezon ne yapacağı çok merak ediliyor.

Yedinci sırada büyük bir sürpriz yaşandı. Kuradan çıkan Emir (pertevniyal8) çok güzel anıları olduğu Orlando Magic’e:  “Im coming home“ dedi ve taraftarlarına müjdeyi verdi. Bu karar salonda herkesin ağzını açık bırakırken diğer yandan güçlü kadrolu takımların hala boşta kalmasıyla büyük bir sevinç yarattı. Medyanın karşısına geçen Emir: “Orlando ile çok güzel başarılarımız var, bu sefer kadromuz daha tecrübesiz ama başarıya aç, ne yapacağımız belli olmaz ilk hedefimiz bu camiaya yeniden hakettiği playoff heyecanını yaşatmak” dedi.

Sekizinci sıradan çıkan koç Özgür(hozguryilmaz) çok net bir şekilde Thunder ile anlaştığını duyurdu ve salondan ayrıldı. Çıkarken Emir’in omuzuna çarparak kulağına playofflarda görüşürüz dediği ve gerilimli anların yaşandığı belirtiliyor. Bakalım Thunder tecrübeli koç ile TSBT Şampiyonluğuna adım atabilecek mi?

Dokuzuncu sıradan 18 Sezonluk TSBT tarihinin en çok şampiyonluk (4) kazanan koçu Cem(TheLastOutlawCE) çıktı. Hazırlık döneminde Jabari Parker’ı ağzından düşürmeyen deneyimli koç herkesi ters köşeye yatırdı ve batıya Golden State Warriors’a doğru yol aldı. Çok iyi bir kadroya sahip olduklarını belirten TheLastOutlawCE, çok çalışacaklarını ve şampiyonluklara kaldığı yerden devam etmek istediğini belirtti.

Onuncu sıradan çok tanıdık ve çok kıdemli, hatta bir ara TSBT başkanlığını devralmış bir koç çıktı: Yusuf (istanblue58) . Oynattığı basketbolla her zaman keyif alan ve keyif veren Yusuf’un tercihi yine favori oyuncusu Kyle Lowry’den yana oldu ve Raptors ile anlaştığını duyurdu.

Onbirinci sırada ligin eski koçlarından İlkay (nedjohnsen) seçme hakkı kazandı. Yeniden TSBT ‘ye dönmekten çok mutlu olduğunu belirten koç nedjohnsen batının güçlü ekiplerinden Houston Rockets ile anlaştığını, Howard’ı eskin günlerine geri döndüreceğini, Harden ile beraber şampiyonluklara koşmak istediğini belirtti.

Onikinci sıradan yine çaylak bir koç seçme hakkı kazandı. Ali Kızılkaya (rpmcmurphy44tr) Atlanta Hawks ile anlaştığını duyurdu ve kaybedecek birşeyi olmayandan korkun diyerek kendinden çok emin bir imaj verdi.

Onüçüncü sıradan kendini çeken ve her zaman başarıya aç, potansiyelli takımlara yönelen Lig Başkanı Oğuz yine kendine sistem ve oyuncu yapısıyla tam oturan bir takım New Orleans Pelicans ile anlaştığını duyurdu. Anthony Davis ve Ömer Aşık ile pota altını rakiplere dar edeceğini söyleyen Virtinsanity5, Sezon 15’te Cavaliers ile taktığı yüzüğü yine aynı karakterde bir takım olan Pelicans ile anlaşarak tekrar etmek istediğini söyledi.

Ondördüncü sırada ligin kemik koçlarından, Ankara’nın en iyi temsilcisi ve yaptığı takas pazarlıklarıyla rakiplerin korkulu rüyası olan Metin’e geldi. 10. sezon Clippers ile şampiyonluk kazanan vincanty15 evine geri dönme kararı aldı ve yeniden Los Angeles’ın yolunu tuttu ve mikrofonu eline alarak : ‘’Crawford takaslıktır’’, ‘’Rose’a Paul veriyim’’,’’Nowitzki’ye ne istersin?’’ gibi cümleler kurmaya başladı. Ligin diğer üyeleri tarafından sakinleştirilen koç hava almak için dışarıya çıkarıldı.

Onbeşinci sırada ise bir TSBT klasiği yatıyor. Kurada arka sıralarda kalmasına rağmen  Miami ile çok şanlı bir geçmişi olan koç Tolga, Lebron gider biz kalırız biz miamiliyiz dedi ve yine Miami Heat ile anlaştığını basın mensuplarına duyurdu. Bakalım şampiyonlukları kazanan  King James miymiş yoksa koç  T_emperorism mi?

Onaltıncı sırada yine ligin çaylak ama potansiyelli koçlarından, Bursa’dan katılan Eren çıktı. Lige tartışmasız renk getirecek olan Timberwolves ile anlaştığını duyurdu.

On yedinci sırada ise kuradan çıkan koç TSBT 17.Sezon şampiyonu Haluk oldu. Suns ve Dragic’le harika bir sezon geçirmiş olan koç TheRingHunter yeniden direksiyonu eline alma kararı aldı ve Phoenix ile anlaştığını duyurdu. Yaptığı basın toplantısında, muhakkak bir oyun kurucu takası yapmak istediğini ve kafasındaki takımı uzun süredir kurguladığını ve hedeflerinin yüksekte olduğunu belirtti.

Son sırada ise Ligin en sevilen koçlarından biri olan Egemen (EgemenKaptan4) çıktı. TSBT Sezon 12 ‘de yine New York’la şampiyonluk kupasını müzesine götüren Egemen Sezon 18’de de aynı başarıyı tekrarlamak istediğini ve takımının bu güce ve potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Bir TSBT draft gecesi daha böyle sonlandı. Genel bir bakış yapacak olursak çoğu koç ait olduğu yerlere gitti ve herkes kendi tarzına uyan ve istediği takımlarla çalışma fırsatı bulmuş oldu gibi gözüküyor. Mutlu sona kim ulaşıcak bilinmez ama çok keyifli ve bambaşka bir TSBT sezonunun bizi beklediği kesin.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com