NBA 2K19 MyLeague ve MyGM yenilikleri

NBA 2K19 MyLeague ve MyGM yenilikleri

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

NBA 2K19'da MyLeague ve MyGM'e dair göreceğimiz tüm yeniliklere dair tüm bilgileri kısa notlar halinde sizlere sunmak üzere hazırladım.

NBA 2K19'da her zaman olduğu gibi bu yılda sim oyuncuların günlerini aylarını hatta yıllarını harcadığı bu muhteşem zevkli franchise modlarına sayısız yenilikler getirmeyi başarmışlar. Şu anda spor tarihinde ve tüm spor oyunları arasında en büyük içerik ve derinliğe sahip olan Franchise modları NBA 2K'ya ait ve bu durum NBA 2K19'da da aynı şekilde daha da gelişerek devam ediyor.

Sınırsız Customization

 • Artık liginizdeki takasların tüm faktörlerini Trade Sliders ayarları ile dilediğinizce ayarlayıp tüm ligin gidişatını olmasını gerektiğini düşündüğünüz şekilde yapıaln takaslar ile tecrübe edebileceksiniz.
 • Kontrat Sliders ile ligteki tüm oyuncuların kontrat beklenti talep ve gelişimlerine göre düzenlemesini istediğiniz gibi siz belirleyebileceksiniz.
 • Gelişim Sliders ile de oyuncuların oynadığınız sezonlar boyunca nasıl bir gelişim göstereceğini potansiyellerinin nereye varması gerektiğini ya da gerekmediğini yine kendi ayarlarınız ve kendi gerçekçilik ya da fantazi dünyanız ile sizler belirleyebileceksiniz.
 • Tüm bunlara ek olarak bu yukarıda çok fazla detaylı olan sliderları ayarlarsınız diğer oyuncular ile kaydedip paylaşabilir ya da iyi olduğuna inandığınız başkalarının slider ayarlarını kendi oyununuza indirebilirsiniz.

Yeni Oyuncu Yaratma Özellikleri

Bu özellik yalnızca MyGM ve MyLeague modlarına özel değil roster yapımcıları da yine aynı şekilde bu özelliklerden yararlanıp oyuncuları yaratabilirler.

 • Kafatasını istediğiniz gibi şekillendirip, ölçüsünü belirleyebilirsiniz.
 • Kaşların görünümünü istediğiniz gibi şekil, ölçü görünüşünü belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz renk yapabilirsiniz.
 • Gözleri yine aynı şekilde istediğiniz gibi renklendirip şekillerini belirleyebilirsiniz.
 • Kulakların şeklini, ölçüsünü, açısını duruşunu her şekilde istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.
 • Aynı şekilde burnu istediğiniz gibi konumlandırıp şekil verip ölçüsünü belirleyebilirsiniz.
 • Yanakları tümüyle istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • Ağız ve dudakları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • 50 farklı sakal çeşidini farklı renkler ile istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • 5 farklı modellemeyle birlikte çeneyi istediğiniz gibi sliderları ile oynayıp ayarlayabilirsiniz.
 • Saçları ve saç şekillerini sayısız ayarla istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

MyGM: Saga Devam Ediyor ya da Geleneksel MyGM

MyGM modunda artık isterseniz belli bir hikayeyi takip ettiğiniz ve bunun içinde kendi yapınızı oluşturmaya çalıştığınız Saga devam ediyor modunu seçebilrsiniz, isterseniz de geleneksel olarak tüm hikaye elementlerinin moddan çıkartıldığı ve bir hikayeyi takip etmeden oynadığınız geleneksel Modu seçebilirsiniz.

Saga devam ediyor MyGM hikayesinde yeni bir expansion(genişleme) takımının başına geçip yeni bir takım olarak NBA'e dahil olup tüm zorlukları aşıp yepyeni bir hanedanlık yaratmaya çalışıyor olacaksınız. Normal geleneksel MyGM modunda ise istediğiniz zorluk seviyesini seçip oyununuza istediğiniz NBA takımıyla başlayabileceksiniz.

Tarihsel Draft Sınıfları

NBA 2K19 ile birlikte artık yaratılan Draft Classlarını kullanmak yerine NBA 2K bizlere farklı yıllardaki draft sınıflarını paket halinde kullanabileceğimiz şekilde bizlere sunuyor. Muhteşem bir özellik gerçekten, bu özellik ile tarihte olabilecekleri kendi hikayemizle baştan yaratabilmek mümkün. Aşağıdaki yıllardaki tüm Draft sınıflarını ilerleyen oyun yıllarımıza ekleyebileceğiz.

 • 1960 – Oscar Robertson, Jerry West ve daha fazlası
 • 1965 – Gail Goodrich, Rick Barry, Jerry Sloan ve daha fazlası
 • 1969 – Kareem Abdul-Jabbar, Jo Jo White ve daha fazlası
 • 1970 – Bob Lanier, Pete Maravich, Dave Cowens, Rudy Tomjanovich, Nate “Tiny” Archibald ve daha fazlası
 • 1974 – Bill Walton, Jamaal Wilkes, Maurice Lucas, George Gervin ve daha fazlası
 • 1976'dan 2017'ye kadar tüm NBA Draft Sınıfları!

Oyuncu Mentörlüğü

Bu özellik ile birlikte Football Manager serisine yakın olanların bildiği üzere tecrübeli oyuncuları genç ya da gelişimine katkı sunacağına inandığımız başka oyuncular ile eşleştirip oyuncu mentörlüğü ile diğer oyuncudan farklı özellikler kazanabilmesine yardımcı olabileceğiniz yeni bir sistem geliştirilmiş. Rondo ve Lonzo Ball'un aynı takımda buluşması gibi düşünebilirsiniz. Rondo'ya Ball'a mentörlük yapmasını söyediğimizde oyuncunun gelişimine farklı katkılar sunduğunu görebileceğiz bu yeni sistem ile.

Yeni All-Star Formatı

Geçtiğimiz yıl ilk defa uygulanan en yüksek 2 oyu alan oyuncunun All-Star takımlarını oluşturduğu yeni format gerçekte olduğu gibi artık NBA 2K19'da yer alacak. MyLeague modunun en büyük özelliği olan ligteki her şeyi kontrol edebilme özelliği ile birlikte eğer all-star seçimleri hoşunuza gitmediyse istediğiniz gibi bu takımları modifiye edebileceksiniz.

Yeni Yaz Ligi

Gerçekte olan Yaz Ligi tüm olduğu formatıyla birebir oyuna entegre edilmiş.

Yeni Sakatlık Tarihçesi Menüsü

Bu sakatlık menüsü son derece detaylı olarak size oyuncunun lig içinde yaşadığı sakatlıklar ve buna bağlı riskli olması ya da olmaması durumlarını değerlendirmenize yarayıp yapacağınız takas ve serbest oyuncu alımlarında çok daha dikkatli hareket etmenize yarayacak güzel bir menü olmuş.

Kendi Kural Deşikliklerinizi Belirleyin

NBA 2K17'de ilk defa ilerleyen yıllarda NBA sisteminde olabilecek değişikliklere dair oylama yapma kararların değişmesi, kuralların değişmesi özelliğini görmüştük NBA 2K19 ile birlikte ise artık tüm bu kuralları eğer hoşunuza gitmez ise uygulanan ya da uygulanması önerilen tüm kuralları dilediğinizce modifiye edebileceksiniz. Artık size dayatılan 5 kural değişikliği olmayacak, oylanmasını dilediğiniz kural değişikliklerini siz belirleyebileceksiniz. Kural değişiklik örneklerini mesela playofflara 16 değil 8 takım katılsın ya da playofflar doğu batı değil 1den 16ya tüm NBA olsun gibi düşünebilirsiniz.

Oyuncu DNA'sı

Artık oyundaki tüm oyuncuların bir DNA klonu olacak ve yeni oyuncular yaratmak istediğinizde herhangi bir mevcut oyuncunun DNA klonunu alıp direkt olarak yeni yaratılan oyuncuya uygulayabileceksiniz. Bu muhteşem özellik ile birlikte roster yaratıcılarının işi çok daha kısa süreccek.

Oyuncu Kontrolündeki Sezon Ödülleri

Artık tüm sezon sonu oyuncu ödüllerinin kontrolü sizin elinizde, beğenmediğiniz ödüllerin sahiplerini dilediğinizce değiştirip siz belirleyebiliyorsunuz.

MyLeague Online Takım Salary ve Oyuncu Kontrat Değerleri

Artık takım salaryleri ve oyuncu kontratları takas yaparken faktör olacak salary kuralları NBA'deki gibi 1e1 geçerli olacak.

Evet arkadaşlar sizler için NBA 2K19 MyGM ve MyLeague modunda göreceğiniz tüm değişiklikleri nokta atışıyla türkçeye çevirerek sizlerin beğenisine sunmaya çalıştım, umarım bu harcanan emeğin farkına varırsınız.


NBA 2K19 heyecanını bir üst seviyede yaşamak isterseniz 2010 yılından beri düzenlediğimiz TSBT NBA 2K Online Ligine katılmak için hemen buradan başvuru yapabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com