NBA 2K19'da hangi çaylak en büyük etkiyi yaratır

NBA 2K19'da hangi çaylak en büyük etkiyi yaratır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

2018 NBA Draftları geride kalmışken, yeni çaylaklarımızın da neler yapabileceğini düşünürken NBA 2K19'da en büyük etkiyi hangi çaylak yaratır diye düşünelim istedim. Top 10 çaylaklarımızı hem biraz daha yakından tanımak adına hem de NBA 2K19'da kendi TSBT Online Ligimizde gerçekleştireceğimiz sezonlarda seçeceğimiz takımlara da bu çaylaklarla birlikte ışık tutmaya çalışacağım. Çaylak Overalları tamamen kendi şahsi fikrimdir gerçek değildir, bilginize.

Seçim #1: Phoenix Suns | Deandre Ayton – Center, Arizona Wildcats

Yaş: 19

Boy: 216 cm

Kulaç: 228 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 78

Suns tarafından 1. sıradan seçilen Deandre Ayton bir süredir tekrar yapılanma içinde olan Suns için uzun yıllar sonra 1. sıradan ilk kez seçme şansına eriştiği oyuncu oldu. Ayton'un oyununu yakından takip ettiğimizde oldukça fiziksel bir güç olduğu çok açık gözüküyor. Ancak oyunun savunma tarafında sahada nerede durması gerektiği ve ne şekilde ne zaman reaksiyon vermesi gerektiği konularında biraz kötü durumda olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda fiziksel olarak iyi bir hücumcu olsa da gelişen NBA'de şut mesafesini 3lük çizgisine taşıyamaması da hücum gücünü de kısıtlandırıyor. Savunma zaafiyetleri ve hücum menzilini geliştiremezse oldukça sıradanlaşabilir bir uzun diyebilirim ama aksi gerçekleşirse ve özellikle savunma katksını da artırırsa ilk sezonunda 16-10luk bir ortalama yakalayıp, Booker ile birlikte Suns'ın daha fazla galibiyet almasına yardımcı olabilir.

Seçim #2: Sacramento Kings | Marvin Bagley III – Power Forward/Center, Duke Blue Devils

Yaş: 19

Boy: 210 cm

Kulaç: 213 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 78

Bu seçim her zamanki gibi Kings'in star uzun yada 4 numara seiçmiyle örtüşüyor. Oldukça iyi bir aatlet olan Bagley hücum gücüyle de bunu birleştirdiğinde patlayıcı bir skorer görebiliriz.Ayton'da olduğu gibi Bagley'de de savunma zaafı ön plana çıkıyor. Hızıyla bizleri şaşırtan De’Aaron Fox yönetimide Kings bu sene belli bir ses getirebilir.

Seçim #3: Atlanta Hawks | Trae Young – Point Guard, Oklahoma Sooners

Yaş: 19

Boy: 187 cm

Kulaç: 190 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 74-75

Draft gecesi Luka Doncic takasıyla Hawks'ın yolunu tutan Trae Young 3lük skorer eksiğini gidermek üzere Hawks'ın yolunu tuttu. Günümüz NBA'inde 3lük skorer önemli bir stratejik artı. Trae Young yeniden yapılanma halinde olan Hawks'a hücum anlamında oldukça katkı sağlayabilir. Çok iyi dış skorer olması yanında saha görüşünün de yüksek olduğu bir oyun kurucu. Boş oyuncuyu çabuk bulabiliyor ve sahada çabuk aksiyon alan oyun kuruculardan, nispeten kısa olmasını hızıyla da kapatan bir oyuncu. Ancak oldukça çelimsiz olması savunma kabiliyetlerinin de diğer ilk 2 seçim gibi geride kalmış olmasına sebep oluyor. Hücum anlamında Hawks'ın oldukça fayda sağlayacağı kesin ama savunması büyük bir soru işareti.

Seçim #4: Memphis Grizzlies | Jaren Jackson Jr. – Power Forward/Center, Michigan State Spartans

Yaş: 18

Boy: 210 cm

Kulaç: 223 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 76-77

4 numaradan seçilebilecek muhteşem bir tercih. Marc Gasol'un ayrılması ya da emekli olması durumuna şimdiden hazırlık yapan bir Grizzlies görüyoruz bu draft seçimiyle. Muhtemel olarak bir çok draft boardlarında en iyi uzun adam olarak gözüküoyr Jackson. Jaren Jackson'ın savunma oyunu bu yaşında bile Grizzlies'ın oyununa son derece faydalı olabilir. Potayı ve uzunları son derece iyi savunabilmesinin haricinde gerçekleşen switchlerde herhangi oyuncuyu uzun kısa fark etmeksizin rahatlıkla savunabilir gözüküyor. Adam değişiminin mevcut NBA savunmasında son derece gerekli olduğu düşünüldüğünde bu özelliği çok faydalı olacaktır. Hücum repertuarı çok güçlü olmasa da pick and pop durumlarında boş üçlüğü atabildiğini de belirtmek lazım.Çok foul problemi ve düşük skor becerisi istatistiklerde gözükse de işin rakamlarda olmayan tarafında çok önemli genç bir uzun.

Seçim #5: Dallas Mavericks | Luka Doncic – Guard, Real Madrid (İspanya)

Yaş: 19

Boy: 203 cm

Kulaç: 205 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 78 bence maksimum

Doncic özellikle Avrupa'dan da son derece yakında tanıdığımız bir oyuncu. 19 yaşındaki genç oyuncunun diğer tüm draft edilen oyunculardan farkı tam 3 yıllık üst düzey Avrupa basketbolunda profesyonel olarak oynamış olması diyebiliriz. Doncic'in sizelı oluşu ve son derece iyi şekilde topu yere vurup dikte edebilmesi ve 19 yaşında sahip olduğu saha görüşü ve pas yeteneği tabi ki onu oyuncu olarak bambaşka bir noktaya koyuyor. Biz Avrupalılara Doncic'i anlatmaya pek gerek yok aslında onu en son Eurolig'in MVP'si ve şampiyonu olarak selamlamış olan bizlerin de Mavericks gibi beklentisi yüksek. Doncic, oyun kurucu, şutör guard ve kısa forvet pozisyonlarının her birinde oynayabiliyor, fiziğinin NBA'de daha da gelişmesi hatta biraz daha uzaması halinde 4 numarada da son derece efektif olabilmesi muhtemel. Yalnız burada en büyük problem Doncic için NBA atletizmi için pek yeterli olmaması gibi gözüküyor. NBA'in ağır maç temposuna uyum sağlaması ve atletizmini yükseltmesi kendisi için büyük bir zorluk olacak. NBA Yılın Çaylağı seçilir mi bunun için çok erken ama çok büyük bir potansiyel ve gelecek yıllar için önemli bir yıldız olma ihtimali son derece yüksek. Potansiyeline erişmesi halinde onu es geçen takımların da üzüleceği kesin.

Seçim #6: Orlando Magic | Mohamed Bamba – Center, Texas Longhorns

Yaş: 20

Boy: 216 cm

Kulaç: 236 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 76

Geldik Mo Bamba'ya bir kere her şeyden önce bu çaylağın ismi bile basketbolcu dedirtiyor bana. Gerçekten de boyuyla posuyla kulaçıyla ismiyle basketbolcuyum ben diye bağırıyor adam. Hani her gördüğümüz uzun insana basketbol oynuyor musun deriz ya Mo Bamba'ya, NBA'de mi oynuyorsun diye ilk görüşte sorulur o kadar. Tam bir savunmacı, potayı öyle bir koruyacaktır ki Magic kısaları savunmada fazlasıyla rahat edecektir. Ancak işin hücum tarafında işler pek de parlak değil en azından şimdilik. Ancak yine de Magic'e savunma anlamında çaylak sezonunda bile çok şey katacaktır.

Seçim #7: Chicago Bulls | Wendell Carter Jr. – Center/Power Forward, Duke Blue Devils

Yaş: 19

Boy: 208 cm

Kulaç: 221 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 74-75 (Emin değilim)

7. sıradan Bulls'un tercihi fazlasıyla potansiyel gösteren ancak yaşadığı sakatlık sebebiyle kimsenin pek olamadığı Michael Porter Jr. olmasaydı ancak 14. sıradan Denver tarafından seçildi ki sağlığı iyi olması halinde Porter Jr. Nuggets'a büyük katkı sağlayacaktır hele ki 14. sıradan müthiş olabilir. Porter Jr.'dan vazgeçen Bulls hedefi bir başka Jr.'a Wendell Carter Jr'a çevirdi. Markkanen ile birlikte güçlü bir pota altı kurmayı hedefleyen Bulls için geleceğe dair ideal bir seçim olabilir gibi gözüküyor ama ilk yılından çok büyük bir etken olacağını şu aşamada düşünmüyorum, oyuncuyu çok fazla takip edip izleme şansımda olmadığı için bu kadar söyleyebiliyorum.

Seçim #8: Cleveland Cavaliers | Collin Sexton – Point Guard, Alabama Crimson Tide

Yaş: 19

Boy: 190 cm

Kulaç: 200 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 74

Özellikle Lebron'un gidişatını düşündüler mi, düşünüp de mi bu tercihi yaptılar yoksa Lebron için bir ortam yaratmak için mi Sexton'ı seçtiler hiç bir fikrim yok. Günün sonunda Cavaliers'ın durumu Lebron gitti elde var Sexton oldu. Bir oyun kurucu olarak çok büyük özellikler göstermeyen bir oyuncu, saha görüşü zayıf olarak belirtiliyor, karar mekanizması da gördüğüm kadarıyla pek yeterli bir oyun kurucu değil. Çok çalışkan olması NBA'de gelişebilir olarak düşünmemize neden olsa da yakın zamanda ne Nba'de ne Cavaliers'da büyük bir etken olacağını düşünmüyorum. Cavaliers kötü bir tercih yaptı diye düşünüyorum, bu sene onlar için çok zor olacak.

Seçim #9: New York Knicks | Kevin Knox – Small Forward/Power Forward, Kentucky Wildcats

Yaş: 18

Boy: 205 cm

Kulaç: 213 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 73

Porzingis'in etrafında bir takım oluşturma çabası içerisinde seçilmiş bir çaylak olarak görebiliriz. 18 yaşında çok genç olması gelecek için çok önemli bir faktör olarak gözüküyor. Atletik özellikleri potansiyelli, hücum yönüyle de parlayan bir oyuncu ancak onun dışında vaad ettiği fazla bir şey yok gibi tabi bunu bugün için söylüyoruz kat edeceği çok yol var, Knicks'in de bildiğimiz üzere pek bir acelesi yok o yüzden ideal bir tercih olarak görüyorum.

Seçim #10: Philadelphia 76ers | Mikal Bridges – Shooting Guard/Small Forward, Villanova Wildcats

Yaş: 21

Boy: 201 cm

Kulaç: 213 cm

NBA 2K19 Tahmini Overall: 73-74

76ers tarafından seçilip takas ile Suns yolunu tuttu Bridges. Sanırım bu takası 76ers yapmasaydı daha mutlu olabilirlerdi hele ki Lebron'un kendilerini tercih etmemesi üzerine. İyi savunma kabiliyeti ve gereken 3lük şutunu rahatlıkla atabilmesi sebebiyle Embiid etrafında tam da istenen özelliklere sahip bir oyuncu olabilirdi. Ancak şimdi Suns kadrosuna da benzer ölçüde yardımcı olacağını düşünüyorum.Devin Booker ve Josh Jackson ile gireceği rotasyonda Ayton ile birlikte Suns'a katkı sağlayacaktır.

Önümüzdeki NBA sezonu itibariyle kendimce bazı öngörülerde bulunarak NBA2K19'da bu seçimlerin muhtemel düşündüğüm Overall rakamlarını ve yapabilecekleri ya da yapamayacakları şeyleri değerlendirmeye çalıştım. Sizlerde fikirlerinizi her zaman benimle paylaşabilirsiniz.

NBA 2K19 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com