NBA 2K17 MyCareer Yenilikleri

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

NBA 2K’nın belkide en çok ilgi gören ve adeta başlı başına bir dünya olan MyCareer Oyun moduyla ilgilli etrafta bulabildiğim tüm bilgi paylaşımlarını sizler için düzenlemeye çalıştım.  Belli başlıklar altında göze çarpan NBA 2K17 MyCareer detaylarıyla ilginizi çekecek bir yazı olduğuna inanıyorum. Yine merak ettiğiniz her şeye dair sorularınızı ve iletmek istediklerinizi aşağıda da linkini bulacağınız forum konumuzdan bana yazabilirsiniz.

Geçen yıl Frequency Vibrations’ın hayatını konu alan Spike Lee’nin yönettiği hikayeli mod sonrası NBA 2K Yapımcıları, bu yıl en çok oynanan oyun modu olan MyCareer’ı bir sonraki adıma taşımak için çok iyi çalışmışlar.

Takip edenlerin çok iyi bildiği üzere NBA 2K17, 9 Eylül’de ücretsiz olarak indirip oynayabileceğimiz The Prelude versiyonunu yayınlıyor olacak. Prelude ile birlikte oyuncumuzu yaratıp MyNBA2K aplikasyonuyla tüm ayarlarımızı yapıp yüzümüzü de oyuna aktarıp NBA öncesi bir kaç maç yapabilme şansına erişeceğiz ve Draft’a da katılabileceğiz. Bir nevi demo tadında olacak The Prelude’ü 9 Eylül’de ücretsiz olarak indirmeyi unutmayın.

NBA 2K17 MyCareer Yenilikler 2

Prelude boyunca 4 adet Kolej maçı oynayacağız ve Draft sıralamamıza etki edecek ancak; enteresan bir şekilde bu demoda yalnızca 1 kere oynayabilme şansımız olacak ve performansımzın iyi ya da kötü olmasına göre işler belirlenmiş olacak. Tabi ki gösterdiğimiz performans ve gidişattan memnun değilsek oyunun tam sürümünü satın aldığımızda birden çok kariyer serisi başlatmamız mümkün, bu tek seferlik durum yalnızca ücretsiz demoya ait.

MyCareer Tam Sürümünde birden çok eşsiz senaryo ile hikayemiz devam ediyor olacak.

MyCareer’de bu sene göreceğimiz en büyük değişiklik birden fazla farklı kendine has hikayeye tanıklık edebileceğiz. Geçen sene Frequency Vibrations’ın tek hikayesi yerine kendi verdiğimiz kararlara istinaden kendi hikayemizi yaratıyoruz. Herkesin farklı hikayelerde oyuncusunu geliştiricek olması güzel bir farkındalık yaratıyor olacak. Bu konuda benimde heyecanım artmadı desem yalan olur. Belki MyCareer serisinde ilk defa şan şöhret ve 1. Oyuncu olmaktan ziyade gayet orta seviye görev adamı olarakta kendimize bir kariyer elde edebiliyor olacağız ki bu da bir çok bu modu oynayan oyuncunun istediği bir şeydi, ben de dahil.

Yeni Kolejler

Bu yıl 10 farklı koleje imza atabileceğiz. Bu kolejler, Oklahoma, Illinois, Georgia Tech, Michigan State, Wake Forest, UConn, Louisville, Arizona, Georgetown ve Kansas.

MyPlayer’ımızın geçmiş hikayesi

Oyun Moduna başladıktan ve bazı sürprizlerden sonra (bunları yazmak istemedim oynarken sürprizi kaçmasın.) Lise yıllarınızdan bazı görüntüler ve geçmişimize dair hikayeleri izliyoruz. Bu videolarda lise yıllarındaki maçlarımızdan görüntüler, koçumuzla antrenmandan görüntüler vb. hikayemizin gelişimine dair güzel bir montaj bizi karşılıyor olacak. Bu sahneler sonunda “24” adında bir spor programında tercih ettiğimiz kolej seçimimiz yayınlanıyor.

NBA 2K17 MyCareer Yenilikler 3

Eşsiz MyCareer Başlangıç Noktaları ve MyPlayer Yaratımı

Kolej açıklamamız sonrasında kolej kariyerimize NBA öncesinde hangi noktadan başlamak istediğimizi belirtebiliyoruz. Oyuncu Yaratımı çok daha fazla bireysel ve eşsiz olacak gibi gözüküyor. RPG elementlerinin de çok daha modun içinde yer almasını bekleyebilirsiniz. Özellikle ArchType seçimlerimiz bizi daha eşsiz kılıyor olacak. Stretch Big, Post Scorer, Paint Protector gibi çok farklı oyuncu tiplerini seçebiliyoruz ve bir başka özellikte yalnızca seçtiğimiz oyuncu tipine özel olan 5 adet Badge’i (Rozet) Gold seviyesine çıkartabilmemiz olacak. Diğer badgeleri ise bronze seviyesinde kazanabileceksiniz. Yine oyun çıktıktan sonra güncelleyeceğimiz NBA 2K17 Badge Rehberini buradda sitemizde bulabileceksiniz. Geçen sene çok fazla hayır duası aldığımızı iyi biliyoruz.

Nickname, Yardımcı karakterler ve Daha fazlası

Sürekli eşsiz yaratım bir kenara malesef herkesin tek bir nick adı olacak o da Prez. Bunun sebebi tabi ki modun içinde bir çok sinematik oyunculukların olması ve seslendirmede çok daha çeşitli yaratımlar sağlayabilmeleri için tek ismin daha kullanışlı olması olarak belirtiliyor ki bence de oldukça haklı bir neden. Bu yılki modda geçen seneye göre olaylar daha çok basketbol sahası ve etrafında geçiyorda diyebilirim. Geçen yıl fazlasıyla saha dışı olaylara odaklanan bir hikaye modu vardı bu yıl yapımcılar daha çok sizi sahaya davet ediyor aslında.

Dinamik Duo

Bir başka güzel eklentide bizi dinamik duo (ikili) dediğimiz konuda bekliyor. Grand Theft Auto 5’dekine benzer şekilde artık 2 takım arkadaşı olarak oynama şansımız var ve her 2 karakter içinde saha içinde ve dışında yönlendirme yapabilmemiz söz konusu olacak. Bu da yine verdiğiniz kararlara istinaden bambaşka kendine has sonuçlar doğuran bir hikayemizin olmasını sağlayacak.

NBA 2K17 MyCareer Yenilikler 4

MyCourt, Arkadaş Bağlantıları, Endorsementlar ve daha fazlası..

MyCourt’unuzu artık daha da fazla customize edebiliyor olacaksınız bu konuda da fazlasıyla kendine has yeniliklerle dolu geliştirmeler yapılmış. Yeni bir özellik daha “Doing Work” olarak karşımıza çıkıyor. Bu yenilik Kobe Bryant’ın 2K stüdyo ziyaretleri sırasında ortaya çıkmış ve temelinde bir antrenman takip sistemi. MyPlayer’ınızın shootaroundlara girip bazı noktalardan daha çok antrenman yaparak daha iyi şut atabiliyor olması gibi değişik özellikleri baz alıyor.

Connections denilen bağlantılarınız olayınıda yine 2K daha iyi bir seviyeye taşımış gözüküyor ve artık bağlantılarımız bizim MyCourt’umuza gelip burada belli noktalarda yapabileceğimiz antrenmanları birlikte yapabilme imkanını sağlıyor. Örnek, kapınızda bir zil sesi duymanız ve bağlantınız sizin evinize gelip mini bir 3lük antrenmanı gerçekleştirmesi diyebiliriz.

Endorsement kısmıda yine gelişen yönlerden biri. Kazanabileceğiniz endorsementlar Mountain Dew, KIA, Nike, Under Armour, Jordan, Gatorade, Foot Locker, Adidas Tissot, Stance diye devam ediyor.. Draft olduktan sonra 4 farklı ayakkabı şirketiyle anlaşma yapma imkanmız olacak ancak; yine eşsiz hikayeler olması adına ayakkabı anlaşmalarıda birbirinden farklı gelişiyor gibi gözükmekte.

Evet elimden geldiğince MyCareer modunda görebileceğiniz yeniliklere dair sizleri bilgilendirmeye çalıştım ve tabi ki çok daha fazlası mevcut. Her türlü düşünce ve sorularınızı forum konumuzda paylaşabilirsiniz.

NBA 2K17 The Prelude’ü ücretsiz olarak 9 Eylül’de indirebilir ve kariyerinizde ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com