Fifa 17 Yeni Hücum Teknikleri

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ea sport geçtiğimiz günlerde Fifa 17 Gameplay yapımcısı Sam Riviera ile yapılmış yeni bir röportaj yayınladı. Riviera, bu sefer yeni oyunla birlikte gelecek olan yepyeni ve çok farklı hücüm tekniklerini anlatıyor. Ben de sizlere bu röportajı iletmekten mutluluk duyuyorum.

Bize Fifa 17 ile birlikte gelecek olan yeni hücüm tekniklerinden söz edebilir misiniz ?

Evet, oyuncuların merakla beklediği yeni hücüm opsiyonlarını anlatmaya başlayabiliriz. Bunları size anlattığım için gerçekten çok heyecanlıyım. İlk olarak,iki tür yeni yerden şut mekaniğiyle başlamak istiyorum. İlk seçeneğimiz sert bir şekilde yerden giden şut; bu şutu kullanmak için şut tuşu ile normal şut atar gibi güç verirken topa temas etmeden hemen önce tekrardan şuta bastığınız zaman bu şut mekaniğini kullanabilirsiniz. 

Bu şekilde topunuz yerden sert bir şekilde gidecektir. Bir diğer yeni eklenen şut mekaniği ise, yerden ayak içi şut seçeneği. R1 + şut ile kombinasyonu gerçekleştirip normal şekilde güç verirken topa temas etmeden hemen önce ikinci kez şut butonuna bastığınızda top yerden falsolu bir şekilde kaleye doğru gidecektir.

Peki, Fifa 17'de kafa vuruşları konusunda yeni gelişmeler var mı ? 
Yerden giden şutlarda olduğu gibi, kafa vuruşlarında da uygun tuşa iki kez basmanız topun zemine doğru gitmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde volelerde de şut tuşuna iki kez basarak yerden gönderebilir ve rakibinizi şaşırtabilirsiniz.

Fifa 17 Yeni Hücum Teknikleri kafa vuruşu OnlineLig

Oyun içinde ara pası çok kullanışlı bir pas mekaniği olarak karşımıza çıkıyor, bu konuda yeni gelişmeler görecek miyiz ?

Artık R1+Üçgen kombinasyonunu kullanarak daha uzaktaki boşluğa ayağınızın dışıyla arapası atabileceksiniz. Doğru zamanda kullandığınız takdirde oyuncularınızı net fırsatlara çok daha güzel bir şekilde sokabilirsiniz.

Yerden sert şutlardan bahsetmiştiniz, artık kalecilerin de topu oyuna sokarken farklı seçenekleri var mı ?

Evet, kaleciler için iki seçeneğimiz var. Artık kaleciler degaj atarken topu daha sert bir şekilde gönderebiliyor. Aynı şekilde elle oyun kurarken de agresif bir şekilde topu oyuna sokma şansına artık sahipsiniz.

Bunu yapabilmek için şutlarda olduğu gibi şuta iki kere mi basmamız gerekiyor ?

Hayır, bu sefer elinizin R1 tuşuna basılı olması gerekiyor. R1+Kare veya Yuvarlak kombinasyonu ile uyguladığınız zaman kaleciniz topu daha aşağıdan fakat daha hızlı bir şekilde gönderecektir. Yani top çok yükseğe çıkmadan hızlı bir yörüngede ilerleyecektir. R1+X kombinasyonu ile topu oyuna sokmaya çalıştığınızda ise kaleciniz topu daha aşağıdan fakat daha hızlı ve agresif bir şekilde gönderecektir. Bu yöntemleri doğru zamanlarda kullandığınız zaman hızlı bir şekilde kontra-atağa çıkabileceksiniz.

Fifa'daki yeni hücum tekniklerine dair videomuzu da aşağıda izleyebilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com