Fifa 17 Duran Top Yenilikleri

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Ea Sports, Fifa 17 ile birlikte gelecek yeni duran top mekanikleri ile ilgili Fifa 17 gameplay yapımcısı Sam Reviere ile yapılmış bir röportaj yayınladı.

Duran topların yeniden düzenlenmesi ne demek ?
Fifa'da duran toplar için uzun yıllardır aynı sistemi kullanıyorduk ve bunun değişme zamanının geldiğine karar verdik. Bu değişiklikleri yaparken oyundaki duran topları bütün yanlarıyla gözden geçirdik. Serbest Vuruşlar, Köşe atışları, Taç atışları gibi. Bu değişiklikler neticesinde oyunu oynayacak insanlara daha çok özgürlük ve kontrol deneyimi sağlamayı düşünüyoruz. Örnek olarak Fifa 17 için kullandığımız köşe vuruşu mekanikleri serinin önceki oyunlarına göre oldukça farklı ve gerçekten eğlenceli oldu. Artık köşe vuruşlarını kullanmanın bir çok farklı yolu mevcut.

Köşe vuruşları tam olarak nasıl farklı ?
En başta hedefleme sistemini baştan aşağıya değiştirdik. Önceki oyunlarda tuşa ne kadar uzun bastığınıza göre top o kadar mesafe kat ediyordu. Şimdi ise sol analog vasıtası ile topu tam olarak nereye göndermek istediğinize karar verebiliyorsunuz. Bu yöntem sol analog ile kontrol ettiğiniz topun tam olarak nereye gideceğini gösteren bir iz retikülü vasıtası ile gerçekleşiyor. Köşe atışı kullanırken tuşa hafifçe dokunduğunuz zaman top falsolu bir yörüngede ilerleyecektir. Tuşa uzun bastığınız zaman ise top daha düz bir yörüngede ilerleyecektir. Atışı hangi bölgeye nasıl göndermek istediğinize bağlı olarak bu kararları siz vereceksiniz.

Buna ek olarak artık ceza sahası içindeki oyuncuları değiştirebiliyor ve kontrol edebiliyorsunuz. Bu da sizin kimin nerede duracağını kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. Onları hareket ettirerek daha iyi gol şansları için boşluk yaratabilirsiniz.

Peki Penaltılar ?
Penaltılar bu yıl gerçekten harika oldu. Artık penaltı kullanmadan önce oyuncunuzun nereden koşmaya başlayacağını ve topa nasıl yaklaşacağını siz belirleyeceksiniz. Doğal olarak topa çok hızlı bir şekilde geldiğiniz zaman top orantılı olarak daha kuvvetli bir şekilde gidecek. Bu da muhtemel olarak penaltıyı kaçıracağınız anlamına geliyor. Bu noktada penaltıyı kullanmadan önce oyuncunun bir karar alması gerekiyor. Topa ne kadar güç uygulayacağınızı belirlerken artık normal gameplay şut mekaniklerini kullanıyor olacağız. (Tuşa ne kadar uzun bastığınıza bağlı olarak top o kadar sert ve yükseğe gidecek.)

Aynı durum serbest vuruş için geçerli mi ?
Evet aynı durum serbest vuruşlar için de geçerli. Aynı penaltı da olduğu gibi artık oyuncunuzu topun gerisinde nereden koşacağını konumlandırabiliyorsunuz. Topun gerisindeki pozisyonunuz topun nasıl bir şekilde gideceğini direk olarak etkiliyor. Ne kadar geride durduğunuza bağlı olarak top o kadar güçlü bir şekilde gidecek. Topun içine mi yoksa dışına mı vuracağınızı da artık siz belirleyebiliyorsunuz. Ek olarak penaltı kullanırken olduğu gibi normal şut mekanikleri burada da geçerli. Tuşa uzun bastığınız zaman daha yükseğe ve daha güçlü atışlar yapacaksınız.

Taç Atışları konusunda bir yenilik var mı ?
Evet, taç atışları için de bir kaç yeniliğe sahibiz. Önceki oyunlarda oyuncular taç çizgisisinde dolaşma özgürlüğüne sahip değildi. Artık taç kullanan oyuncu yan çizgi boyunca hareket etme özgürlüğüne sahip böylelikle daha iyi pozisyonlar yaratabilirsiniz. Buna ek olarak taç atışı sırasında artık fake yapabilirsiniz. Aynı fake şut atarken yaptığınız gibi rakip savunmayı şaşırtık daha uygun pozisyonlar yaratabilirsiniz.

Aşağıda yayınlanan videoda da bu değişiklikleri görebilirsiniz.

Yorumlarınızı eksik etmeyin OnlineLig.net'i takipte kalın. 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com