TSBT'ye Hoşgeldin SamiDe24

Hoşgeldin SamiDe24

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

30. Sezonumuzda NBA 2K18 ile birlikte de ilk çaylak koçlarımız Mustafa Kemal nam-ı diğer Mustafakemal11' ve Mithat nam-ı diğer captaincorporate'ı aramıza katmıştık, yeni çaylak koçlarımızı da lige alımdan sorumlu admin koçumuz sevgili Yusuf nam-ı diğer Clutch-41 ile aramıza katmaya tam gaz çalışarak devam ediyoruz. 31. sezon ile birlikte de aramıza yeni katılan Sami nam-ı diğer SamiDe24'ü, bu güzel başlangıçta her zaman olduğu gibi güzel bir röportaj ile hoşgeldin demek istedik.

Ad: Sami Demirtaş

Doğum Tarihi: 1995

Meslek: Öğrenci

PSN: SamiDe24

OnlineLig Username: samide

TSBT İlk Sezonu: 31. TSBT NBA 2K18 Ligi

Katıldığı Ülke/Şehir: İstanbul

Her zaman olduğu gibi klasik sorumuz olan tanımayanlar için bize kendini biraz tanıtır mısın ile röportajımıza startı verelim dilersen.

Sami: İsmim Sami Demirtaş, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okuyorum.Okulun yoğunluğu, bireysel işlerim ve evlilik hazırlığımın arasında her zaman 2K’ya vakit ayırmaya çalışan bir basketbolsever olarak tanımlayabilirim kendimi.

Peki TSBT'yi bizleri nereden duydun, bize nasıl ulaştın ve başvuru sürecin nasıl oldu?

Sami: TSBT’yi ilk olarak sanırım geçen sene internette gezinirken görmüştüm ve böyle bir platformda kaliteli bir turnuvada bulunmak istediğim için hemen başvurmuştum ama nasip, bir şekilde sizinle iletişim sorunu yaşamıştık ve geri dönüş alamamıştım. Yani şu an deneyimli bir koç da olabilirdim, kısmet böyleymiş. Daha sonradan bu sene başvurduğumda birkaç günle 30. sezonu kaçırmıştım ve o günden beri de yeni sezonu heyecanla bekliyorum.

NBA 2K ile tanışman hangi yılda başladı, ne zamandır bu oyunu oynuyorsun?

Sami: 2K13’den beri düzenli olarak oynuyorum bu oyunu. Daha çok Quick Game ve My League modlarını oynuyordum internet bağlantısının sıkıntısından dolayı ama 2K18 ile birlikte o sorun da çözüldü ve online moda da iyiden iyiye alışmaya başladım.

Daha önce benzer turnuvalara katılmış mıydın?

Sami: Hayır, ilk defa böyle bir deneyim yaşayacağım.

NBA'de en sevdiğin takım ve takip ettiğin oyuncular kimler?

Sami: Özellikle taraftarı olduğum bir takım yok ama Los Angeles Lakers’a sempatim vardır. Bu sempatinin kaynağı da tabii ki bir Lakers efsanesi olan Kobe Bryant. Günümüzde oynayan oyunculardan da Giannis’i çok beğeniyorum ve özellikle takip ediyorum.

Büyük bir basketbol taraftarı olduğunu biliyoruz, oyun stili olarak son zamanlarda bir çok farklı sistem görebiliyoruz, sen en çok hangi sistemi beğeniyorsun?

Sami: Kaan Kural’ın basketbolun geldiği nokta hakkında yıllar önce yazdığı bir yazı vardı, merak edenler sosyal medya hesabından sabitlenmiş olarak bulup okuyabilir. O yazıda modern oyunun geldiği noktayı çok güzel özetlemişti ve görüyoruz ki her takım buna uyum sağlamaya başladı. Minimum hata basketbolu yerini maksimum tempoya bırakıyor ve bu oyunda hataların eskisi kadar önemi yok, önemli olan tempoyu düşürmemek artık. Tempo ve alan paylaşımı oyunu 2K serilerinde de çok geçerli ve ben de mümkün olduğunca modern oyuna bağlı bir oyun oynamaya çalışıyorum.

TSBT'de geçireceğin ilk sezon 31. sezon olacak, neler bekliyorsun hem kendinden hem de ligden?

Sami: Dahil olduğum her rekabette her zaman kazanmayı amaçlayan bir yapım vardır. Bu sezona da bu istekle başlayacağım tabii ki. Ancak draft sisteminden dolayı seçeceğim takımın yetenek tavanının kısıtlı olacağını ve hareket alanımın darlığını düşünürsek bu hedef bir motivasyon kaynağından öteye gidemeyebilir. Mümkün olduğunca maç yaparak, mümkünse hepsini, hem 12 dakikalık maçlara bir alışma dönemi geçirmeyi hem de bir sonraki sezona güçlü bir şampiyonluk adayı olarak girmeyi planlıyorum uzun vadede. Kısa vadede playoff potasına girebilirsek kendimi başarılı göreceğim bu sezon için. Tabii ki öncelikle draftı bekleyeceğiz ve bahtımıza düşen takımın setlerine, oyuncularına ve oyun yapısına alışmaya çalışacağız.(Not: Pacers ile 31. sezonda mücadele edip playoff başarısı gösterdi çaylak koçumuz Sami.) Nihayetinde yensek de yenilsek de karşımızda saygılı insanlar olacak olması bu sezondan en büyük beklentim ve bunun gerçekleşeceğinden eminim. Sadece bir oyuncu ve onun bir hareketi ile sayı atmaya çalışan bir oyuncu ile oynanan ve kazanılan Play-Now-Online maçındansa güzel basketbol oynayan bir oyuncuya kaybedilen bir maçı tercih ederim.

Sevgili yeni koçumuz nam-ı diğer SamiDe24 Sami'ye hem kendim, hem de lig adına tekrardan hoşgeldin dileklerimi iletmek isterim. Lige adım attığı ilk günden itibaren pozitif iletişim ve güzel havasıyla aynı zamanda aktif şekilde maç arayarak ve muhabbetiyle kendisini aramıza katabilmiş olmaktan dolayı da çok mutlu olduğumu diğer çaylak koçlarımız gibi belirtmek isterim. Uzun yıllar güzel mücadelelerde karşılıklı rakip olmayı heyecanla bekliyorum.

Sizler de NBA 2K18 heyecanınızı bir sonraki seviyeye taşımak ve basketbol keyfini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız geç kalmadan TSBT NBA 2K Online Ligimize buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com