TSBT NBA 2K18 30. Sezon Başvuruları Açılmıştır! (08 Ağu 2017)

Playstation 4 platformunda düzenlediğimiz TSBT Sezonlarında 30. sezonumuza NBA 2K18'in çıkışıyla start vereceğiz.
TSBT NBA 2K18 Başvuru: onlinelig.net/ps4/tsbt/lige-basvur
Yeni başvuran koçların Clutch-41 PSN'ini eklemelerini rica ederim.

Soru TSBT-TSFT Yeni Sezonlar Öncesi Durum Değerlendirmesi,Öneriler,Şikayetler..

02 Ağu 2017 10:57 #1 Yazan: Dersoy
Merhaba arkadaşlar ben Doruk Tsbt organizasyonunda iki yılı aşkın süredir bulunmaktayım. Katıldığım ilk günden itibaren yapılan tüm sezonlara aktif olarak katıldım ve ligin bünyesindeki iletişim gruplarımızda,sitemizde elimden geldiğince fazla katkı vermeye çalıştım. Yeni sezonun başlamasına 1 ay kala ligimizle ilgili bir takım önerilerimi düzeltilmesini düşündüğüm mevzuları beraber geliştirmemizi istediğim durumları başlıklar halinde sıralamaya çalışacağım.

KOÇLARIN AKTİFLİK DURUMU
1 maçın 1.30 saat sürdüğü bir oyunda aktiflik konusunun sıkıntı olması çok normal ayrıca tsbtnin Türkiye içinde başka örneğinin olmamasının sebebininde bunu nispeten çözmesi ve kaliteli koç profiline sahip olması olarak görüyorum. Yine de bu konuda gerekli önlemleri her sezon almazsak geriye gidebileceğimizi düşünüyorum.Daha önce de önerdiğim gibi ligin başladığı günden itibaren ilk 1 hafta içinde 3 ile 5 arası bir maç yapma zorunluluğu herkesi dengede tutacak sağlık vs problemleri olan koçumuzuda diğer koçların hakkını yemeden elimine etmemizi sağlayacaktır.Ayrıca ligin son haftasına girdiğimizde bir maç barajı konularak bu barajı geçemeyenlerin maçlarının sıfırlanmasına böylelikle son günlerde sadece poff yarışında olanların rahatça iddiası olmayanları yenerek ligin rekabetini azaltmasına imkan vermemeyi başarmalıyız. Bu şekilde lig sonunda 20 maç yapan koçlarımızla 2 maç yapan koçlarımızın olduğu puan durumunun görüntü kirliliğinden de kurtulmuş oluruz.

FA,DRAFT ve TAKASLAR
FA geceleri özellikle son zamanlarda ligin en ateşli bölümü olmakla birlikte kuralların sık değişmesi nedeniyle bazı tepkilere yol açmaktaydı. Sezonlar başlamadan bu konularında başkan tarafından bir standarta bağlanması ve sezon içinde değiştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum.Yukarıdaki başlıklar için benim naçizane önerilerime gelirsek FA de ikinci oyuncu alma kuralının kaldırılmasını kaç koç katılmışsa o sayıda fa oyuncu olmasını yani her takımın kadroya bir oyuncu katmasını 87+ 75- oyuncunun olmamasını bu şekilde çöp diye tabir ettiğimiz fa lerinde alan koça katkı sağlamasının iyi olacağını düşünüyorum.Hatta becerebilirsek All Star seçmeleri gibi bu rating aralığındaki oyuncular koçlar tarafından oylanarak seçilsin. Draft sistemimize gelirsek bu sistemin fazla maç yapana ödül vermesi nedeniyle kusursuza yakın olduğunu düşünüyorum sadece bir sonraki sezon için takaslarda sonraki sezon draft haklarınıda takasa sokabilecek bir sistem olayı daha keyifli hale getirebilir. Ayrıca lig gerçekliği üzerinde duruyorsak fa sistemi daha adaletli bir hale gelirse fa oyuncusununda takaslanabilmesini ve bir oyuncunun sadece bir kez takaslanabilme kuralının kalkmasını ve ligimizin üçlü takaslara izin vermesi gerektiğini düşünüyorum.

SAKATLIK KONUSU
Bu konuda başkandan ya da ilgilenen arkadaşlardan isteğim sakatlık açık olacaksa sezonlarda oyunun sakatlık mekanizmasını nasıl işlettiğini bize daha basit bir şekilde anlatmalarıdır. Oyuna gerçeklik katması konusunda bende açık kalması gerektiğini düşünüyorum ama bu işin tamamen şansa bağlı olduğunu düşünmek çoğu koçun bu olaya soğuk bakmasına neden oluyor.

MAÇ GİRDİSİ İSTATİSTİKLER ve MAÇ SONU YORUMLARI
Bu konuda sitemizi tek başına hazırlayan başkanın emeğine saygı duymakla beraber dışarıdan sitemizi takip eden insanların istatistik fazlalığından ziyade yazılara odaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden geçen sezon getirilen maç sonu ropörtajların devam etmesini ancak maç fazlalığı olan durumlarda sezon öncesi,sezon ortası, poff öncesi , final gibi kısımlara ayrılarak koçlardan beklenmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Sosyal medyada ya da kendi sitemizde ligimizi tanıtan etkinliklere hep beraber katılım göstermemiz yine tsbtyi daha ileriye taşıyacaktır.

YARDIMCI KURUL
Yukarıda bahsettiğim durumları ve bunun dışında kalan yüzlerce konuyu takip etmesi ve başkana yardımcı olması için lig içinden ufak bir kurul oluşturulması takas maç girdileri oyun içi adminlik gibi görevler için başkanın yükünü hafifletmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde uzun zaman önce bıraktığımız keyifli mini etkinliklerimize devam edebiliriz. (All Star maçı, yılın koçu yılın çaylağı seçmeleri vs )
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Virtinsanity

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

02 Ağu 2017 11:09 #2 Yazan: TheRingHunter
Kisa bir yorum yapacagim.

Ligde eski özlenen ortam araniyor bence. 2 3 sene önceden bahsediyorum. İnsanları kısıtlayıcı ve zorlayıcı yükümlülüklerden (özellikle site konusunda) kurtulmak gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca para ile puan alma gibi durumların Tsbt geleneklerine yakışmadığını düşünüyorum. İlla FA olacaksa sezon ici kazanilan puanlarla FA olmalıydı diye düşünüyorum.

02 Ağu 2017 11:28 #3 Yazan: ClutCh-41

TheRingHunter Yazan:: Kisa bir yorum yapacagim.

Ligde eski özlenen ortam araniyor bence. 2 3 sene önceden bahsediyorum. İnsanları kısıtlayıcı ve zorlayıcı yükümlülüklerden (özellikle site konusunda) kurtulmak gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca para ile puan alma gibi durumların Tsbt geleneklerine yakışmadığını düşünüyorum. İlla FA olacaksa sezon ici kazanilan puanlarla FA olmalıydı diye düşünüyorum.

Bu konudan bende rahatsizim. Mac girdileri elbet yapilmali ama zorlayici degil tesfik edici olmali

FA da ise paranin degilde mac girdileri sosyal medya uzerinden TSBTnin gelisimine bu yonde katki saglayanlarin yuksek FA puanlarina sahip olmasi gerektigini savunuyorum.

05 Ağu 2017 00:13 #4 Yazan: JABS_20
Öncelikle herkese tekrar merhabalar!

2K18 in çıkmasına gün saydığımız bu günlerde, Doruk arkadaşımız yerinde bir paylaşım yapmış ve önerilerini sunmuş benim de nacizane bir kaç yorumum olacak bunun hakkında.

1-Bence aktiflik konusu tamamen oyuncuların elinde olduğu için, bu konu için yapılacak pek bir şey olmadığını düşünüyorum. Oyuncuların oyuna ve organizasyona olan ilgilerini kaybettirmemek bu noktada en önemli hedef olmalıdır.Kısıtlayıcı zorunluluklar yarardan çok zarar getirecektir.

2-Draft sistemi gerçekten güzel bir şekilde işliyor buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Aynı şekilde Doruk'un dediği gibi Draft haklarının iki koç arasında takası (Hangisi daha üstten seçerse o hak tercih edilecek) takaslara yeni bir heyecan getirebilir.
3- Fa konusunda eklemek istediğim bazı şeyler var. Öncelikle Fa oyuncularının süperstarlar arasından seçilmemeleri bence en önemli nokta, eskisi gibi 78-84 aralığı oyuncular tercih edilebilir. Fa konusundaki bir diğer sıkıntı ise geçen yıl gelen 2.Fa hakkı, bu hak 2K16'da aynı ovr oyuncu verilmesi gibi bir zorunluluk barındırırken geçen yıl kaldırıldı ve bence rekabet unsuruna zarar veriyor. Bu düzenlemede eskiye dönülmesi taraftarıyım.
4- Haluk bağış sisteminden rahatsız olduğunu kaldırılması gerektiğini söylemiş (Aynı şekilde Yusuf Abi de) , ben bu sistemin kaldırılmaması ama yeni düzenlemelerle bağış dışı puanlarımızın daha yüksek olması ve bağışla alınabilecek puan miktarına bir sınırlandırma getirtilme taraftarıyım. (Sezon içi kazandığının 2 2.5 katı gibi veya net bir rakam da olabilir)
Sonuç olarak işleyen, keyif aldığımız bir ligde bir kaç düzenleme ile daha verimli sezonlar geçirebileceğimizi düşünüyorum.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com