Soru FIFA 18 ile TSFT yeni online sezonlar planlaması

08 Eyl 2017 15:09 #1 Yazan: ataman5
Herkese merhaba arkadaşlar,

Fifa 18'in çıkışına burada sayılı günler kala Fifa için düzenlediğimiz Online Turnuvamız TSFT 4. Sezon ve ilerisine dair planladıklarımızı ve yol planımızı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz sezonlar TSFT için farklı kurgular denedik hoşa gidenler oldu gitmeyen sıkıntılı bulunan şablonlar oldu.
Sorunlu durumları ve düşük aktifliğe sebebiyet veren kurguları ve genel akışın fonksiyonlarını artıracak, rekabeti ve gerçek şampiyonu belirleyecek eksikler üzerinde çalışarak 5-6 başlık üzerinde net şablonlar belirlemeye çalıştım. Geçtiğimiz sezonlarda yaşanılan sıkıntılara istinaden de yeni sezonlarda bir yol planı gibi bir tablo çıkarmaya çalıştım. Katılmayı düşünen arkadaşlarımız için ucu açıktır, gelişime de açıktır.

Hedef bol maç yapabileceğiniz, kaliteli rekabet içinde keyif alıp verebileceğiniz ve gerçek şampiyona ulaşabileceğimiz komple bir organizasyon oluşturmak. İşin içine keyifli algılarda serpiştirip uzun soluklu bir organizasyonun yeşermesine yardımcı olacak herkese kapımız açık.

Bebek adımlarıyla ilerliyoruz ama en doğruyu bulana kadar denemekten yanılmaktan, değişmekten ve gelişmekten vazgeçmeyeceğiz.

Eğer sizler de katılımlarınızla ilgi duyuyorsanız lütfen geri dönüş yorumlarınızı ve düşüncelerinizi esirgemeyin. Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Kısaca gelecek sezonlardaki yol planımıza bir göz atarsak bir tabloda şu şekilde toplayabiliriz.* Soru cevaplarınızla aklınıza takılanlar üzerinde devam edip ilerleyebiliriz. Zaman ayırıp fikir ve görüş beyan eden tüm herkese şimdiden tekrardan teşekkürler.

Görebildiğiniz üzere 2li Grup sistemi var. ( Bu katılımın sayıca artmasıyla Division dediğimiz 1. Lig 2. Lig diye de ayrılmaya ve gelişmeye devam edebilir. )

Gruplar kendi içlerinde maç yapıyor ve diyelim ki 8'li grup maçlarını tamamlamaları halinde ilk 6'sı çıkabiliyor. Rekabeti grup bazında biraz arka plana atıp bol maçlı keyifli aktiflik ve maç yapma sayısını artırma hedefi güdüyoruz.

Gruplardan çıkıp eşleşmeler olduğunda da 2. turda 2ye gelenin kazandığı 3 maç, devamında ise 3e gelen 5 maç usulü ilerlemeyi planlıyoruz ki Fifa Kardeş maçlarında olduğu gibi 2 takım arasında net kazananı belirlemek için 1den fazla maç ile mutlak galibe ulaşmayı hedefliyoruz.
Bazı takımlar 2. turu bay geçiyorlar gruplarında üst sırada bitirdikleri için. Sistem gruplar sonrasında aynı NBA Playoffları gibi işliyor ve mutlak galibi, mutlak şampiyonu bulmayı hedefliyor, 1 maç şanslı olabilirsiniz ama 5 maç şansınız yaver gidebilir mi? :)

Diğer noktalarda öncelikli olarak minik minik adımlarla transfer sistemini ligimize monte etmeyi düşünüyoruz. Yine detaylarını tabloda bulabilirsiniz.

Lig sezonu açılmadan takım tercihleri sonrası işin içine keyifli bir rekabet içerecek Serbest oyuncu alımını herkesin ortak belirttiği bir takımın oyuncularını havuza yerleştirip açık artırmayla keyfi bir üst seviyeye çıkarmayı planlıyoruz.

Devamında hem aktifliğe hem başka konulara yarayacak TSBT NBA 2K Online Turnuvasında kullandığımız APS puan sisteminin buraya bir benzerini düzenlemeyi ve tabi bunları sağlıklı bir şekilde ilerlettikçe hep devam eden sezonlar ile bir Dynasty mod havasına ulaşmayı, hem menejer olmanızı hem de oyunu oynamanızı sağlayacak bütün elementleri bir arada toplamış harika bir organizasyona ev sahipliği yapabilmeyi hedefliyoruz.

Planlarımız ve çalışmalarımız bu yönde, sizlerin katılımları/destekleri öne sürdüğü fikir ve yorumlar ile daha da iyisine birlikte uzanıyor olacağız. Bizimle birlikte bu yolda bu güzel oluşum ve topluluk içinde yer almak istiyorsanız aşağıdaki linkten ligimize hala başvurmadıysanız başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fifa 18 TSFT 4. Sezon Başvuruları Açıktır. Başvuru Link:* onlinelig.net/ps4/tsft/lige-basvur
Başvuru Son durumu için Link: onlinelig.net/forum/tsft-fifa-turnu...t-4-sezon-basvurular

Lütfen bizimle değerli yorumlarınızı paylaşın. Teşekkürler keyifli bir Fifa liginde uzun yıllar kurulacak güzel dostluklar ve kaliteli online oyun ortamı için bizden ayrılmayın.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com