Soru NBA 2K19 36. Sezon TSBT Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

11 Kas 2018 02:58 #9 Yazan: nedjohnsen

Oklahoma City Thunder Yeni Sezonda Çok İddialı!

TSBT’de 36. Sezon yapılan takım seçimleri ve serbest oyuncu açık arttırması ile başladı. Draft gecesi yedinci sıradan Oklahoma City Thunder ile anlaşan koç nedjohnsen, sezonun ilk basın toplantısında bizlerle birlikte. Kendisi ile sezon başı hamleleri ve sezondan beklentilerini konuşacağız.
-Koç hoş geldin. Yeni senenin ikinci sezonunda yine batı konferansında görüyoruz seni. Sezon öncesi hazırlıklarda çoğunlukla doğu konferansı takımlarını denediğini duymuştuk. Fikrini değiştiren ne oldu?
Hoş bulduk. Yeni sezonu iple çekiyordum açıkçası. Son sezonun iyi geçmesi iştahımızı kabarttı. Hazırlık maçlarında doğu takımlarını denememin sebebi, o yakadaki takımları pek bilmiyor olmamdı. Batı konferansına daha hakimim. Oynadığım tüm sezonlarda bir sezon hariç hep batı yakasındaydım. Draft gecesi de yedinci sıradan çıktığımda aklımda birkaç takım vardı. Thunder tercihi aslında geçen sezonun bir yansıması olarak yapıldı. Russell Westbrook ile zaten oynadık. Kawhi Leonard’ın oyununa oldukça yakın bir Paul George var takımda. Yine dominant bir uzun olan Steven Adams var. Bütün bunların ışığında tercihimden çok memnunum.

-Serbest oyuncu açık arttırma gecesinde son derece aktif ve cömerttiniz. 47.800 puan harcayarak üç oyuncu ile anlaştınız. Kadroya kattığınız oyunculardan neler bekliyorsunuz?
Bu sezon daha iddialı olmak istiyoruz. Kadromuzu ne kadar derinleştirirsek o kadar fazla şansımızın olacağına inandık. Kevin Love, Tobias Harris ve Manu Ginobili ile anlaştık. Kevin Love sadece uzun forvet ihtiyacımızı karşılamakla kalmayacak aynı zamanda şutör ihtiyacımızı da bir nebze olsun hafifletecek. Tobias ve Manu kenardan gelerek takıma liderlik edecekler. Maçın her anında rakiplerimizin çekineceği bir takım sahada olsun istiyorum.

-Westbrook ve Adams ile daha önce birlikte oynadınız. Ancak Love ve George için aynı durum geçerli değil. Hazırlık dönemi olacak mı?
Henüz takımla birlikte parkeye çıkma şansımız olmadı. Geçtiğimiz sezon yaptığım hatayı tekrar etmek istemiyorum. Ligin resmi açılışı öncesi bir kaç hazırlık maçı yapmak ve kimyamızı görmek istiyoruz.

-Bu sezon hedefiniz nedir peki? Lig ortalamasının üzerinde bir takımınız var. Hangi derece sizi memnun eder?
Öncelimiz play off oynamak. Play offlarda başarılı olmak için oraların havasını sürekli teneffüs etmek gerek. Tabi tur sevinci de yaşamak istiyorum. Ama birinci hedefimiz tüm maçlarımızı tamamlamak. Bunun için tüm koçların yardımına ihtiyacımız var. Geçtiğimiz sezon maçların büyük bir kısmı tamamlanmıştı. Bu sezon lig genelinde yüzde yüz bir oran neden olmasın.

-Vakit ayırdığın için teşekkür ederiz koç. Eklemek istediğin bir şey var mı?
Asıl ben hem size hem de vakit ayırıp okuyan koçlarımıza teşekkür ederim. Önce eğlenceli sonra başarılı bir sezon diliyorum hepimize.

TSBT Sonsuza Dek!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, ogzhnynya, gorkemgokbulut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

13 Kas 2018 00:48 #10 Yazan: gorkemgokbulut
36. Sezon Bucks Sezon Açılış

Geçen sezon koçluk tarihimizde 100`lerce mağlubiyetin ardından 7 win alarak Bucks takımına pof yaptırmamız, yönetim tarafından takdirle karşılanarak 1 yıllık daha sözleşme teveccüh edildi.

Sezona geçen sezon FA den gelen Wesley`nin yanı sıra, PF mevkiine Mirotic`i alarak daha derin bir kadro oluşturmaya çalıştık. Hedefimiz yine yeniden pof yaparak, lagsız oyunlar oynayabilmek.

Tsbt koçlarına selamlar, başarılar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ogzhnynya

13 Kas 2018 16:02 #11 Yazan: ogzhnynya
nba_portland Sezon 36 nba_portland

Orta sıralardan seçme şansı elde ettiğimiz 36. sezon draftımızda batı yakasından vazgeçmeme kararı aldık. Güzel geçen Los Angeles günlerinden sonra kendimizi Oregon, Portland da buluyoruz. Güzel bir şehir ve güzel bir takım ile birlikte olacağız. Dame, McCollum gibi iki önemli isme ek olarak avrupalı yıldız çaylak Doncic'i ve yıldız pota altı savunucusu DeAndre Jordan'ı kadromuza kattık.

Lillard
McCollum
Doncic
Aminu
Jordan

İlk beşi ile cehennem gibi olan batı yakasının tepesine korku salmak istiyoruz. Güzel bir hava yakalayıp, sezonu en iyi noktada bitirmek hedefimiz. Her zaman olduğu gibi en iyi nokta şampiyonluk bizim için.

Herkese sakatlıksız, bol üç sayılı ve lagsız bir sezon olmasını diliyorum.

nba_portland nba_portland

..to live is to die..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen, gorkemgokbulut

21 Kas 2018 11:50 #12 Yazan: ataman5
36. sezonda 13. Sıradan cesaretli bir tercih olduğuna inandığım ama logosuyla, formasıyla şekli hoşuma giden ve de 90larda da 2000lerde de bana güzel basketbol seyrettiren bir takım olan genç yapılanma halindeki Suns'ın başına geçtim.

En büyük hamlem FA Açık Artırmasında Jrue Holiday'i takıma katmak oldu, kendisini takıma katmak için Raptors koçu K1 ile sağlam kapıştık diyebilirim. O da el insaf elinde Lowry var daha ne dedirtti yani ve de sonra gitti D'Angelo Russel'ı aldı! :cheer: :cheer:

Suns'ın genel kadro yapısında büyük eksikler var, yeterli yetenek havuzuna da sahip değiliz ama bir şekilde rotasyonu gün aşırı iyileştirmeye devam ediyorum. Takım sistemimizi her zaman olduğu gibi elimdeki kadroya göre şekillendirdim ve hücum/savunma stratejilerimi Suns bünyesinde sahip olduğum oyunculara göre düzenledim, zaten setlerimin tamamı da Suns default setleri. Tüm oyunculardan maksimum verim almaya çalışıyorum her zamanki gibi. Gittiğim takımın şekil ve yapısına bürünmek onların neler yaptığını ve neleri yapabileceğini keşfetmek benim bu oyundaki en keyif aldığım şeylerden biri bunu da sahaya yansıtmaya rakiplerime yansıtmaya ve Suns ile de güzel oyun oynayarak rakiplerimin saygısını kazanmaya geçirdiğimiz maç vaktinde keyif almaya devam edeceğim. Her zamanki gibi sezonlarımı bağlantı problemleri oluşturuyor, bitmek bilmeyen hatta her seferinde yeni yeni anlamlandıramadığım değişik bağlantı problemleriyle büyük sıkıntılar yaşasam da bolca antrenman ile kas hafızamı geliştirmeye ve bunu güzel basketbol akışına yedirmeye çalışıyorum, bağlantıdan dem vurarak farklı yönelimlere gitmeyi her zaman reddedeceğim.

Tüm koçlara bu sezonda bolca keyifli basketbol dolu maçlar diliyorum. Umarım ki ben de Suns ile başarı diye düşündüğüm playoffu sonuna kadar kovalayacağım.

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedjohnsen, ogzhnynya, gorkemgokbulut

11 Ara 2018 14:17 #13 Yazan: nedjohnsen
Oklahoma City Thunder Sezonu Noktaladı!!

Oklahoma City Thunder ve nedjohnsen için 36. sezonun sonuna geldik. Yapılması olası 19 maçın 18 tanesini tamamlamak beni çok mutlu etti. Sezon başında iki hedefimiz vardı; tüm maçları bitirmek ve play off yapabilmek. İlk hedefimi bir eksikle kaçırdım. Gönül isterdi ki tüm maçları yapabileyim. Kendi adımıza gerekli dersleri aldık. Önümüzdeki sezonlarda yine birinci hedefimiz tüm maçları tamamlamak. İkinci hedefimiz olan play off oynamaya da 10 galibiyet 8 mağlubiyet ile batı yakasını 5. sırada bitirerek ulaştık. Güzel ve keyifli bir sezonu son derece çekişmeli ve heyecanlı bir play off serisi ile, Oğuzhan ’ın Trail Blazers’ına karşı oynayaraki bitirdik.

Sezonun en güzel maçı şüphesiz normal sezonun son maçı olan Minnesota Timberwolves maçıydı. Maçın başından sonuna kadar her şey istediğimiz gibi gitti. Paul George 34 sayı, 4 asist, 6 top çalma ile, Russell Westbrook 32 sayı, 14 asist, 3 top çalma ile, Kevin Love 26 sayı, 9 ribaunt, 5 asist ile, Steven Adams ise 11 sayı, 8 ribaunt, 6 top çalma, 3 blok ile oynadılar. Sezonun en yüksek skoruna ve farkına ulaştık. Rüya gibi bir maçtı. Tekrarını izlemek isteyenler Thunder vs Twolves maçına ulaşabilirler.

Dramatik şekilde maç kaybetme hakkımızı da Phoenix Suns deplasmanında kullandık. Son saniyelerde 3 sayı öndeyken, son hücumu savunduk, ribauntu aldık. Rakibimiz bile maçı kaybettiğini kabul etmişken aptalca bir top kaybı yaptık ve mucize bir üç sayılık basket ile maç uzatmaya gitti ve kaybettik. Bu maçın da tekrarını Thunder at Suns buradan izleyebilirsiniz.

Play off sahnesine üst üste ikinci sezonda da çıksam oynadığım maçların ilk dakikasından sonuna kadar heyecan içinde geçirdim. Her iki maçın içinde kafa kafaya mücadele edebildiğim dakikalarım çoktu ancak maç sonlarında dağıldık. Sanırım bu yolda daha çok fırın ekmek yemem lazım.
Oynadığım maçlarda en çok süre alan 7 oyuncunun sezon ve play off istatistiklerini aşağıda görebilirsiniz.

Yine oynadığım tüm maçların tekrarlarını TSBT 36 | Oklahoma City Thunder adresinde bulabilirsiniz.

Bu sezonda emeği geçen herkese içten teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin ellerine sağlık.

TSBT Sonsuza Dek!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, ogzhnynya, onuraktan

29 Oca 2019 10:06 #14 Yazan: ataman5
Öncelikle İlkay'ın (nedjohnsen) 36. sezon için hazırlamış olduğu sezon sonu basın toplantısı için teşekkür ederim. Keyifle inceledim.

36. Sezon şampiyonumuz bkurkcu Berk oldu. Kendisini tebrik ederken, şampiyonluk yazısını da buradan okuyabilirsiniz.

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedjohnsen

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com