Soru NBA 2K19 35. Sezon TSBT Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

01 Eki 2018 14:45 #9 Yazan: nedjohnsen

Golden State Warriors Sezona Hazır

Koç nedjohnsen, San Francisco halkı ve Warriors ekibi yeni sezonu artık sabırsızlıkla bekliyor. Serbest oyuncu gecesinde yapılan Jamal Crawford eklemesi ve sezonun resmi olarak başlamasına saatler kala gerçekleşen Kevin Durant ile Kawhi Leonard’ın takası takımın çehresini koçun istediği yönde değiştirmesi olarak değerlendiriliyor. Bugün nedjohnsen’in basın toplantısı ile birlikteyiz.

-Koç öncelikle sana ve tüm koçlara başarılar diliyoruz. Draft akşamı ile başlayalım isteriz. Senenin ilk draftı senin için çok şanslı oldu. Golden State Warriors’un başında olmak nasıl bir duygu?
Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Ben de tüm rakiplerime başarılar dileyerek başlayayım. Biliyorsunuz senenin ilk draftı, tüm katılımcıların eşit şansa sahip olduğu bir draft. Bu sebeple 18 koçun içinden birinici çıkacağımı hiç düşünmedim. Bu gerçekten büyük bir şans. İsmim okunduğunda hangi takımla anlaşmak istediğimi henüz bilmiyordum. Benden sonra çıkan isimlerin sırası da çok etkili oldu verdiğim kararda. Golden State Warriors bu ligin en iyi kadrosuna sahip takımı. 34.Sezon’da final oynayan kadroya bir de DeMarcus Cousins eklendi. Kenardan gelen oyuncularından da takımdan ayrılan olmadı. Süper yıldızların tamamı kariyerlerinin zirvesindeler. Tereddüt ettiğim tek konu benim oynatmaya çalıştığım basketbol ile takımın oynadığı oyunun farklılıklarının olmasıydı.

-Sizden sonraki isimler dediniz. Takım seçiminiz "aman başka koçlara kalmasın" düşüncesi ile mi yapıldı?
Tam olarak böyle değil tabi. Birinci sıradan Golden State Warriors demenin tek sebebi bu olamaz. İlk sıradan seçecek olan koçun Warriors demesi en mantıklı olanı. Birinci sıradan takım seçecek olup, Warriors tercihini yapmasaydım nedenini merak edebilirdiniz.

-İlk günden beri konuşulan takası nihayet gerçekleştirdiniz. Kevin Durant’i bu kadar kolay gözden çıkarabilmek hepimizi şaşırttı. Kawhi Leonard’ın sizinle birlikte oldukça güzel maçlar oynadığına geçen sezonlarda şahit olduk. Bu takasın altında yatan sebep sadece Kawhi’ye olan hayranlığınız mı?
Kawhi bu ligin oyunu iki yönlü oynayan en iyi iki oyuncusundan beri. Sadece ben değil, ligdeki bir çok koç ona ve oyununa hayran. Kevin Durant çok büyük bir yıldız. Ancak skorer kimliği her zaman daha önde. Ligin en iyisi diyebiliriz hatta. Ancak elimizde hali hazırda Steph ve Klay gibi iki tane olağanüstü skorer var. Kawhi bu takımın savunmada lideri olmak için burada. Maç kazandıran anlarda karşısında olan oyuncuyu paralize edebilecek kadar savunmaya konsantre olabiliyor. Elinizde böyle bir silahın olması önemli.

-Kawhi Leonard, Draymond Green, Andre Iguodala ve hatta Klay Thompson. Bu isimlerin hepsi savunmada canavara dönüşebilen oyuncular. Maçı kilitlemek adına aynı anda sahada olabilirler mi sizce?
Neden olmasın. Curry - Klay - Iggy - Kawhi - Draymond beşini karşınızda görseniz boğazınız düğümlenmez mi? (Gülümsüyor)

-Jamal Crawford hamlesini nasıl değerlendirirsiniz?
Serbest oyuncu açık arttırması öncesi, şutör gard pozisyonunu yedeklemeye ihtiyacımız olduğunu düşündük. Kafamızdaki iki isimden birisiydi Jamal Crawford. Kendisi ligin en tecrübeli isimlerinden. Üstelik hala cephanesi kuvvetli. Topla oynamayı ve dahası rakibini üzmeyi seviyor. Rakiplerimizi yerden sıklıkla toplatacağız bu sezon.

-Takımın başına geçmenizle birlikte Warriors’u eski turuncu mavi günlerine döndürmek için görüşmeler yaptığınız dedikoduları çıktı. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. Bu konuyla ilgili bir girişiminiz olacak mı?
Bu düşüncemin olduğu doğruydu. Geçmişte o forma ve logo altında oldukça güzel anıları oldu takımın. Acaba mı dedik kendi kendimize. Ancak şehir şuandaki renklere ve onun anısına oldukça sadık. Buna saygısızlık yapmak istemiyoruz.

-Sizi ne zaman parkede göreceğiz?
En kısa zamanda takımın başında sahada olacağım. Her şeyimiz tamam. Basketbol topunu elimize almak için sabırsızlanıyoruz.

-Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bol şans diliyoruz.
Teşekkürler. Saygılar.

TSBT Sonsuza Dek!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

01 Eki 2018 17:51 #10 Yazan: gorkemgokbulut
Yine yeniden Bucks ile beraberiz !

Geçtiğimiz akşam ki draft çekilişinde 5. sırayı alarak yıllardır çalıştırıp onlarca mağlubiyet aldığım Houston Rocketsı 4.sıradan gelen, sezon öncesi kampında bol bol antreman yapmış olan tecrübeli koç Oğuz Ataman`a bir nevi bırakmış oldum.

1 yıllık loan kontrat yaptığım Bucks ile umarım önceki yıllardaki hayal kırıklıklarını yaşamaz, takas yapmak zorun kalmaz, güzel bir sezon geçiririm. Bu süre boyunca eski takımımıda merak ve ibretle izliyor olacağım .)

Ante ile keyifli gecelerde olağanüstü dunk lar yapmak üzere tüm TSBT ailesine iyi sezonlar dilerim...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen

01 Eki 2018 20:17 #11 Yazan: SinanCyln
TSBT 35.SEZON BOSTON CELTICS SEZON ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI

Merhaba arkadaşlar basın toplantımıza hoşgeldiniz. Uzun bir aradan sonra sizlerle görüşmek çok güzel. Soru almadan önce 1-2 cümleyle açılışı yapmak istiyorum. Öncelikle Boston Celtics ile kontratımı 1 sezon daha uzatmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Geçen sezon bu büyük camiaya bir şampiyonluk daha kazandırmış olmak mükemmel bir his. Oyuncularım ve ekibimle 1 sezon daha birlikte olabilmek harika bir duygu. Şimdi sorularınızı alabiliriz

-Koç, geçen sezon gelen şampiyonluktan sonra hedefiniz hala adım adım ilerlemek mi yoksa şimdiden tekrar şampiyonluğu hedeflediniz mi?

Benim bu işte her zamanki görüşüm adım adım hedefler koyup elde etmek, bunu hiçbir takım ve kadro kalitesi değiştiremez. Biz elde ettiğimiz başarılara böyle ulaştık ve bizim için de olması gerek bu. O yüzden ilk ve şuanki hedefimiz sıra farketmeksizin playoff biletini cebimize koymak.

-Sayın Ceylan, geçen sezon bu kadroya Nowitzki ve Speights hamleleri yaptınız, bu sezon ise sadece Nowitski'yi tekrar kadroya katabildiniz. Rakiplerinizin takviye yapmanızı engellediklerini düşünüyor musunuz?

Bunu düşünmek istemiyorum, en azında böyle olmadığını umuyorum. Evet iyi bir kadromuz var ama hiçbir takım gibi mükemmel değiliz.Her normal koç gibi eksik yönlerimizi kapatmaya çalışıyoruz. Bunu Free Agent gecesinde çok istediğimiz ölçüde yapamadık ama belki sezon içi uygun bir takas imkanımız olursa değerlendirebiliriz.

-Son gelen şampiyonluğun ardından bu sezonda ligdeki çoğu koç tarafından finaliniz belki de şampiyonluğunuz size yakın gösteriliyor, hatta draft gecesi 3.sıradan seçilmeniz 'lanet olsun' cümleleriyle karşılandı. Bu durum sizin üstünüzde bir baskı yaratıyor mu?

Kesinlikle hayır. Biz oynamak istediğimiz ve oynamaktan keyif aldığımız oyunu oynamak istiyoruz. Evet bu koltukta son şampiyon olarak oturmak harika ve gurur verici, ama bunu devam ettirmek için çok çalışmak yetmez, daha fazlasını vermemiz gerek. Rakiplerimiz artık son şampiyona karşı daha da iyi oynamak, daha çok kazanmak ve daha çok kendini göstermek isteyecektir. Buna şimdiden hazır olmalı ve daha savaşçı br ruhla daha büyük ciddiyetle oynamalıyız. Üzerimizde baskı yok, aksine bunun bize güç vermesi gerek. Bazı durumlarda kulaklarımızı tıkamalı ve sadece oyunumuza odaklanmalıyız.

Bugünlük bu kadar yeterli arkadaşlar, kalan sorularınızı Tsbt OverTime programında sorabilirsiniz. Yeni sezonda yeni gelen çaylak koçlarımıza hoşgeldiniz diyor, tüm koçlara başarılar diliyorum. Şimdilik hoşçakalın :)

02 Eki 2018 09:31 #12 Yazan: bkurkcu
Bu sezon başlıca amacımız geçen sezonlardaki başarımızı sürdürmek . Daha serüvene başlamadan embiid ve reddick ile yollarımızı ayırıp takımı yenileme kararı aldık. Maçlara yakında başlayıp doğunun ilk 3 ünden playofflara girmeyi hedefliyoruz . Koç olarak programımdaki sıkışıklığın maçlarımızı yapmamızı etkilememesini umut ediyorum . Tüm koçlara keyifli sezonlar dilerim :)

02 Eki 2018 16:51 #13 Yazan: ataman5
nba_houston Rockets koçu ataman5 Basın Bildirisi

TSBT35. Sezonda 4. sıradan seçme şansını elde ettim ve Rockets ile mücadele edeceğim. Daha önceki yıllarda Rockets ile oynadığım sezonlarım olmuştu ve o zamanlarda pek mümkün olmasa da triangle sistemini eldeki set kitapçıklarını oluşturarak üretmeye çalışmıştım tabi o zamanlar strateji anlamında NBA2K bu denli içeriği bol bir halde değildi, şu anda bambaşka bir seviyedeyiz ve bunun keyfini Rockets ile çıkartmaya çalışacağım. Rockets ile geçireceğim sezondan ötürü çok mutluyum, her zamanki gibi lag sorunları yaşıyorum umarım ilerleyen maçlar ile birlikte bu sorunları daha az yaşarım ve çok daha keyifli maçlar çıkartma şansına erişirim.

Sistemsel olarak baktığımızda 7 seconds oynayacağım, en doğru fırsatları en çabuk şekilde üreteceğimiz bir strateji temeli oluşturdum. Maçlara göre oluşturduğum bu sistemde farklı değişkenlerde olacaktır. Temel olarak savunma ne veriyorsa onu doğru şekilde değerlendirmeye ve doğru oyunu çıkartmaya çalışacağım.

Rotasyonumuz şu anda 10 oyunculu şekilde oluştu, hedefim ilerleyen maçlarda bu rotasyona sokamadığım Ennis ve Chriss'e de süre yaratıp oynatabilmek aynı zamanda Melo'nun performansını yükseltmek olacak.

Bu sezon içerisinde başlarken de belirttiğim gibi her türlü takas teklifine açığım, sezon daha çok yeni o yüzden her şeye baki. Kadromuza FA'de kattığımız Taurean Prince'den çok umutluyum, şu anda yedek takımda oynuyor olacak ama sezon ilerledikçe performanslara göre ilk 5te de düşünebilirim.

Maçlarımın neredeyse tamamını www.youtube.com/ataman5 kanalımda başlattığım seri ile sizlere ulaştırmaya çalışacağım. Bazen özet bazen full maçları göstermeye çalışacağım. (Özet baya zaman alıyor ama deneyeceğim.) Serinin ilk videosunu da buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Antrenmanlarım gün aşırı devam ediyor, oluşturduğum hücum sistemi ezber ve tekrara dayalı olmadığı için antrenmanlarda da daha çok fundemantele dayalı maç içi senaryoların yaratımı şeklinde tekli ve takım halinde çalışmalar yapıyorum. NBA 2K19 derin bir oyun dinamiğine sahip ve sahada olup biteni daha iyi okuyabilmek için bu tarz antrenmanlar fazlasıyla yarar sağlayacak tabi ki online lag sorunlarından yer kaldıkça bu geçerli olacak.

Hem kendime hem de rakibime bundan önceki tüm sezonlarda olduğu gibi keyif vermeye çalışacağım, basketbolun güzel yönleriyle bezeli, basketbol elementleriyle dolu maçlar çıkarmak ilk hedefim olacak ve bunu iyi bir şekilde yaparsam sonucun da geleceğinden eminim. (Lag da olmaz ise amin.)

Tüm TSBT 35. Sezon koçlarına takımlarıyla başarılar diliyorum. Bol keyifli, iyi bağlantılı nice maçlarda sizlerle karşılaşmak için sabırsızlanıyorum.

Sevgiyle kalın, oyun oynamayın basketbol oynayın.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

02 Eki 2018 22:15 #14 Yazan: Casmet
Hello San antonioooo nba_sas nba_sas nba_sas nba_sas

Öncelikle şunu belirtmek isterim , uzun Tsbt kariyerim boyunca ilk defa SAS a koçluk yapıyorum. Sevgili dostum Gregg e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim güzel bir takım bırakmış bana .. Bu sezon batı cadı kazanı bizimde kazanı kaynatan ateş konumuna gelmemiz gerekiyor !! Yoksa kazanın içinde kavrulmaya mahkumsunuzdur.. Takım kimyası yerinde gözüküyor sadece bir iki dokunuş yapmam yeterli olacak sanırım. Uzun bir sezon ve tabi ki poff bizi bekliyor , her zamanki gibi iddaalı ve şampiyonluk yolunda yürümeye hazırız !
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: uku0303

04 Eki 2018 23:01 #15 Yazan: SpideGS
TSBT'ye giriş ve 35. sezona Miami ile giriyoruz!

35. sezona wild card alarak Miami ile bomba gibi bir giriş yapmayı planlıyoruz. Öncelikli hedeflerimiz keyif veren basketbolu sahaya yansıtmak, lige heyacan katmak. İlk sezonda ligi ve oyuncuları tanımak, stratejilerimi oluşturmak öncelikli hedefimiz. Play-off ulaşılmaz bir hedef değil fakat odaklandığımız hedef kesinlikle lige uyum sağlamak, renk getirmek ve rakiplere keyifli bir maç sunmak.

Kadromuz hedeflerimizi gerçekleştirmek için kesinlikle yeterli. Goran Dragic liderliğindeki ekibimize sezon başında Genç çaylak Luka Doncic'i dahil ederek güçlü başlangıç yapacağız. Hassan Whiteside son derece motive. Savunmadaki zaaflarımızı daha agresif hücum yaparak kapatmaya çalışacağız. İkili oyunlar hücum stratejimizin temelini oluşturacak.

Takımımızdaki tecrübeli isim Wade, antremanlara liderlik ederek takımdaki sinerjiyi kısa sürede yükseltti. Rotasyonumuz zaman içinde şekillenecek ve sezon içindeki takaslarla lige heyecan katmayı, farklı sistemleri denemeyi ve lige en kısa zamanda adapte olmayı hedefliyoruz. Ligin dinamikleri takımımızı şekillendirecek.

Merhaba TSBT!

dnz

08 Eki 2018 21:13 #16 Yazan: cArsisalih
Magic Sezon Ortasi Basin Toplantisi

Sezon basinda oyuncularima 3 kategoride yukari siralarda olmamiz gerektigini soylemistim. Points in paint, bench points ve second chance points. Bunlardan ilk ikisinde gayet iyi durumdayiz ancak 3.sunde maalesef. Sutor rolundeki oyuncularimizin daha ii performans gostermeleri ve iceriyi rahatlatmalari gerekiyor. Son ve en kritik donemecte gerekenleri yapip kendimize playoffda bir yer edinmek istiyoruz. Takimima guveniyorum, iyi coach edildiklerinde herkesi yenebilecek potansiyelleri oldugunu onlar da ben de biliyoruz. Kalan maclarda bu potansiyeli sahaya yansitip kazanmaya calisacagiz.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com