Soru 31. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

02 Ara 2017 00:28 #17 Yazan: umut10
Herkese merhaba

Geçen sezon iyi işler yaptığımız Pelicans'dan ayrılım Denver yolunu tuttuk amacımız iyi basketbol oynayıp herkese keyif vermek ve avantajlı bir şekilde playoff yapmak

Herkese başarılar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

03 Ara 2017 21:16 #18 Yazan: JABS_20
Koç Selvi Wizards ile ikinci sezonu hakkında konuştu :

"Öncelikle bir sene daha bu çocuklarla beraber oynamak güzel olacak, ama korkarım aramızdan bazı iyi oyuncular ayrılmak durumunda kalacaklar. Geçen sezonki playoff hezimetinden sonra oyunumuzun stilini değiştirmeye karar verdim bu kararım sonucunda ise bir kaç büyük takas görebiliriz. Free Agent piyasasında yaptığımız belinelli ve bogut hamleleri bench sorunumuzun bir kısmını çözmüş bulunduk. Bu sezon hedefimiz geçen sezonki hezimetten sonra final, bunu başarabilecek gücümüz var ve herkese göstereceğiz."

04 Ara 2017 22:58 #19 Yazan: TheLastOutlawCE
Ufak bir aradan sonra Grizzlies koçu olarak sahalara döndüm ve elimde kalan hala birkaç numara olduğunu düşünüyorum.
Grizzlies belki biraz hantal ama benim enerjikliğim ile onların hantallığı bir araya gelince vasatı yakalamayı umuyorum.
Bu sezonu pasımı atma sezonu olarak görüp gelecek sezona mümkün olduğunca tecrübe biriktirmeyi amaçlıyorum.

05 Ara 2017 00:11 #20 Yazan: emperorism
Oklahoma City Thunder ile yaşadığım muazzam şampiyonluk sonrası yollarımız Boston Celtics ile kesişti.Hedefimiz her zaman olduğu gibi yine şampiyon olmak.Burada bunu başarabilecek potansiyelde bir oyuncu grubum var. Daha önceden Cleveland Cavaliers'ı çalıştırdığım sezonlardan tanıdığım Kyrie İrving bu takmın lideri olacak.Kyrie'nin, hem skor yapma hem de oyun kurma becerilerinden sonuna kadar yaralanmayı amaçlıyorum.Hayward, Horford gibi olgunluğa erişmiş oyuncular ve Tatum, Smart, Olejeye gibi dinamik ve başarıya aç oyuncuları harmanlayıp keyifli ve başarılı bir takım yaratmaya çalışacağım.Benim başarıya doyduğumu düşünenler ise yanılıyor; bu ligde koçluk yaptığım her sezon tüm inancımla şampiyonluk yüzüğünü istiyorum.Önümüzdeki günlerde takmın gidişatına göre tekrar bir değerlendirme yapıp bunu da sizlerle paylaşacağım. 31.Sezona katılan tüm koçlara başarılar diliyorum; keyifli bir sezon geçirmek dileğiyle.

05 Ara 2017 13:34 #21 Yazan: semihetci
Bu sezon Wolves başına geçtik. Takımda dışarıdan görünen yıldız KAT olsa da antremanlarda ve maçlarda Butler takımı sahiplendi, vazgeçilmez olduğunu gösterdi.

Hedefimiz çok iyi koçların ve takımların olduğu Batı'da kendimizi playoff'a atabilmek. Zorlu bir süreç bizi bekliyor. İyileştirmemiz gereken çok şey var. Takım savunmasını antreman ve hazırlık maçlarında oturttuk ancak teke tek savunmada ve özellikle hücumda kat etmemiz gereken yollar var.

Sonuç olarak, çalışmalıyız, çalışmalıyız, çalışmalıyız!!!

06 Ara 2017 16:17 #22 Yazan: ogzhnynya

Merhaba arkadaşlar,

Cavs medya sorumlusu olarak koç ogzhnynya ile genel bir değerlendirme toplantısı organize edelim dedik.
Katıldığınız için şimdiden teşekkürler. .

ogzhnynya: '' TSBT 31. Sezonu için Cavs ile anlaştık. Herkesin bildiği üzere Kral'ın şehrine geldik ve her şeyi onun ekseninden döndürmeye devam edeceğiz.
Sezonda inişli çıkışlı bir performans sergiliyoruz. Bazı maçlarda iyi şut attık bazılarında çok kötü. Yavaş yavaş ortayı buluyoruz gibi.
Pacers, Grizzlies ve Jazz maçlarını son topa bırakarak ve çok zorlanarak kazandık.
Takım içi dengelerin ve sistemin oturabilmesi adına daha sıkı çalışmamız gerektiğini gördük. Son olarak Spurs'e konuk olduk ancak hücum-savunma hattında eksikliğimiz tekrardan gözümüze çarptı. Buna önlem olarak ilk 5 ve rotasyonda ciddi değişiklikler görebiliriz.
Fikstürümüz gereği batı takımlarına daha çok yönelmiş durumdayız. Doğu konferansında yapacağımız maçlar play off sıralaması niteliğinde olacağı için öncelik olarak batı kanadına yönelmiş bulunuyoruz.
Bireysel olarak tek memnun olduğumuz isim şüphesiz LeBron James. Her sezon olduğu gibi çok etkili bir sezon geçirmeye devam ediyor.
Thomas-Wade-Love üçlüsünden en azından ikisinin LeBron'a daha fazla destek olması gerektiğini düşünüyorum. Yaptığımız maçlardan sonra 5-3 gibi bir dereceye geldik. Bu bizim için gerçekten kabul edilebilir bir şey değil. Daha net oyun oynayıp daha net bir performans ortaya koymak zorundayız.
Daha fazla antrenman yapıp açıklarımızı en yakın zamanda kapatacağız.''

Gelip dinlediğiniz için teşekkür ediyoruz.

nba_clevelan nba_clevelan

..to live is to die..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedjohnsen

09 Ara 2017 19:26 - 11 Ara 2017 09:42 #23 Yazan: nedjohnsen

Sezonun yarısına geldiğimiz şu günlerde San Antonio Spurs hem göze güzel gelen basketbolu hem sert savunması hem de yaptığı takaslarla adından söz ettirmeye devam ediyor. All Star arasına girerken sürpriz bir kararla DeMarcus Cousins'i gönderen koç İlkay, önümüzdeki sezonda da takımın başında kalmak için çok çalışıyor. Belki de bu takas önümüzdeki sezon, büyük bir sürpriz olmaz ise, yine serbest kalacak olan Chris Bosh ile ısınma turları olarak değerlendirilebilir. Büyük takasların gerçekleştiği sezonun ilk yarısını değerlendirdiğimiz ve ikinci yarıdan beklentileri konuştuğumuz söyleşimizle karşınızdayız.

-Koç hoş geldin. Bize vakit ayırdığın için teşekkür ediyoruz öncelikle. İlk yarının kısa bir değerlendirmesini yapar mısın bizlerle?
Hoşbulduk. Beni misafir ettiğiniz için ben teşekkür ederim. Bilindiği üzere sezona iki takas ile başladık. İlk maçtan itibaren Steven Adams tercihinin ne kadar isabetli olduğunu herkes gördü. Pau [Gasol] benim oyun sistemimde kaybolup gidebilirdi ve bu ona büyük haksızlık olurdu. Adam double double ortalama ile takıma büyük katkı yaptı. İmzaladığımız serbest oyuncular Trey [Burke] ve Jared [Sullinger] da muazzam katkı verdiler. Scout ekibimiz gerçekten iyi çalıştılar. İkinci takasımız herkesin aklına aynı soruları getirmişti. “DeMarcus [Cousins] uzun forvet pozisyonunda ne kadar yıldızlaşabilirdi.” Biz de kendisi ile görüşmeye başladığımızda iki tarafın da elinden geleni yapacağını konuşmuş, anlaşmıştık. Ancak bir türlü istediğimiz gibi olmadı. DeMarcus gibi bir yıldızdan istikrar bekliyorduk tabiki. Bunun olmaması bizi olduğu kadar kendisini de mutsuz etti mutlaka. Üst üste kazandığımız Utah Jazz ve Cleveland Cavaliers maçlarında kendisinin ne kadar mutlu olduğuna şahit olmuştuk ancak bunu her maç yapamamak onun da ayrılmak istemesiyle neticelendi.

-Sezon arasına 3-8’lik bir yüzdeyle girdiniz. Daha iyi bir sonuç neden çıkmadı?
Kaybettiğimiz hemen her maçın ilk yarılarında sahada her istediğimizi yaparken ikinci devrelerde tamamen kaybolduk. Maçın 48 dakika olduğunu unutmadan sürekli aynı konsantrasyon ile oynamalıyız. Panik butonuna erken ve yersiz basıyoruz. Daha sakin ve konsantre oynasak, belki de .500 üzerinde bir yüzdemiz olabilirdi.

-Bundan sonraki maçlarda nasıl bir Spurs izleyeceğiz peki?
İlk yarıdaki takımın aynısı olmayacağı kesin. 3 yeni oyuncu ile birlikte olacağız. Trevor Ariza ile daha önce birlikte bir sezon geçirmiştik. Chris Bosh’un neler yapabileceği herkes tarafından malum. Eric Gordon da altıncı adam rölünü hakkıyla oynayan bir oyuncu. Tüm takım arkadaşları da kendileri ile parkeye çıkmak için sabırsızlanıyor.

-Ligde bu sezon çok büyük yıldızlar, takımların merkez oyuncuları yer değiştirdiler. Sizi en çok şaşırtan hamleler hangileri oldu?
Bu sezon gerçekten beklenmedik takaslar gerçekleşti. Pelicans’ın iki yıldızını da bırakması beni çok şaşırttı. Blake Griffin ve John Wall’ın da takımlarından ayrılmalarını beklemiyordum. Herkesin kafasında bir oyun planı ve buna uygun oyuncular var.

-Sen Kawhi’yi [Leonard] takaslamayı hiç düşünür müsün?
Spurs’un başına geçip Kawhi’yi göndermeyi düşünecek kadar kötü bir koç olmadığıma inanıyorum.

-All Star maçı için ne düşünüyorsun? Sence kimler orada olacaklar?
Bu tarz etkinlikler lige heyecan katacaktır. Canlı yayınlanacak olması da müthiş bir şey. Umarım keyifli bir maç, sorunsuz bir canlı yayın olur. Orada olmayı en çok hakeden koçlar bu sezonun hem sahada hem masa başında en aktif koçları olmalı bence. Ligimizin başarı kadar önemli kıstası olan aktiflik de gözardı edilmemeli seçimler sırasında.

-Sezonun sonunda play offlar için konuşabilecek miyiz sizinle?
İlk yarıdan daha iyi sonuçlar alırsak herkes bizi konuşacaktır zaten. Ben de sizlerle oturur konuşurum.

-Ligin kalanında başarılar ve bol şans diliyoruz koç.
Teşekkür ediyorum.

TSBT Sonsuza Dek!

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com