Soru 30. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

15 Eki 2017 19:22 #9 Yazan: Pertevniyal8
TSBT 30. Sezon oncesi buyuk bir suprize imza atarak Dallasla sozlesme imzalayan koc pertev katildigi basin toplasinda Nowitzki gibi bir oyuncuyla calismak her kocun tatmasi gereken bir tecrubedir onun da buyuk ihtimalle son sezonu oldugu icin bu karari aldim dedi

SEZON HEDEFLERINIZ NELERDIR

Bu sezonki hedefimiz playofflara kalarak gidebildigimiz yere kadar gidip zevk veren bir basketbol oynamak ve lige renk katmak

SON TAKAS HAKKINDA NE DUSUNUYORSUNUZ

Charlotte Hornets kocu mustafa ile yaptigimiz takas sonunda barnes ve mathews i yolculadik ve batum kidd gilchrist lamb e hosgeldin dedik.2016 yilinda kazandigimiz sampiyonlukta buyuk payi olan batum kidd ve nowitzkiyi yeniden bir araya getirdik. Bu hamleyle playoff yarisinda guclendigimizi dusunuyorum

SAMPIYONLUK YARISINDA FAVORI TAKIMINIZ KIM

Kesinlikle Golden State degil. Cleveland ve Oklohamayi favori olarak goruyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

15 Eki 2017 19:34 #10 Yazan: SinanCyln
Öncelikle TSBT 30.Sezon'da yeniden aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Umarım herkes için güzel bir sezon olur. Basın toplantımız soru-cevap şeklinde olucaktır. İsterseniz lafı çok uzatmadan başlayalım :)

Koç, geçen sezonda Toronto Raptors takımını yönetmiştiniz, bu sezon da takımınızın başında olucaksınız. Bu sezonki hedefleriniz nedir?

Takım seçiminde 15.sıradan seçim yaparken zaten 2 takım arasında git gel yaşadım; Toronto ve Clippers. Sezon öncesi 1-2 maç denemiştim Clippers ile oynamayı fakat oyun stili ve takım havasından memnun kalmamıştım. Bildiğim ve sevdiğim takımı, yuvamı seçmek benim için çok zor bir karar olmadı. Burada 3.sezonum, her geçen sene ligin zorluk seviyesi artıyor fakat biz de oyun olarak gelişmekteyiz. Net bir hedef koymak için erken ama önceliğimiz doğru basketbol oynayıp en iyi sonuçları almak olucak.

Peki sayın koç bu sezon takımdan neler beklemeliyiz, geçen sezon ile farklılıkları belirtirmisiniz?

Geçen sezonu gerçekten güzel geçirdik, Kimsenin beklemediği bir şekilde konferans finali gördük fakat biz buna hep inanıyorduk. Adım adım başarıya gittiğimiz o sezon bizim için öncü olacaktır. Geçen senenin kadrosundan ayrılan 2-3 oyuncumuz var, yani takım iskeleti aynı. Herkes birbirini tanıyor ve neler yapabileceğini gayet iyi biliyor. Bu sezon hücumdan ziyade savunmada daha efektif bir oyun görmek açıkçası en büyük isteğim.

Hocam, free agent gecesinden ve bu sezonki takas stratejiniz konusunda bir açıklama yapabilirmisiniz?

Tabiki, free agent gecesinde aslında 1-2 numara için şutör özellikli bir oyuncu kadroya katmayı düşünüyorduk fakat gece seçimler zamanında Ersan ile konuşma fırsatımız oldu. Teknik ekibimin de önerisiyle ona kadroda bir rol verebileceğimizi farkettik. Kendisi de planlarımızda olmak istediğini belirtince anlaşmak kolay oldu. Bize kesinlikle katkı sağlayacaktır. Takas konusunda ise, bilirsiniz çok aşırı takas yanlısı bir koç değilim, sadece takımın güçleneceğine ve eksik yönlerini kapatacağına inandığım takasları onaylayabilirim. Takas tekliflerine kapalı değiliz ama takas yapabilmemiz için gerçekten hayır diyemeyeceğimiz tekliflerle gelinmesi gerek.

Koç, bu sezon yeni çaylak koçlar da ligde boy gösterecek. Onlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Evet bu sezon yanılmıyorsam Charlotte ve Portland koçları çaylak koçla ligde mücadele edecek. TSBT ailemizin gün geçtikçe büyümesi mutluluk verici. Kendileriyle zaten hep irtibattayız. Gördüğümüz eksikleri ve önerileri belirtiyoruz. Normal sezon bir nevi açlık oyunu. Onlar da kendilerini ilk sezondan göstermek isteyeceklerdir. Bu vesileyle hem yeni hemde eski koçlara başarılar diliyorum.

Koç, sezon öncesi hazırlık turnuvasında 76ers ile şampiyonluk yaşadınız, çaylak sezonunuzda playoff yaptınız ve geçen sezonda konferans finaline çıkmayı başardınız. ''Bu sezon şampiyonluk neden olmasın'' diyebilir miyiz?

Şöyle ki, çaylak sezonda playoff yapmak, 2.sezonda konferans finali görmek gerçekten benim için çok önemliydi. Beklentilerin üstünde olmak daima daha fazla başarı aratır kamuoyunda. Belki çaylaklığı üstümüzden atmış gibi durabiliriz fakat hala öğrenecek çok şeyimiz var. Sezon öncesinde de gelen küçük bir şampiyonluk var fakat bu asla bir gösterge değil. Tabii çok isterim şampiyonluk yaşamayı özellikle sevdiğim tuttuğum takıımla. Ama bu konuda daha çok yolumuz var gibi duruyor.

Son olarak koç, bu sezon mvp adayınız ve şampiyonluk için favoriniz var mı?

MVP olabilecek bir çok oyuncu mevcut ligde, gerçekten tahmin etmesi güç bir şey. Ama ben bu sezon James ile Harden arasında gidip gelir diye düşünüyorum, sürpriz adayım da DeRozan olsun(gülerek). Hele ki şampiyonluğu tahmin etmek hepsinden güç. ama bu sene finalin Cavs-Okc arasında olacağı düşüncesindeyim. Sürpriz takım adayım da aslında hem gönlümden geçmesi hemde kardeşim dediğim bir koç yönetiminde olmasından ötürü Spurs :)

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar, umarım güzel bir sezon bizi bekliyor olacak.İyi akşamlar..

#WeTheNorth

15 Eki 2017 19:40 #11 Yazan: mustafakemal11
Evet sayın koç öncelikle görüşlerinizi alalım.Nasıl bir duygu içindesiniz ?

evet arkadaşlar çaylak olarak ilk sezonumu dünya basketbolunun zirvesinde geçireceğim için çok mutlu ve bir o kadar heycanlıyım. herkese buraya gelişimin tesadüf olmadığını göstermek istiyorum.

koç peki jordan ın takımını çalıştıracak olduğunuz için herhangibir heycen yada baskı var mı üstünüzde ?

tabiki bir heycan var çocukluğumun efsanelerinden birisile birlikte vakit geçirebilmek inanılmaz bir duygu ama bu bende çok büyük de bir baskı değil hatta rahatlama bile yaşattı çünkü oyuncu seçimi vs gibi bir çok etkende sayın jordan ın tecrübelerinden sonuna kadar yararlanıyoruz.

koç peki şehri nasıl buldunuz alışabildiniz mi ?

Yani şehre alışmak çok zor olmadı çünkü klasik bir metropol şehir ve abd nin en kalabalık 20 şehrinden birisi bu da demek olyor ki arkamızda çok güçlü bir taraftar desteği olacak ve bu bize iyi bir şekilde dönecektir

koç Hazılık süreciniz nasıl geçti peki ?

Hazırlık sürecim pek iyi geçmedi tradeler takımın setleri idmalar derken çok karmaşık bir süreç geçirdik açıkçası ama şu sıralarda takım oturdu takaslar yavaş yavaş gerçekleşecek.

koç konuyu siz açtınız bir ara takımın kilittaşı olan isimler kemba ve howard için takas dedikoduları dolaşıyordu bunun hakkındaki gçrüşleriniz ne olacaktır ?

tabiki herkes iyi oyuncuları ister ama bu oyunculardan birisi ligin en iyi uzunu öteki de ligin en iyi guardı olunca işler çok farklı yerlere çekiliyor ve çok farklı şeyler de yazılabiliyor hiçbirşeye aldanmayın çok ekstrem bir durum olmazsa 2 süperstarımızla beraber bu takımı hakettiği yer olan playofflara çıkaracağız

Koç peki diğer takas haberlerine gelelim görüşmeleriniz nasıl devam ediyor?

aslında çok iyi bir takas sezonu geçirmedik çok zor şartlar altında yapmamız gerekti elbek kayıp da yaşadık ama bir şekilde çözmesini de bulduk bu konu hakkında daha fazla bilgi vermesem daha iyi olabilir bence de

son olarak koç son dakikahamlesiyle kadronuzda 3 guard varken veteran deron williams ı kadronuza kattınız bunun hakkında ne söyleyebilirsiniz ?

deron çok kaliteli ve çok yetenekli bir guard. ondan hem saha içinde hem de saha dışında yararlanmayı düşünüyoruz. saha içinde bir ağabey saha dışında da bir yardımcı koç gibi takımı ileriye götürecektir diyeceklerim bu kadar herkes için iyi ve güzel bir sezon geçmesi dileğiyle
GO HORNETS !!!

Mkc

16 Eki 2017 16:46 #12 Yazan: BerkayRose1
Basın toplantısı soru cevap şeklinde olacaktır...

1-Sezon öncesinde adınız Lakers ile geçiyordu ama siz Knicks ile anlaştınız ne söylemek istersiniz

Knicks projesinin bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için burayı tercih ettim

2-Takımın genç çekirdeği hakkında ne düşünüyorsunuz

Avrupa basketbolundan çok yakından tanıdığım kanter,kuzminskas,porzingis gibi oyuncuların yanı sıra ntilikina gibi bir genç yeteneğimiz daha var mümkün olduğunca Porzingis etrafında bu oyuncuları değerlendireceğim

3-Neden Porzingis

Bence bir nedene ihtiyacı yok o bir süperstar...

4-Son olarak sezon beklentilerinizi alalım

Playoff potasına yakın bir yerlerde olmak bana yetecektir ...

Teşekkürler

16 Eki 2017 17:40 #13 Yazan: Dersoy
Öncelikle herkese merhaba 10 sezonu devirdiğim tsbt ye geçen sezon aldığım emeklilik kararıyla veda etmiştim. Ama daha fazla rekabetten uzak kalamayacağımı anladım. Gün itibariyle indiana pacers ile anlaşmış bulunmaktayım. Ateşli rekabetçi kavga dolu sezonlar sonrası küçük hedefleri olan bir takıma gitmenin en isabetli karar olduğunu düşünüyorum. Myles turner gibi atlet bir hücumcunun çevresine kuracağım takımın neler yapabileceğini ilerleyen günlerde göreceğiz. Herkese başarılar diliyorum.

16 Eki 2017 19:37 #14 Yazan: EgemenCHA
Phoenix Suns'ın yeni gözdesi genç coach EgemenCHA'nın basın toplantısına hepiniz hoşgeldiniz basın mensubları.

Soru 1) Bu sezon ki hedefleriniz neler? Tanking yapmayı düşünüyormusunuz yoksa playoff için şansınızı son ana kadar zorlayacak mısınız ?

Cevap 1) Öncelikle belirtmek isterim ki kesinlikle tanking yapacağımız bir sezon olmayacak.Devin Booker ve Bledsoe önderliğinde güzel şeyler başaracağımıza inanıyoruz.

Soru 2) Marqueese Chriss ile ilgili takas dedikoduları dönüyor.Bunun hakkında konuşmak ister misiniz ?

Cevap 2) Tabikide.Geçtiğimiz hafta Chriss'in takımdan ayrılmak istediğini bende duydum.Fakat kendisiyle iki gün önce yaptığımız toplantı da kendisini ikna etmeyi başardık ve bu sezon bizimle olacak gibi duruyor.

Soru 3) Bu sezonun favorisi sizce kimler? Yüzüğü kim kazanı ?

Cevap 3) Favoriler kesinlikle Okc Thunder,Cavs ve Gsw.Ben şampiyonun Cavs olacağını düşünüyorum.Teşekkür ederim.

16 Eki 2017 22:56 #15 Yazan: umut10
Herkese merhaba,soru almayacağımı baştan belirtmek isterim

Hepinizin bildiği gibi bir çok seçenek arasından New Orleans'ı seçtim.New Orleans'ı seçmemdeki ana sebep GM Dell Demps ile yaptığım telefon konuşması
ve bana FA gecesinde istediğim takviyeleri yapma sözü vermesi

FA gecesinde yaptığımız hamlelerle son derece iddaalı bir takım oluşturduk.M.Conley ve R.Hood takımdaki rollerine uyum sağladığı zaman durdurulması zor bir ekip olacağız

DeMarcus Cousins ve Anthony Davis gibi 2 tane süperstar oyuncumuz sakatlıktan uzak bir sezon geçirirse kimsenin ihtimal vermediği şampiyonluk yüzüğü bizim olabilir

Soru almayacağımı söylemiştim...Hepinize çok teşekkür ediyorum siz de takdir edersiniz ki şimdi çalışma zamanı....

16 Eki 2017 23:56 #16 Yazan: gorkemgokbulut
TSBT 30.Sezon'da yeniden aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Hayırlı bir sezon olmasını dilerim. Basın toplantımız kısa süreli soru-cevap şeklinde olucaktır.

Soru-1: Sezon hedefleriniz nelerdir?
Cevap: Zorlu rakiplerimizle kıyasıya mücadele ederek en üst noktada bitirme gayreti içinde olacağız.

Soru-2: Takımınızın daha önce çalıştırdığınız Rockets takımına göre artıları eksileri ve uyumunuz ne durumda?
Cevap: Rockets ile çaylak zamanlarımızda özveri ile uyumlu çalıştık. Şuan ki kadro ve takımın birçok yönü daha farklı durumda. En kısa sürede uyum sağlayarak özellikle takım oyunu oynamak üzere konsantre olmalıyız.

Soru-3: Doğu ve Batı`dan final tahminlerinizi alabilir miyiz?
Cevap: Beklenen final gerçekleşebilir. Rövanşı Cavs alırsa Warriorsda herşey eskisi gibi olmayacaktır.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com