Soru 30. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

08 Kas 2017 18:33 - 08 Kas 2017 19:02 #33 Yazan: nedjohnsen
TSBT'de 30. Sezon heyecanı normal maçların tamamlanması ile katlanarak devam ediyor. Playoffların başlamasına çok az bir zaman kala tüm takımlar sezonun yorgunluğunu atmak için dinlenmeye çekildi. Sezonun son günü playoff şansı süren takımlar için maçlarını tamamlamak, potanın altında kalan takımlar içinse önümüzdeki sezon bolca ihtiyaç olabilecek TSBT puanlarını toplamak adına çok hareketli geçti.

Sezonun şüphesiz en iyi performansı sinanceylan koçluğundaki Toronto Raptors tarafından sergilendi. Oynadığı 18 maçın sadece birini kaybeden ve bu maçlarda rakip potalara ortalama 107 sayı bırakan Raptors, rakiplerini sadece 90 sayı ortalamada tutmayı başardı. Bir önceki sezon da Raptors ile oynayan sinanceylan takımını tanımanın verdiği avantajı çok iyi kullandı.

En büyük sürprizi ise ligin çiçeği burnunda koçu captaincorporate Portland Trail Blazers ile gerçekleştirdi. Takımın çehresini yaptığı takaslarla tamamen değiştiren koç, Dwight Howard ve JJ Redick'i takıma monte ederek oynamak istediği oyunu sahaya koydu ve Batı Konferans'ında ikinci sıradan playoff oynamaya hak kazandı. Batı Konferansı'nı Minnesota Timberwolves'un başında birinci sırada tamamlayan ogzhnynya ise bir kaç sezondur uzak kaldığı lige pas tutmadığını kanıtlamayı başardı.

En çok dikkat çeken detay ise playoff yapan takımlar ile yapamayanların aldıkları galibiyet sayılarının birbirinden uzak olmasıydı. Potanın dışında kalan takımlardan playoff oynamayı kıl payı kaçıran bir takım yoktu. Bu kadar homojen bir dağılım kimsenin tahmin edebileceği bir şey değildi. Her takımın son dakikaya mücadele edeceği, kıyasıya bir playoff mücadelesi bizleri bekliyor. Bütün takımlara başarılar ve iyi eğlenceler diliyoruz.
Mikrofonlarımızı Denver Nuggets koçu nedjohnsen'in sezon sonu basın toplantısına çeviriyoruz.

-Koç, sezonu hedeflediğiniz yerde bitiremediniz. 21 maçın sadece 15 tanesini oynayabildiniz. Yaşanan bu aksaklığın bir sebebi var mı?
Bütün maçları tamamlayıp sezonu bitirmek kendi adımıza önümüzdeki sezonlar için bir motivasyon olacaktı. Aslında tüm maçları oynamayı hedef koymak ligin son anına kadar aktif olmayı hedeflemek demekti. Ligin son gününe kadar maç kovalayıp maçlarımı yapmaya çalıştım. Bunu da başardığımı düşünüyorum.

-Koca sezonu sadece 1 galibiyet ile kapattınız. Sezon ortasında 4 galibiyet alarak sezonu bitirmek istediğinizi iletmiştiniz. Neler söylemek istersiniz?
Sezonun ilk yarısında ligin kalbur üstü koçları ile karşılaştık. Hem tecrübe hem de oyun olarak bizden daha yukarıda oldukları için hiç galibiyetimiz olmamıştı. İkinci yarıdaki maçlar, kendimize daha yakın koçlarla idi ancak onların da hepsi ile karşılaşmak mümkün olmadı.

-Önümüzdeki sezon yine sizleri parkelerde görecek miyiz yoksa istikrarsızlığınız devam mı edecek?
Şimdiden 31. Sezon için gerekli olan tüm evrak işlerini tamamladık. Artık hep buradayız!

-Ölü sezonda neler yapacaksınız?
Rakiplerimizin keyifli mücadelesine ortak olacağız. Kendi adımıza ise önümüzdeki sezon için takımları denemeye başlayacağız. Draft gününe kadar takımları seviye seviye değerlendirip, her türlü senaryoya uygun takımları belirleyip hazır olacağız. Savunmada başarılı olduğumuzu düşünüyoruz bu yüzden hücum setlerimize yoğunlaşacağız. Deneme maçlarında ve idmanlarda yeni setleri test edeceğiz.

-Sizi bu kadar hevesli görmek bizleri çok mutlu etti. Şimdiden önümüzdeki sezonda göstereceğiniz performansı merakla bekliyoruz. Umarız daha iyi bir sezon olur sizin için. Teşekkür ederiz.
Oynadıkça keyif veren bir oyun ve muhabbet arttıkça güzelleşen bir oluşumun içindeyiz. Buradaki herkesin özverisini, gayretini seviyorum. Hem kendim hem de rakiplerim için daha hevesliyim. Sözlerimi her zamanki gibi bitirmek istiyorum; TSBT Sonsuza Dek!

TSBT Sonsuza Dek!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: istanblue58, ataman5, ogzhnynya, SinanCyln

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

08 Kas 2017 18:53 #34 Yazan: SinanCyln
TORONTO RAPTORS SEZON SONU BASIN TOPLANTISI

Herkese merhabalar. Sezon sonu basın toplantımıza hoşgeldiniz. Bugün soru almayalım, genel ve detaylı bir değerlendirme yapmak daha güzel olur diye düşünüyorum. Sözlerime 30.Sezonda yer alan tüm koçlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Harika maçlar, anılar ve eğlenceli zamanlarımız oldu her sezon olduğu gibi. Playoffa kalan koçlara da başarılar diliyorum. Bize gelecek olursak, normal sezonda 18 maçta 17 galibiyet alarak önemli bir başarıya imza attık. Böyle dikkat çekici bir başarıyı bir daha tekrar etmemiz zor(gülerek) fakat her zaman olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Normal sezonu lider bitirmek tabiki güzel ve önemli, şimdi rakibimizi bekliyoruz fakat kaçıncı olursanız olun zaten playoff dediğimiz açlık oyunlarında kolay rakip yok. Her maç zorlu, haliyle normal sezon maçından daha zorlu olacak. Hazırlıklarımız sürüyor. Önce ilk turu geçmek istiyoruz. Geçen seneki başarıyı yakalarsak daha fazlası için hedefler koyabiliriz. ''Korkulan bir rakip'' olarak adlandırılmayı da çok doğru bulmuyorum. Evet iyi ve doğru oynuyoruz ama yenilmez değiliz. Açıkçası lig için favori de değiliz ama adımızdan söz ettirecek bir başarıya imza atmak en büyük isteğimiz. Oyuncularımın performansından ayrı ayrı memnunum. Lowry, DeRozan, Ibaka başta olmak üzere skor ve istatistik olarak neredeyde her oyuncudan katkı almayı başardık. Umarım playoffta daha da fazlasını almayı başarırız. Teşekkürler arkadaşlar

#WeTheNorth
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen

09 Kas 2017 20:10 #35 Yazan: gorkemgokbulut
Milwaukee Bucks Sezon Sonu Basın Toplantısı

Zorlu rakiplerimizle kıyasıya mücadele ederek en üst noktada bitirme gayreti içinde olacağız demiştik ancak takıma alışmamız uzun zaman aldı ve verdiğimiz sözleri tutamadık.

En kısa sürede uyum sağlayarak özellikle takım oyunu oynamak üzere konsantre olmalıyız diye yola çıkmıştık. İstediklerimizi birçok maçta sahaya yansıtamadık. Sezonun ilk yarısı çok verimsiz geçti. Takaslar için uzun süre vakit kaybettik. Ligin sonlarına doğru takım olmaya çok yaklaştık ancak zaman yetmedi.

Umarım yeni sezonda daha tecrübeli bir koç olarak kafamdaki basketbolu oynatabilirim. Sezon içindeki destekleri için tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere basketbolla kalın!

14 Kas 2017 12:14 #36 Yazan: ogzhnynya

Konferans Finali Öncesi Basın Toplantısı

Merhaba arkadaşlar. Takım olarak normal sezonda iyi bir performans sergileyip liderlikle normal sezonu noktalayıp playoff lara başlamıştık. İddiamız olduğu gibi çok zor bir rakiple eşleştik. Ligin en iyi pota altına sahip takımıyla çok zor ve çetin bir seriyi geride bıraktık. Davis ve Cousins ikilisini savunmak belkide Lebron gibi Harden gibi starları savunmaktan daha da zor. Maçlarda dönem dönem voleybol oynar gibi pota altımızı kullansalar da kritik anlarda sert savunmamızla seriyi kazandık diyebiliriz. Özellikle seride bench katkımız bizi çok mutlu etti. 1. maçta Dieng, İkinci maçta Favors, 3. maçta Vince Carter, 4. maçta Favors, Muhammad ve Dieng etkili olarak yıldızlarımız dinlenirken bizi maçta tutarak Pelicans uzunlarına karşı direnmemizi sağladılar.
Rakip koç arkadaşım umutesra gerçekten lig içinde benim yönetim tarzıma ters gelen ender koçlardan. Yapmış olduğumuz 4 maç hem psikolojik hem de fiziksel olarak bizi çok zorladı. Sonuçta normal sezona yakışır bir şekilde mücadele göstererek seriyi 3-1 ile kazanmış bulunuyoruz.
KAT, Wiggins ve Butler üçlüsünün konferans finalindeki rakibi bir çok şampiyonluk yaşamış ve unvanını korumak isteyen geçen sezonunda şampiyonu T_emperorism. Çok zor bir seriden çok zor bir seriye daha yol alıyoruz. Takıma ve şehre inancımız tam. Son topa kadar olan mücadelemizi sergileyip en iyi sonucu almaya çalışacağız.

nba_minnesot nba_minnesot nba_minnesot

..to live is to die..

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com