Soru 30. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

28 Eki 2017 23:13 #25 Yazan: gorkemgokbulut
Sezon ortası yorumlarınız ve kötü gidişin sebeplerini açıklarmısınız?

Öncelikle çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Bu takım çok daha iyisini hak ediyor. Takımda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalacağız. Yeni yapılanma ile tekrar konsantre olarak ligin kalan bölümünde galibiyetler almak tek hedefimiz. Pof şansımız çok zor gözüküyor ancak iyi basketbol oynamak bizim için en temel şart.

Kalan maçlarda çok daha iyi mücadele göstereceğiz. Takaslar için görüşmelerimiz devam ediyor. Yakında sizlerle paylaşacağız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Virtinsanity

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

29 Eki 2017 13:26 #26 Yazan: SinanCyln
TSBT 30.SEZON TORONTO RAPTORS SEZON ORTASI BASIN TOPLANTISI

Merhaba arkadaşlar, dilerseniz lafı çok uzatmadan basın toplantımıza sorularınızı alarak başlayalım.

Koç, sezona gerçekten güzel bir giriş yaptınız ve şuan konferans liderliğindesiniz. Sezon ortası itibarı ile düşünceleriniz nedir?

Aslında böylesine bir başlangıcı biz bile beklemiyorduk (gülerek). Şu ana kadar 13 maç oynadık ve 12 galibiyetin yanında 1 mağlubiyetimiz var. Konferans liderliği normal sezon için güzel bir başarı ama açıkça söylemek gerekirse pek bir önemi yok çünkü her halukarda playoffa kaldığınız zaman güçlü bir rakiple eşleşeceksiniz. Şuan bulunduğumuz durum ve konum tabiki çok iyi, geçen sezona göre daha iyi hücum-savunma performansının yanında daha olgun bir oyun ortaya koyuyoruz. Eksiklerimiz hala var, hala %100 performansta değiliz fakat gelecek için umut verecek bir durumda olduğumuz aşikar.

Sayın koç, bu sezon şu ana kadar yaptığınız 13 maçtan unutamadıklarınız var mı?

Kesinlikle, ilk olarak söyleyeceğim maç kaybettiğimiz Oklahoma maçı olur. Tüm maçı önde götürdük ama öyle bir takım ve koçla oynadık ki, burada Tolya'yı tekrar tebrik etmemiz lazım; o kadar şampiyonluğun tesadüf olmadığını gösteren bir maçtı. Bundan ziyade eksiklerimizi en iyi gördüğümüz ve ayaklarımızın yere basmasını sağlayan bir maç oldu. Sonrasında yakın zamanda oynadığımız Dallas maçı harika bir maçtı. 2 uzatma sonunda kazandık ve sahadaki mücadele NBA finalinden farksızdı. 18 sayı geriden gelip kazandığımız Cavaliers maçı, son topta kazandığımız 76ers maçı ve 149 sayı bulduğumuz Portland maçı da çok keyifli ve mücadele dozu yüksek, unutulmaz maçlar oldu benim için.

Sezon ortası itibarı ile sizi olumlu ve olumsuz olarak şaşırtan koç veya takım var mı?

Olumlu olarak çaylak koç Mithat abinin Portland ile gösterdiği performans takdire şayan. Ayrıca Dallas koçu Emir ve Pelicans koçu Umut abininde takım-performans oranında başarılı maçlar ve sonuçlar aldığını düşünüyorum. Beni en çok şaşırtan şüphesiz GSW koçu Yusuf abinin performansı oldu. Kendisiyle yaptığımız maç sonunda konuşma fırsatım oldu, umarım kısa zamanda toparlayacaktır. Bu sezon olmasa bile diğer sezonlarda maç sonu basın toplantısında dediğim gibi küllerinde doğacak kadar tecrübeli ve kalitesi yüksek bir koç. Son olarakta beni şaşırtan ve üzen kardeşim Berk'in takımı Spurs oldu. Normal koşullarda üst sıralarda olması gerekirken aldığı kötü sonuçlar eleştiri oklarını kendisine çevirebilir. Umarım o da normal sezonun son kısmında çıkşa geçip olması gereken yerde olacaktır. Son soruyu da alıp basın toplantımıza son verelim arkadaşlar.

Koç, normal sezonda kalan 8 maçınız var. Bu maçlardan ve sezon sonundan bekletileriniz nelerdir?

Umarım kalan 8 maçımızı da yapma fırsatımız olur. 8 maçın içinde güçlü rakiplerimiz var. Alabileceğimiz kadar galibiyet alıp playofflara güvenle girmek en büyük arzumuz. Maç maç düşünüyoruz, playoffta rakibimiz kim olur bilemem ama gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz.

Basın toplantımıza katıldığınız için teşekkürler.

#WeTheNorth

29 Eki 2017 15:32 #27 Yazan: ogzhnynya
Minnesota Timberwolves Sezon Ortası Basın Toplantısı
[/b]

Basın toplantımıza katılan herkesi selamlayarak güncel değerlendirmelere geçmek istiyorum.

Koçluk kariyerinize belirli bir süre ara verdikten sonra genç ve başarıya aç bir takım ile lige geri dönüş konusunda neler söylemek istersiniz?

Yaşanan bazı problemler ve iş-güç sebebiyle belirli bir süre ara vermek durumda kalmam çok üzücüydü. Böyle bir organizasyon bulunmak istediğim bir oluşumdu. Uzak kaldığımız süreç içerisinde eksikliğini hissetmedim desem yalan olur. Aslında kendimden ziyade takımım hakkında konuşmak istiyorum. Dediğiniz gibi başarıya aç, dinamik ve genç bir ekip ile yoluma devam ediyorum. KAT, Butler ve Wiggins gibi hem genç hem de yıldız bir üçlüyü takımımda görmek beni çok mutlu ediyor ve oyuna duyduğum isteği arttırıyor. Skor dağılımı maçtan maça değişsede gerektiği zaman yıldız oyuncularım sorumluluklarını yerine getiriyor. FA dan takımımıza kattığımız Favors hem pota altı savunmasında hem de hücumda kritik anlarda çektiği ribaundlar ile beklediğimiz katkıyı gösteriyor. Yine belkide kilit noktamız olan 6. adam rolünü Crawford çok iyi üstlendi. Butler yorulduğunda dümeni devralıyor ve kritik hücum katkısı veriyor.

Şu ana kadar 10-4 gibi bir derece elde ettiniz. Yorumlarınız neler?

Lige istediğimiz gibi bir başlangıç yaptık diyebiliriz. Dengeli bir maç oynama işleyişi gerçekleştirdik. Tecrübeli koçlar ile oynadığımız maçlar eksik ve sıkıntılı yönlerimizi görmemize yardımcı oldu ve ona göre önlem alarak devam ettik. Şu süreçte KAT'ın takıma yaptığı liderlik çok önemliydi. Poff yarışı içinde zor bir konferansta olmamıza rağmen konferans içi rec'imizi şu anlık yeterli görüyorum. Thunder ve Mavs gibi poff yarışında etkili rakiplerimizden 2 W çıkartmayı başarmak hem takım için hem de şehir için çok önemliydi.

Sezonun geri kalanı için görüşleriniz nelerdir?

Sezona poff hedefiyle giriş yaptık ancak gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi arzuluyoruz. Takım sezonun geri kalanında savunma konusuna biraz daha yoğunlaşarak pota altı savunmasını en sert seviyeye getirmeye çalışacak. Konferansımızda Clippers, Rockets ve Suns maçlarımız kaldı. Bu 3 maçtan en az 2 W alarak poff mücadelesinde yerimizi garanti etmek istiyoruz.

Toplantıma katıldığınız ve dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.

New Era! New WOLF!!!

..to live is to die..

29 Eki 2017 22:08 #28 Yazan: Methen
Sezona harika başladık ve öyle devam ediyoruz ama aldığımız 2 malubiyette nerelerde yanlış yaptıpımızı anladık ve ders çıkardık. Playofflar çok sert geçecek o yüzden takıma mutlaka takviye yapmak zorundayız. Mutlaka gelenler gidenler olacaktır ama içimizde ki 76ers sevgisi kalıcıdır. Bu takımı kurmak ve yönetmek kolay olmadı çok genç bir takımız hedefimiz yüzük ve bu yoldan dönüş yok teşekkürler!!

03 Kas 2017 14:33 #29 Yazan: nedjohnsen
-Bu sezon için inişli çıkışlı bir sezon diyemeyiz sizin adınıza. Siz neler söylersiniz?
Oynadığımız tüm maçları kaybetmek hoş görünmüyor. Kendi adıma, beklenmedik bir tablo olmadığını söylemek istiyorum. Bu sezonun geçiş sezonu olacağını ve öncelikli hedefimizin tüm maçları oynamak olduğunu söylemiştim sizlere. Ortaya çıkan sonuçlardan memnun değilim ama mutsuz da değilim. Kimse ligin dibinde olmaktan haz etmez bunun farkındayım. Taraftarlar, yönetim, basın mensupları.. Herkes bir kıpırdanma bekliyor bizden. Bizler de bunun için çok çalışıyoruz.

-Henüz bir sonuç göremedik ne yazık ki. Yönetimin hakkındaki düşünceleri nasıl sizce?
Bunu kendilerine sormalısınız. Bugün burada takımın performansı ile ilgili toplandık.

-Oynadığınız maçlarda en iyi ve en kötü olduğunuz maçlar hangileriydi sizce?
En iyi maçımız evimizde Mavericks ile oynadığımız maç. Top kayıpları dışında istatistik kağıdında her şey çok güzeldi. Maçın sonlarında salonda yaşanan heyecanı galibiyetler süslemek isterdik ancak beceremedik. Wizards ile oynadığımız maç malumunuz üzere tam bir kabustu. Maç dönüşü uçakta kimse nefes dahi almıyor gibiydi. O maçın bize büyük bir ders verdiğini düşünüyorum.

-Sezonun bundan sonrası için neler düşünüyorsunuz?
Kendi adımıza sezonun ortasına geldik. Önümüzdeki fikstür biraz sıkışık olacak farkındayız. Zihinsel ve fiziksel olarak iyi hazırlanıp kalan maçlarımızı tamamlamak istiyoruz. Kalan 10 maçtan 4 galibiyet almak yeni hedefimiz. Bunu başarabilirsek kendimizi başarılı sayabiliriz.
Teşekkür ediyorum.

TSBT Sonsuza Dek!

TSBT Sonsuza Dek!

07 Kas 2017 01:06 #30 Yazan: ogzhnynya
Kurtlar güzel bir sezonu geride bırakıp batı konferansını lider bitiriyor. Düşünceleriniz neler?

Bu sezon gayet verimli ve efektif bir performans ortaya koyduk. Hem bench olsun hem ilk 5 olsun gerektiği maçlarda sorumlulukları devralıp gerekli mücadeleyi gösterdiler. Maç içinde inişli çıkışlı performanslar sergilesekte playoff'a hazır bir şekilde girdiğimizi düşünüyorum.
KAT'ın sezon başından beri etkili oyunu pota altında takımımızın üstün kalmasına yol açtı. Wiggins ve Butler ise KAT'a gerekli desteği sağladılar.
Şöyle bir bakınca zor bir konferanstan lider olarak ayrılabildiğimiz için mutluyuz.

Playoff için görüşleriniz nelerdir?

Beklendiği gibi ciddi ve önemli rakipler playoff yapacak. O yüzden her maç her sonuca gebe batı konferansında. Biz sezon içindeki performansımızı devam ettirmekle kalmayıp bir iki vites daha arttırıp gerekli etkiyi yaratmak istiyoruz.
Hepimiz hazırız ve güzel geçen sezonu en güzel şekilde bitirmekte kararlıyız.

nba_minnesot nba_minnesot

..to live is to die..

07 Kas 2017 11:55 #31 Yazan: Virtinsanity
TSBT 30 | SEZON SONU Lig Sıralaması ve Playoff Ağacı

Batı Konferansı

Doğu Konferansı

30. Sezon Playoff Ağacı

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedjohnsen, ogzhnynya, captaincorporate

08 Kas 2017 14:58 #32 Yazan: captaincorporate
Merhaba sayın medya mensupları.

Bugün Blazers Koçu olarak sezonumuzun değerlendirmesi için buradayım. Görüldüğü üzere sezonu batı konferansı gibi sağlam takımların arasında ikinci bitirmeyi başarabildik. Takımımızın sezon başında yaşadığı pota altı savunma zayıflığını gerekli güçlü savunma takasları ile gidermeyi başardığımızdan bu yana son 13 maçta 12 galibiyetlik bir seri yakaladık. Hücum konusunda ki yavaşlama ve tempoyu doğal seviyelere çekme hamlelerimiz top kayıplarımızı azalttı ve daha çok boş şut bulmamızı sağladı. Elbette Dame ve JJ gibi iki muhteşem şutörün bunda katkısı çok büyük. Howard gibi bir rebound canavarı ile rebound problemlerimiz giderildi ve kendisi hücum reboundlarıyla hücumda da güzel bir etki sağladı. Covington ve Marvin Williams'ın savunmada ki katkıları zaten tartışılmaz ve hücumda gerektiği yerlerde ceza şutları sokmaları takıma büyük ekstra sağlıyor. Bench katkısı belki de ligin en iyi takımlarından olduğumuz tartışmasız gerçek. TJ gibi muhteşem bir oyun kurucu, Ian Clark gibi harika şkorerler ve Scola ile Ed davis gibi hücuma hükmedebilecek yetenekte ki oyuncularımızla ikinci 5imiz adeta ligte bir ilk 5 olabilecek kadar etkili oldular.

Hedefimiz bu sezon başından çok yukarılarda, rakibimiz OKC ve veteran koç T_Emporirsm , zorlu bir mücadele olacağının farkındayız fakat biz sezona başlarken herkes bizim sonunculuğa oynamamızı bekliyordu, 2. olarak bitirdik, bir süpriz daha yaşatmamız olası. Takım olarak elimizden geleni yapacağız.

Teşekkürler. Kolay Gelsin.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com