Soru 30. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

18 Eki 2017 11:12 #17 Yazan: ataman5
TSBT 30. Sezon Cavaliers Head Coach Virtinsanity 5 Basın Toplantısı

Öncelikli olarak TSBT 30. Sezonumuzun tüm katılanlara ve takipçilerimize hayırlı olmasını dilerim. Çok keyifli bir başlangıç yaptığım sezonun tamamı aynı pozitiflikle ve basketbol dolusu kahkhalarla devam etsin. İyi maçlar oynayalım birbirimize hem parkede hem dışarda saygımızı eksik etmeyelim. Keyifli geçirmek istediğimiz için oynadığımız tüm maçlardan kazansak da kaybetsek hem kendimiz hem de rakibimize bir şeyler katıp keyif alıp verelim. Gelelim sorularınıza arkadaşlar.. Nasılsınız iyisiniz inşallah? :)

- Koç, hızlı bir soruyla başlayalım Cavaliers ile tam bundan 15 sezon önce yine yollarınız kesişmiş ve yalnızca Kyrie Irving'in olduğu neredeyse hiç kimsenin değil şampiyonluk, playoff şansı dahil vermediği bir kadtoyla bu arma altında 2. kez kupayı kaldırmıştınız, tam 15 sezon geride kaldı ve tekrar Cavaliers şampiyonluğu için mücadele vereceksiniz, neler düşünüyorsunuz ve ne hissediyorsunuz?

Öncelikli olarak bana bu şansı veren Cavaliers yönetimine teşekkür ediyorum, yıllar sonra tekrardan güçlerimizi birleştirme şansımız oldu. 15. Sezonda elde ettiğim şampiyonluk benim için tabi ki son derece özel, çok kısıtlı bir kadroyla çok çalışıp işin stratejik tarafını en üst seviyeye çıkaratarak önemli başarıya imza atmıştık, ne kadar keyifli olduğunu ve neredeyse tüm maçlarda ne kadar organize olduğumuzu ve kararlılığımızı hala unutamam, çok güzel günlerdi ama önümüzde daha güneşli günler var bu seferki maceramında aynı mutlu sonla bitebilmesi için ilk günden itibaren çalışmalara başladık. Bu takımın Lebron'un takımı olduğunun farkındayız ve onun yükünü azaltacak doğru stratejileri oyuna aktarabilmek için tüm bilgi birikimimi oyuncu arkadaşlarımla paylaşacağım.

- Daha önce Lebron ile birlikte oynama fırsatını hiç bulmamıştınız, kendisi hakkında düşünceleriniz neler?

Lebron şu anda bu oyunu Dünya üzerinde en iyi oynayan oyuncu, onun hakkında söyleyebileceğiniz her şey yine eksik kalacaktır, komple bir süper yıldız ve muhteşem bir lider, birlikte çok iyi çalışacağımıza inanıyorum.

- Sezon öncesi Isiah Thomas, Crowder, Derrick Rose gibi önemli isimlerde Cavaliers kadrosuna katıldı, kadro derinleşti neler bekliyorsunuz?

Böyle kaliteli oyuncularla yapılabilecek tek şey var o da oynayabildiğimiz en kaliteli basketbolu sahaya yansıtmak, bunu başarmaya çalışacağım.

- FA'de Zubac aldınız sebebi neydi?

İlerleyen sezonda uzun oyuncu ihtiyacımızın olacağını düşünüyorum bu sebeple genç Zubac'ı tercih ettim umarım o da faydalı olacaktır.

- Hedef şampiyonluk mu?

Öncelikli hedefimiz en güzel basketbolu oynayan rakibimize seyir keyfi veren basketbol dolu bir takım olmak sonrasına adım adım bakacağız ama elimizde dünyanın en iyi oyuncusu varken hedefin daha altta kalacağını tabi ki düşünmüyorum.

Herkese teşekkürler çok güzel bir sezon bizi bekliyor. Her zaman söylediğim gibi oyun oynamayın basketbol oynayın!

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nedjohnsen

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

18 Eki 2017 18:58 #18 Yazan: semihetci
Koç, draftta dolaşan çantalar nedeniyle sezon ile görüşlerini yazılı olarak kısa bir basın bildirisi ile sunacaktır.

“Katılamadığımız bir draft sonrasında yine şans (!) eseri son sıralardan seçim yaptık Miami ile keyifli bir sezon geçirmeye çalışacağız.

Oyunda ve Miami ile fazla vakit geçirmediğimiz için bu sezonu oyuna alışma sezonu olarak görüyoruz.

Eurobasket’te kendini bir kez daha parlatan Dragic ve pota altı canavarı Hassan ile sezondan keyif almaya bakacağız.

Tüm oyunculara karşılıklı keyif alarak oynayacakları güzel bir sezon diliyorum.“
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen

24 Eki 2017 20:30 #19 Yazan: JABS_20
Kameraların karşısına geç çıkan Wizards koçu şu açıklamalaları yaptı :

"Bu sezon bizim için yoğun geçecek oyun planımız ile ilgili çok çalışamadık umarım bütün bu gecikmeler olası bir başarısızlığa yol açmaz"

"Oyunun değişen yapısına uyum sağlamak bu sezon en önemli önceliğimiz olacak"

"İlk etapta Doğu'dan playoff potasına girebilirsek, her playoff olduğu gibi takımın vites arttıracağını düşünüyorum"

"Dallas'a 23 sayıdan verdiğimiz maç hala rüyalarıma giriyor, bir daha kibarlık olsun diye 40 sayı atmamak yok."
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5

25 Eki 2017 15:56 #20 Yazan: captaincorporate
Sezon Ortasını geride bırakan Blazers Koçu CaptainCorporate basın mensuplarıyla bir araya geldi.

- Koç sezona beklenenden daha iyi bir başlangıç yaptınız, başarınızı neye borçlusunuz

- Kadromuzu derinleştirmemiz ve stilimize uygun oyuncuları takas ile takıma kazandırmamız bizi ileriye götürdü diyebiliriz. Pota altı savunması zayıf bir ekip olarak Howard takasımız bizi üst seviye takımların arasına çıkardı demek yanlış olmaz. Dame ile konuşmalarımızda kendisinden daha fazla top paylaşımı ve takım arkadaşlarını görmesini istedik, kendisi bunu şuana kadar başarıyla götürüyor ve ligin asisst lideri. Bu şekilde takımımızın yıldızlarının diğer oyunculara örnek olduğu bir atmosferde elbette başarı kaçınılmaz oluyor.

- Sezonun geri kalan kısmı için ne gibi planlarınız var?

- Şimdilik bu oyun sistemini oturtmak, daha sert savunma yapmak ve rakiplerimizin açıklarını yakalamak üzere antremanlar gerçekleştiriyoruz. Ligimizde çok iyi takımlar olduğunun farkındayız ve bundan dolayı amacımız her rakibe uygun ayrı stratejiler geliştirerek rakiplerimizi hazırlıksız yakalamak olacaktır. Ligin daha en önemli kısmı olan playofflarına gelmedik, asıl gerçek zor maçlar o zaman başlayacak, kendimizi orada test etme imkanı bulacağız.

- Son olarak söylemek veya eklemek istediğiniz herhangi bir şey var mı?

- Hayır yok teşekkür ediyorum, Kolay gelsin arkadaşlar.

26 Eki 2017 11:24 #21 Yazan: hozguryilmaz21
Koç Sezona berbat bir başlangıç yaptınız sebebi neydi ? Neredeyse bu sezon Pistons maç kazanabilecek mi yorumları yapılıyordu.

Bu yorumu yapanlar ne yazık ki basketboldan çok anlamayan insanlardı. Zor bir takım aldık , çok fazla parça değiştirdik. Zaman içinde oyunumuz oturdu ama ilk 6 maçta 3 tane galibiyet alabilirdik alamadık yazdık oldu.

GSW Maçından sonra ne değişti ?

GSW maçı ile kendimize güvenimiz geldi. Nerede hata yaptığımızı anladık ve sonunda biraz daha iyi oynamaya başladık.

CAVS , GSW , BUCKS , CLIPPERS , SUNS WIZARDS Deplasmanlarında kazandınız , takım iç sahada bir baskı yaşadığını düşünüyor musunuz ?

Bu şekilde bir düşüncem yok , herkese karşı aynı basketbolu oynamaya çalışıyoruz. Sezon sonuna doğru tam randımanla oynayacağız.

Gasol ve Gay takıma geldiğinde yaptığınız takas çok eleştirildi ancak hucumda bu iki oyuncu takıma sırtlıyor bu konuda fikirleriniz nelerdir ?

Gasol ve Gay ' i eleştirmek ne demek tam olarak bilmiyorum. Birbirimizi anladık , neler istediğimizi anlattık ve bugün mutluyuz.

Hedef ne ?

İlk altı maçı kaybettiğimizde hedefimiz Playofftu ve hala hedefimiz Playoff

Pistons taraftarı sizi çok seviyor, önümüzdeki sezon burda mısınız ?

Zaman ne gösterir bilmiyoruz ama önemli olan sezonu en iyi şekilde bitirmek.

Herkese Teşekkürler İyi Akşamlar

27 Eki 2017 22:18 #22 Yazan: Pertevniyal8
Sezon Ortasina gelmis bulunmaktayiz , evet koc pertev neler dusunuyorsunuz

Oncelikle bekledigimizin uzerinde bir performans sergiledigimizi belirtmeliyim , Wizards , Cavs, clippers gibi guclu rakiplerimizi devirmeyi basardik ancak son 4 mactir kazanamiyoruz ve playoff yapamama stresini yasamaya basladik . Bu konuda uzulerek sunu belirtmek iserim ki takima geldikten sonra 5 mactan 4 unu kaybettigimiz icin Turneri takimdan yollama karari aldik . Bakalim onun yerine gelen Drummond beklenen sertligi saglayip bizi playofflara sokabilecek mi . Hep Beraber gorucez

27 Eki 2017 23:14 #23 Yazan: istanblue58
Gswnin kötü gidişatının sebebi neleri?

Aslını söylemek gerekirse tek sebebi benim kendini yenileyemeyen koçum sebebi ise belli kalıblardan kendimi çıkaramıyor olmayışımdır ve yanlış çalışma metodlarım olarak görüyorum

Sezonun geri kalanımdaki hedefleriniz nelerdir?

Sezon başlarken ilk hedef konferans liderliği idi ama görüntüye bakarsak playoff bile uzak görünüyor. O yüzden hatayı yine oyunculara yükleyerek sezon başında bize katılan drummond un beklenen katkıyı vermemisinden dolayı yollarımızı ayıracagız ve kalan maçlrımızda Skor olarak olmasada oyun olarak kendimizi tatmin edeceğimiz seviyelere çıkmak öncelilşi hefefimiz.

28 Eki 2017 23:12 #24 Yazan: JABS_20
Sezona 2-2 başlayan Wizards ile sezon ortasına 7-2 gibi iyi bir rec ile giren Koç Selvi genel durumu şu cümlelerle yorumladı:

"Sezona standart rölantı bir başlangıç yaptık. Kaybettiğimiz pistons ve mavs maçları gerçekten takım ve şehir için hayalkırıklığıydı ancak bu durumdan çok çabuk bir biçimde sıyrıldık ve üst üste 5 galibiyet alarak ritmimizi bulduk. Buradan sonra oyunumuzu daha da geliştirmeye ve oyuncuları daha fazla tanımaya çalışacağım. Şu an takım sadece %70' ini sahaya yansıtıyor. Playofflarda bunu %90 a 95 e çıkarmak ana hedefimiz. Eğer işler istediğimiz gibi giderse bir final daha görebileceğimizi düşünüyorum. Umarım sezon sonunda emeklerimizin karşılığını alırız."

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com