Soru 30. Sezon Genel Konuşma | Draft | FA | Basın Toplantıları

10 Eki 2017 14:51 - 24 Kas 2017 10:27 #1 Yazan: ataman5

Draft Gecesi haberimizin detaylarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

TSBT NBA 2K18 Online Ligi 30. Sezonumuza 10 Ekim Salı saat 20.00'da başlayacak Draft Gecesi takım seçimleriyle start veriyor olacağız.

12 Ekim Perşembe saat 20.00'da Free Agent Açık Artırmalarını yapıp resmi olarak sonrasında sezon startını veriyor olacağız.

TSBT 30. Sezon Bilgilendirmesi:

Lig Sayfası: onlinelig.net/ps4/tsbt
Lig Başvurusu: onlinelig.net/ps4/tsbt/lige-basvur
Zorluk: Hall Of Fame
Slider: Hall of Fame
Çeyrek: 12 dakika
Sezon Maç sayısı: Tek Maç / Rövanşsız
Playofflar: 10 Katılımcı 3-5-5-7 (4&5. arasında 2ye gelen ilk tur.)
Sezon Resmi Süresi: - 21 Gün || 16 Ekim Pazartesi --> 6 Kasım Pazartesi
Playoff Süresi: - 11 Gün ||6 Kasım Pazartesi --> 17 Kasım Cuma
Takas Son Günü: - 13. Gün 12. Maç
TSBT TV Canlı Yayın Kanalı: go.twitch.tv/tsbt
TSBT TV Full/Özet Maç ve TSBT Stüdyo: www.youtube.com/user/ataman5

Playoff ve Minimum Maç Sayısı: 17

TSBT 30. SEZON ŞAMPİYONA ÖZEL ÖDÜL!!!

TSBT 30. SEZON Şampiyonumuza kendisi ve +1 arkadaşıyla birlikte Carls JR'dan istediği 1er menü ödül olarak verilecektir.

Detay:
* Double Western Menü hariç diğer tüm menüler dahildir.
* İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası dahil olan yerler: Zorlu, Özdilek, Kozyatağı Carrefour, Bahariye restorantlarında.
* Ankara: Ankamall ve KentPark restorantlarında.

Detaylar devam edecektir...

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: captaincorporate, gorkemgokbulut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 Eki 2017 12:20 - 13 Eki 2017 10:00 #2 Yazan: ataman5
TSBT 30. SEZON FA LİSTESİ
30. Sezona özel FA listemiz ve gerçekleştireceğimiz açık artırmayla şimdiden herkese hayırlı ve çok çok keyifli olmasını dilerim.

Gerçekleşen FA Açık Artırması Gecesi Sonuçlar:

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: captaincorporate, gorkemgokbulut

13 Eki 2017 10:01 #3 Yazan: istanblue58
GSW'nin cicegi burnunda kocu ClutCh-41 sezon oncesi degerlendirmesi

Sezon oncesi gorusleriniz nelerdir?

Herkese Merhaba

Yeni sezonun herkese hayirli olmasi, keyifli gecmesi dilegiyle tum koclarimiza basarilar diliyorum

GSw yonetimi Utah ile cizdigim iyi goruntuye kayitsiz kalmadi ve beni 1 sezonluguna kiraladilar. Kadro olarak buyuk bir takimi calistiracak olmanin stresini yasiyorum.

Nasil Bir GSW izleyecegiz?

Oncelikle oyun anlayisimdan bahsetmek istiyorum calistirdigim her takima kendi oyun anlayisimi yuklemek oncelikli hedefim hicbir zaman takima gore oyun oynatmam, gerekirse takimin en iyi oyuncusunu gonderirim. Oncelikli hedefimiz rakibe saygi bazi koclarimiz gibi 30+ fark atip rakibimizi kucuk dusurme ve oyundan erken kopmasini saglamak gibi dusuncemiz asla olmayacak, son ceyrege kadar rakibide oyunun icinde kalmasini saglayip son ceyrek kafasina cekici vurup evine gondermek olacak, 48dk kontrolun bizde oldugu maclar izleyecegiz.

Takima gelen ve gidenler hakkindaki gorusleriniz nelerdir?

D.Green takimi antipatik gostermesi ahlaksiz olmasindan oturu kellesini aldigim ilk oyuncu oldu. Takimiza yeni katilan Andre Drummond uzerinden oyunumu sekillendirecegim. Curry ve Drummond oyunumuzun temel taslari olacak Klay ve KD ise daha cok rol oyuncusu olacak ve gerektiginde sahneye cikacaklar. Son soruyu alalim arkadaslar

Baska takas hamlesi dusunuyormusunuz?

"gulerek masadan kalkti"
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen, captaincorporate, SinanCyln

13 Eki 2017 16:17 #4 Yazan: nedjohnsen
Türkiye Simülasyon Basketbol Topluluğu'nun 30. Sezonu, 10 Ekim Salı gecesi gerçekleşen draft ile birlikte resmi olarak başladı. Bu sezon yeniden lige dönen, eski ama hala tecrübesiz koç nedjohnsen, 21 koçun katıldığı draftta 14. sıradan takım seçmeye hak kazanmıştı. Sıra kendisine geldiğinde Toronto Raptors ve Los Angeles Clippers gibi ligin ortalama üstü takımları müsaitken, alışık olduğu renkleri seçmeye karar verdi ve yine Denver Nuggets'ın yolunu tuttu. Dün gece yapılan serbest oyuncu açık arttırmalarına seyirci olarak katılan koç organizasyon bitimi kameraların karşısına geçti ve sezonun ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. -Tekrar burada olmak nasıl bir duygu? Kendinizi neden bu kadar ayrı tuttunuz ligden?
Müthiş heyecan verici! Saatlerce süren sohbetler, kıran kırana geçen maçlar. Güzel insanlarla, güzel arkadaşlıklar... Aklım hep ligdeydi. Elimden geldiğince takip etmeye çalıştım. Burada başarılı olmaktan daha önemli olan şey rakibimize duyduğumuz saygı. İstikrarlı olamadığınızda maalesef rakibinize istemeden de olsa, belki oynamak istedikleri takımları alıp kenara bırakarak, belki takasla takımına katmak isteyecekleri oyuncuları hapsederek, haksızlık ediyorsunuz. Bu sebeple bir kaç sezondur ayrı kaldım ligden.

-Öyleyse bu sezon yine Denver Nuggets'ın başına geçmeniz sadece alışkanlıktan değil.
Aynen öyle. Bu sezon öncelikli hedef bütün maçları oynamak. Bunu yaparken Denver'a olan mahcubiyetimi de aradan çıkarmak istiyorum.

-Veteranı bol olan bir Nuggets bırakmıştınız. Şimdi yaş ortalaması 25 olan bir takımınız var. Nasıl bir sezon bekliyor bizleri?
Daha genç bir takım ve daha tecrübeli bir koç var karşınızda. Oynadıkça iyi olacak bir yapıdayız. Savunmanın sert olduğu, hücumda da sabırlı olacağımız bir sene olacak. Sayı yapmak kadar sayı pası vermeyi de seven iki uzunumuz var. Oyunu açarak oynamak istiyoruz.

-Serbest oyuncuların hiçbiri ilginizi çekmedi. Takas dedikodularında takımın ismi geçmiyor. Takımın eksiğinin olmadığını mı düşünüyorsunuz?
Savunmada biraz daha kuvvetli olmayı tercih ederdim. Sayı bulmak, ribaund almak, dinamik bir oyun oynamak için yeterli silahlarımız var. Eğer bir hamle yaparsam bu kesinlikle savunmanın gücünü arttırmak için olacak.

-Ligdeki oyunculardan hangisini takımınızda görmek isterdiniz?
Russell Westbrook'u isterdim. Ama sanırım Rocky onu istediğimi duysa, kim bilir neler yapardı.

Herkese eğlencesi bol, rekabeti bol bir sezon diliyorum. Yeniden burada olmak çok keyifli. Teşekkürler.

TSBT Sonsuza Dek!

TSBT Sonsuza Dek!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, captaincorporate, SinanCyln

13 Eki 2017 17:49 - 13 Eki 2017 17:50 #5 Yazan: captaincorporate
30. Sezon itibariyle ilk defa lige katılacak olan çaylak Koç Captain Corporate , ilk sezon heyecanı, Portland ve Basketbol Hakkında sorularımızı yanıtsız bırakmıyor.

- Öncelikle Portland'ın başına geçerek TSBT Koçluğuna adımınızı attığınız için tebrik ederiz.

- Çok teşekkür ederim. Uzun zamandır arzuladığım koçluk hedefimi bu sezon itibariyle elde etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu benim için çok büyük bir onur.

- Portland TrailBlazers takımının başına getirildiniz. Takımınız ve şuan içinde bulunduğu konum hakkında sizden biraz görüş alabilir miyiz.

- Portland benim için çok büyük önemi olan bir yer diyebiliriz. Oregonda, Moda Centerda her gün bulunacak olmak tamamen bir ayrıcalık. Benim gibi çaylak bir koç için çok büyük bir fırsat, Blazers GM'i Neil Olshey'e buradan bana güvendiği ve bana bu görevi verdiği için çok teşekkür ederim.

Öncelikli olarak özel silahlarımız Damian Lillard ve CJ üzerinden yola çıkarsak takımımızın çok yüksek potansiyeli olduğunu söyleyebilirim. Dame ve CJ bu ligte ki bütün PG-SG ikilileri kadar etkili hücum oyununa sahipler, savunma odaklı antremanlarımız ve stratejilerimiz doğrultusunda ligin en iyi guard combosu haline geleceklerine inancımız tam.

- Free Agency sırasında takımınıza Brook Lopez ve veteran Scola'yı kattınız, onlar hakkında neler söyleyebilirsiniz.

- Brook tamamen bir yıldız, sahanın her yerinde her şekilde sayı üretebilme yeteneğine sahip, pota altı, orta mesafe, dışarıdan , her yerden sayı bulabiliyor, takımın sayı yönlü oyununda Dame ve CJ için çok güzel bir üçüncü opsiyon olabileceğini düşünüyoruz. Takıma çok çabuk adapte olup oyun stilimize ayak uydurması, kendisinin basketbol konusunda ki tecrübelerini ortaya koyuyor. Scola ise tam bir veteran, sahada ne zaman nerede olması gerektiği, neyi yapıp neyi yapmaması gerektiği konusunda çok başarılı, saha içerisinde bir uzundan ziyade bir oyun kurucu gibi arkadaşlarını daha iyi oynamaları adına yönlendiren bir tecrübeye sahip. Takıma ilerleyen yaşından dolayı belki eski istatistiklerle katkıda bulunamayabilir fakat box scoreda görünmeyen bir çok konuda yıldızlaşacağı ilk gününden anlaşılıyor.

- Son olarak bu sezon ki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

- Takımın başına çaylak bir koç olarak geçtiğim için bu sezon elbette eksiklerim olacaktır, takımımızda ki engin yıldız kadronun bu eksikleri kapatacak ve hatta aşacak kadar yetenekli olduklarını görüyorum. Hedefimiz en az hata ile oyun oynamak olacaktır, az top kaybı, doğru box out, sıkı savunma, keskin set oyunları ile mümkün mertebe rakiplerimizin dikkatsizliklerinden faydalanıp kendi hatalarımızı minimuma düşürerek ligte kendimize bir yer edinmeye çalışacağız. Doğru ve uygulanabilir bir strateji ile takımımızın play offları görmesi imkansız değil, her ne kadar kimse bize şans tanımasa bile, yaptığımız hazırlık karşılaşmalarından ligte bulunan diğer veteran hocalardan çok büyük farkımın olmadığını, fikstür ilerledikçe arada ki farkı kapatabileceğimi gösterdiğimi düşünüyorum. Bu sebeple bu sezon, en geç bir sonra ki sezon takımımızı playofflarda görmeyi hedefliyorum.

- Bize ayırdığınız vakit için teşekkür ederiz, başarılı bir sezon diliyoruz.

- Ben teşekkür ederim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, nedjohnsen

14 Eki 2017 21:32 #6 Yazan: hozguryilmaz21
TSBT Nba Liginde 10 Ekim 2017 Salı Gecesi draft akşamında gecenin sürprizi Detroit Pistons tarafından geldi ve tecrübeli Koç Ozgur Yilmaz
Detroit ile anlaştı.

Düzenlenen basın toplantısı ise aşağıdaki gibiydi .

Evet Koç , Uzun zaman sonra yeniden döndünüz , nasıl hissediyorsunuz ?

Evet Beyler uzun zamandır bazı sorunlar nedeniyle uzak kaldım ama artık sorunlar çözüldü ve bütün kalbim ve ruhumla buradayım.
İlk sezonunu oynayacak çaylak bir koç kadar heyecanlı hissediyorum.

Koç , siz her zaman rebaketin ve çekişmenin içinde oldunuz . Mevcut Pistons Kadrosu bunu sağlayabilecek mi ?

Rekabet ve çalışma , mücadele ve azim , kararlılık ve başarı bizim sloganımızdır. Pistons olarak bu sene amacımız spor yapmak değil . Her zaman ve her seviyede , parkeye çıktığımız sürece rakibimiz farketmeksizin tek hedefimiz galip gelmektedir. Oynabileceğimiz son maça kadar kazanmak tek hedefimiz olacak. Bu şampiyonluk maçı mı olur ? Eve dönüş maçı mı ? Bunu zaman gösterecek.

Koç , Çok yoğun takas dedikoduları yapılıyor. Köklü değişiklikler düşünüyor musunuz ?

Gelişim getireceğine inanacağımız her türlü değişikliği yaparız. Bu bir oyuncu ilede olabilir. 10 oyuncu ile de olabilir. Ama kesinlikle değişim olacaktır.

Koç , Oyun planınız içinde en önemli unsur ne olacaktır ?

Günümüz basketbolu sağlıklı hız üzerine evrim geçirdi. Hızlı oynayacağız , gerek set oyunlarında , gerek açık sahada ...

Başka soru olmadığı için imza töreni sonrası basın toplantısı sona erdi.

15 Eki 2017 16:33 #7 Yazan: berkklafcioglu13
San Antonio Spurs koçu berkklafcioglu13'ün basın toplantısı..

Evet, öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, TSBT 30.sezonunda olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım. Sizin sorularınızla başlayalım.

-Koç, fa döneminde Ty Lawson'u kadronuza kattınız, ondan beklentileriniz neler ve sisteminizde rolü ne olacak?

- Ty Lawson'un tecrübesinden yararlanmaya çalışacağız, kısa rotasyonumuzu genişletmeye çalıştık ve onun gelmesiyle oyunumuzu 2 guardlı sisteme yönlendirebiliriz, sistem ve taktik hakkında daha fazla bilgi vermiyim..

-Koç, takas dedikoduları dönüyor, gelicek ve gidicek isimler olacak mı?

-Dedikodular her zaman vardır, eksik olduğumuz noktalar var oraya elbet takviye gelecektir, ama konuşmak için erken. Transferden çok kendi oyunumuzu geliştirmemiz gerekiyor, takaslardan çok antremanları ve oyun gelişimlerini düşünüyorum.

-Koç, 29.sezonda normal sezon lideri oldunuz ancak Gsw'ye müthiş bir playoff serisi sonucunda 3-2 kaybettiniz, aynı başarıyı tekrarlayabilicek misiniz?

-Evet geçen sezon ki basketboldan memnundum ancak o oyunun ve bizim gelişmeye ihtiyacımız olduğunu playoffta gördük, rakibimizin 2-1den dönmesine müdahele edememiştik. Geçmişe bağlı olmamak gerekiyor, bu sezon kı hedefimiz geçen sene kaldığımız yerin de üstüne çıkmak, belki NBA finalleri, belki şampiyonluk. Ama önemli olan her sezon oralarda oynayıp kalıcı olmak. Ben takımıma güveniyorum ancak çok çalışıp çok gelişmemiz gerekiyor, oyuncularıma her zaman bunu söylüyorum, kimse çalışmadan bir yere gelemez, evet geçen sene bir başarı yakaladık ama geçen seneki başarı geçen sene de kaldı, ve o başarıyı çok çalışarak kazandık, yine aynısı için çok çalışmamız gerekiyor.

Başka soru yoksa bitirelim toplantıyı...

Teşekkürler, iyi günler.

15 Eki 2017 16:33 #8 Yazan: Casmet
Pre season a muthis baslayan 76ers ekibi genc yeteneklerinin yanina tecrubeli ve sampiyonluk yasamis Cris Bosh u katarak takimi bir ust seviyeye getirdi bununla yetinmeyen GM ve Koc Metin Caldwell pope ve Cj McCollum uda kadroya kadrosuna katti. Artik poff ve sampiyonluk yarisinda 76ers inde soyleyeck sozu olduguna inaniyoruz takipte kalin...

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com