Soru 29. Sezon Genel Konuşma ve Free Agent Açık Artırması

12 May 2017 12:00 - 17 May 2017 16:37 #1 Yazan: ataman5
TSBT NBA 2K Şampiyonası 29. Sezonumuza 12 Mayıs Cuma saat 23.00'da başlayacak Draft Gecesi takım seçimleriyle start veriyor olacağız.

15 Mayıs Pazartesi saat 22.30'da Free Agent Açık Artırmalarını yapıp resmi olarak 17 Mayıs Çarşamba 29. Sezona startı vereceğiz.

Sezona dair özel bilgiler;
  • Maçlarınızı oynadığınız gibi en kısa sürede PS4 üzerinden aldığınız screenshot ile girdisini yapmanız gereklidir.
  • Maçlarınızdan seçmece screenshot, highlights (özel kısa video, maç özeti) ve çok daha çeşitli paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.
  • Takaslarınız onayı için maç girdilerinizin eksiksiz olması gerekir. Ve çok daha çeşitli sorumluluklarınız olabilir.
  • Sezon öncesi sezon arası Basın Toplantısı zorunluluğu olacaktır. Takımınıza ve sezona dair düşüncelerinizi istediğiniz şekilde bu konu altında paylaşımda bulunmanız gereklidir.
  • Maçlarınızı girdi yaptığınız ve resimleri eklediğiniz ekranda 'About Match' kısmı bulunmaktadır, bu ekrana her 2 takım koçununda maçtan sonraki düşünceleri, öne çıkan oyuncu performansları, maç içindeki kırılma anları ve genel olarak deneyimlediklerini yazması gereklidir. Her 2 koçta maç girdisi sonrası maç sonu röportajını yazmalıdır. Tek yapmanız gereken PSN isminizi yazıp iki nokta koyup bu düşüncelerinizi aktarmaktır.

Detaylar devam edecektir, keyifli ve kaliteli bir sezon olmasını diliyorum. Karşınızdakinin oyununa odaklanmaktansa kendi oyununuzu daha iyi seviyeye nasıl taşırım düşüncesiyle keyifli maçların olduğu bir sezon umuyorum. Unutmayınız ki maçın kalitesi her 2 oyuncunun sorumluluğundadır bazen karşınızdaki bu kaliteyi yukarı taşır bazen de sizin yapmanız gerekir.

29. FA Listesi ve Kurallar

• 2 adet Free Agent alabilirsiniz. 1. si Overall fark etmeksizin 2.si için ise -5 overalla kadar boşa oyuncu çıkartabilirsiniz.
  • Açık Artırma sırasında yapacağınız Puan yükseltmeleri minimum 100 puan olmalıdır.

• Pazartesi 22.30'da görüşürüz.

Takas Onayı İçin Eksiksiz Olması Gerekenler
    • Forumda her zaman yaptığınız gerekli takas detayları yazılmalıdır.
    • Minimum 1 maç yapılmış ve siteye eksiksiz detaylarıyla girilmiş olmalıdır.
    • Oyun maç sayısı ile site maç girdi sayısı eşit olmalıdır.
    • Maç girdilerinde Maç Raporu (About Match) basın toplantısı olarak belirtildiği üzere 2 koç tarafından da maça dair detaylı bilgileri de içerecek şekilde kendi PSN'niz ve iki nokta sonrası yazılmış olmalıdır. (Güzel maçtı, iyi maçtı, önümüzdeki maça bakacağız gibi girdiler kabul edilmeyecektir.)
    • Takaslar aksi belirtilmediği takdirde günde 1 kereye mahsus tüm kontrolleri yapılıp onaylanır/onaylanmaz.
    • Sezon öncesi ve sezon ortası takım detaylı basın toplantısı forumdaki Genel konuda mutlaka paylaşılmış olmalıdır. Sezon ortası maç sayısı 29. TSBT sezonu için 8. maçtır. Şablon ve tüm detaylar size kalmıştır, kısa kelimelerle geçilen toplantılar geçerli sayılmayacaktır, aynı maçlardaki gibi. Toplantılar, Sezona Genel konuşma konusunda burada gerçekleştirilmelidir.

TSBT 29. Sezon Erken Açılış yapılmıştır. Davetiyeler 16 Mayıs Salı itibariyle tüm koçlarımıza iletilmiştir. Herkese başarılı ve keyifli bir sezon diliyorum.

Ligin Resmi açılış tarihi 17 Mayıs Çarşambadır.

TSBT 29. Sezon Bilgilendirmesi:

Lig Sayfası: onlinelig.net/ps4/tsbt
    Lig Başvurusu: onlinelig.net/ps4/tsbt/basvur-tsbt
    Zorluk: Hall Of Fame
    Slider: Hall of Fame
    Çeyrek: 12 dakika
    Sezon Maç sayısı: Tek Maç / Rövanşsız
    Playofflar: 8 Katılımcı 5-5-7
    Sezon Resmi Süresi: 21 gün / 17.05.2017 --> 07.06.2017 Çarşamba
    Playoff Süresi: 10 gün / 07.06.2017 --> 17.06.2017 Cumartesi
    Takas Son Günü: 13. gün ve 11. maç
    TSBT TV Canlı Yayın Kanalı: www.twitch.tv/tsbt
    TSBT TV Full/Özet Maç ve TSBT Stüdyo: www.youtube.com/ataman5

Minimum Maç bitirme sayısı: -
    -4 Maç bitirme ve Playoff sayısı: 14
    -2 Maç bitirme sayısı: 16
    -1 Maç bitirme sayısı: 17
    Tüm Maçları bitirme sayısı: 18

-- CPU ile maç ve takas yapılamaz!
    -- Sezon içinde FA alınamaz!

29. TSBT Takım Seçimleri

1 - berkklafcioglu13 / Spurs nba_sas
    2 - sinanceylan / Raptors nba_toronto
    3 - TRpro98 / Rockets nba_houston
    4 - Dersoyyy / Warriors nba_golden
    5 - redox2842 / Celtics nba_boston
    6 - T_emperorism / Cavaliers nba_clevelan
    7 - semihetci / Clippers nba_clippers
    8 - EgemenCHA / Pistons nba_detroit
    9 - BerkayRose1 / Pelicans nba_new_orle
    10 - El_Sense / Heat nba_miami
    11 - Virtinsanity5 / Wizards nba_washingt
    12 - TheRingHunter / Bucks nba_milwauk
    13 - Rebirth35 / Jazz nba_utah
    14 - kutaybaris-23 / Grizzlies nba_memphis
    15 - umutesra / Blazers nba_portland
    16 - iulukaya / Wolves nba_minnesot
    17 - Clutch-41 / Pacers nba_indiana
    18 - Jabsioust / Hawks nba_atlanta
    19 - Methenn / Knicks nba_new_york

OnlineLig - Turnuva Merkezi
    Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: El_Sense, gorkemgokbulut, SinanCyln

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

14 May 2017 22:08 #2 Yazan: kutaybaris
    29. Sezon draftında 14. Sıradan seçtiğim Memphis ile ara verdiğim tsbt'ye geri dönüş yaptım. Memphis'te havalar güzel, takım sezon öncesi çok umutlu özellikle Gasol playoff için varını yoğunu ortaya koyacağını bu takımı oraya taşıyacağına şeref sözü verdi. Takımı aldığımda küçük bir dokunuş ile hem takımı gençleştirdim başarıya aç hale getirdim hem de ne oynacağımıza dair hazırlık yaptık. Zboya ve Carter a Pistons'dan Harris ve Pope u takıma kazandırdım umarım bu takas hem Pistons'a hem bize hayırlı olur. Free agent dan istediğim eksik parçayı tamamlarsam takım maçlara başlamadan kesinleşmiş olacak. Batı bu sezon çok hafife alınıyor fakat playoff için çok çetin bir mücadele ortaya konacak gibi görünüyor, Grizzlies olarak mücadele de sonuna kadar varız.

THIS IS MEMPHIS. WE GRIND HERE.
    Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, El_Sense

15 May 2017 23:54 #3 Yazan: umut10
    Merhaba,draft sıralamasında istikrarlı bir şekilde sonlarda çıkmaya devam ediyorum.14.sıradan Portland'ı seçtim Fa'da Vucevic ve Harris'i kadroma katıp eksikleri kapattığımı düşünüyorum.Tabi ki hedefimiz Jokic'di ancak GSW koçu Doruk'un bu oyuncu için ayırdığı bütçe herkes gibi beni de şaşırttı.Önce güzel oyun daha sonra playoff hedefiyle sezona başlıyoruz herkese keyifli sezon dilerim

16 May 2017 00:07 #4 Yazan: SinanCyln
    Herkese merhabalar.

Öncelikle 29.Sezona katılacak olan koçlara başarılar diliyorum, umarım hepimiz adına sakatlığın az mücadelenin ve güzel maçların bol olacağı bir sezon olur. Bu sezona Toronto Raptors ile başlıyoruz. Oyuncular ve teknik ekip olarak heyecanlıyız ve hazırlık dönemini verimli geçiriyoruz. Takım seçiminde 2.sıradan Torontoyu seçmek birçok koç tarafından şaşırtıcı olabilir fakat şunu söylemeliyim ki olmak istediğim yerdeyim, yıllardır sevdiğim ve taraftarı olduğum bir camiadayım. Umarım bu sezon güzel işler başarıcaz ve Raptors adına yakışır bir oyunla Torontoyu daha üst seviyelere çıkaracağız. Ayrıca sezon öncesi Free Agent listesinden Terrance Ross'u yuvaya döndürmenin mutluluğunu yaşıyoruz, onun gelişi bize muhakkak ki güç katacaktır. Eksiğimiz olan 2 ve 3 numaralara gereken katkıyı vereceğinden hiç şüphem yok. Kendisine de buradan hem hoşgeldin diyor hemde yuvasında çıkacağı maçlarda başarılar diliyorum. Bu sezon hedefimiz en iyi galibiyet sayısıyla normal sezonu bitirmek, sezon içindeki durumumuza göre playoff için daha net konuşabiliriz. İyi bir ekibiz ve başarıya açız, umarum bizim için güzel bir sezon olacak.

Teşekkürlerimle..

S.C #WeTheNorth

16 May 2017 00:13 #5 Yazan: Dersoy
    Selamlar 4.sıradan şanslı bir kura ile GSW yi aldım. Ligin en iyi kadrosunun üstüne fa den jokici eklemem tepkileri üzerimize almamıza neden oldu.Bu sezon en ufak bir sendelemede çok büyük baskılar yiyeceğimiz aşikar.Şimdilik hedeflerimiz büyük değil maç maç giderek poff yapmak istiyoruz. Bütün koçlara keyifli bir lig diliyorum.

16 May 2017 10:20 - 16 May 2017 11:37 #6 Yazan: semihetci
    Piyangodan çıkan 29. sezonda yine piyangodan 7. sırada Clippers seçtik. Üst sıralarda seçme hakkı olan koçların sürpriz olarak nitelendirilebilecek (Doruk ve Tolga hariç) seçimleri bize bu şansı doğurdu.

Tatil dönüşü oyuncular koçlarıyla tanışıp başlarına geleceklerin farkına varacaklar. İlk olarak, oyuncular ve takımın eski koçu ile oturup konuşacağız. Eski koçun tecrübelerinden faydalanıp yap dediğini yapmayağız.

Genel olarak Batı Konferansı'nın zayıflığı, şampiyonluk ve şampiyon koç sayısının az olduğu kulislerde konuşuluyor. Bu görüşlerin önde gelen nedenlerinden biri olduğumuz için gururluyuz (!)

Amacımız kaybederken bile (çoğu maçta olacağı gibi) oyunda istediklerimizi yapabilerek zevk almak. Geçen sezon birkaç maç harici bunu başarmıştık. Bu sezon, takımla uyumu yakalayarak üzerine koyup, galibiyet sayımızı arttırarak keyifli ve sorunsuz bir sezon geçirmek istiyoruz.

Tüm arkadaşlara keyifli, centilmence, karşılıklı saygı çerçevesinde sorunsuz bir sezon dilerim.

Oğuz'un daha önceki sezon açılışlarındaki bir sözü ile bitirmek istiyorum.

"Oyun oynamayın basketbol oynayın."

16 May 2017 10:48 #7 Yazan: ataman5
    nba_washingt İddialıyız nba_washingt

29. Sezon Draft Gecesinde son saatlere yaklaşana kadar herhangi bir takımın başına geçip geçmemek konusunda oldukça kararsızdım, özel hayat ve zaman ile ilgili yaşayabileceğim tüm sıkıntılar kötü olan internetimle birlikte bu kararımı oldukça zor vermeme sebep oldu fakat bu güzel sezonda yer almak ve basketbol özlemiyle son anda Draft'a katılmaya karar verdim.

Draft günü seçme sıramın çok da yukarılarda olmayacağını bilerekten hazırlamış olduğum listede beklentim Suns ve 76ers gibi takımları seçme düşüncesi içindeyken bir anda 11. sıradan ismimizin okunmasıyla daha önce TSBT tarihinde hiç koçluğunu yapmadığım Washington Wizards'ın başında buldum kendimi. Ancak yıllar 2004'ü gösterdiği zamanlarda kendi oyunlarımda Washington Wizards'ı yukarılara taşımak ve çaylak Jarvis Hayes gibi 60+ overall oyuncuları geliştirmeye çalıştığımız Live 2004 serilerinden takımla oldukça yakın bir bağımız vardı.

Bu renklerle olan ilişiğimizde takımın başına geçer geçmez kendini gösteriyor oldukça istekli ve açız başarıyı en tepede hedefliyoruz ve bu başarıyı çok iyi basketbol ile taçlandırmak üzere iyi çalışyoruz. Özellikle geçtiğimiz hafta sonu takım ile yaptığımız antrenmanlarda hem bireysel hem de takım halinde stratejiler konusunda çok değerli 1 gün geçirdik, gerekli excel analizlerimizi ve takım düzenini hazırladık daha üzerine çalışmamız gereken rotasyon ve savunma düzenimiz kalsa da takım yerleşiminde yapmak istediklerimize dair önemli ilerlelemeler kaydettik hazırlık maçlarımızda da bunu oldukça yerine getirmiş gözüküyoruz. Sezon çok uzun ve başımıza çok sıkıntılar gelebilir, kadro derinliğimiz bizim için bir zafiyet bu yüzden her oyuncudan performans çıkartmaya çalışmalıyız yaptığımız iyi şeyleri de daha iyi yapmalıyız.

Doğu yakasına baktığımızda bizimle mücadeleye girecek diğer tüm koçların ve takımlarının gücünün farkındayız hepsine saygı duyuyoruz ve her maça gereken önemi vererek hazırlanacağız. Playoff'a girmek gerçekten zor olacak ilk hedef tabi ki zorlu TSBT'de Playoff yapmak.

Herkese başarılı ve keyifli bir sezon dilerim. Makina DC hazırlanmaya devam ediyor...

Oyun oynamayın basketbol oynayın.

OnlineLig - Turnuva Merkezi
    Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: El_Sense

16 May 2017 13:54 #8 Yazan: El_Sense

TSBT 29. Sezona tam da hayal ettiğimiz ve uzun süredir antreman maçlarına çıktığımız Heat ile katılıyoruz. Bu takımın ruhunu seviyorum, her oyuncusu ayrı ayrı güven veriyor. Özellikle playbook'ları oynamakta gösterdikleri IQ muhteşem. James, Wade sonrası terk edilmiş bir takım gibi görünse de başta şef Dragic olmak üzere Bosh, Whiteside, Waiters, Ellington, Johnson, Winslow ile takım kelimenin tam anlamıyla akıyor. Hazırlık döneminde yaptığımız maçlardan yalnızca bir mağlubiyet almış olmak poff ve yüzük yolunda umut verici.

Doğu konferansına baktığımızda batıya göre TSBT ile nispeten daha fazla sezon geçirmiş ve şampiyonlukları olan koçlar görüyoruz. Bu da konferans içindeki rekabeti ayrı bir boyuta taşıyor. Her saniyenin önemi artık daha fazla. Stratejilerde hataya yer yok, çünkü telafisi de yok denecek kadar az. Batıyı da küçümsemek yersiz. Burada da baskın koçlar mevcut. Yalnızca daha uzun tecrübeye sahip koç yoğunluğu doğuda oluşum gösterdiğinden gözler de orada olup biteceklerde.

Heat olarak hem mental hem taktik tabanında ateşlenmeye hazırız.
    Tüm koçlara başarılar dilerim.

Haters Gonna Hate More !

VI VERI VENIVERDUM VIVUS VICI
    Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com