Soru TAKIM SEÇİMİ HAKKINDA

11 Oca 2017 13:41 #1 Yazan: Dersoy
Selamlar arkadaşlar

27.sezon öncesi yapılan son kadro güncellemeleri ile gsw ve cavs ile diğer takımlar arasındaki büyük farkın rekabetsizliği beraberinde getireceğini düşünerek draft seçimlerinde alınmamasını öneriyorum. Şahsi fikir olarak bu sezon sayımızın 16-20 koç arasında olacağını düşünürsek gsw ile cavsın alınmadığı konferans sisteminin kaldırıldığı bir format öneriyorum.Sizde düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: El_Sense

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 Oca 2017 14:07 #2 Yazan: istanblue58
Bende GSW ve CAVS'in takim secimlerine dahil edilmemesi taraftariyim cunku bizim ligimiz sanal oyun oldugundan kendimizden baska kimseyide eglendirmedigimiz icin en onemlisi rekabet edebilirlik acisindan bu takimlarin bosta olmasi en hayirlisi olacaktir.

11 Oca 2017 14:40 #3 Yazan: TheLastOutlawCE
O bunu yener şu şunu yener kısmı olağan şeyler herkes herkesi boş bir anına getirir yener. Burda gerçekten basketbol oynayıp arkadaşlarıyla birşeyler paylaşanlarlar da var bütün maçları yenecem başka derdim yok tek amacım kazanmak diyen de var.
Esas anlatılmak istenen maç kazanma isteği veya ihtimali değil 2k17 nin Cavs Warriors finali oynatmak üzerine kurgulanmış Playoff yapısı.
Herkes elindekiyle birşeyler kazanmak ister en zayıf takım bile en iyi oyununu oynayıp rakibini rahatsız etmek kazanmak ister. Ama bir yerden sonra ne yaparsan yap oyun senin kazanma ihtimalin olmadığını gösteriyor azıcık düşününce kimse o kadar emek verip uğraşıp kazanamayacağını bildiği yerde rekabet etmez.
Bağımsız bireylerin rekabet etmesinin tek yolu bu 2K17 yapısı içinde ya Fantasy Draft seçimi ya da Warriors ve Cavaliers olmadan oynanan ligdir.

11 Oca 2017 14:51 #4 Yazan: emperorism
Her ne kadar Lebron'dan yoksun bir oyuna "basketbol" diyemesek de , Lebron'a elenmek bile bize keyif verse de, rekabet ortamının yeniden sağlanması adına Lebron'dan vazgeçmemiz gerekiyorsa ben de vazgeçmeye hazırım. Yukarıda yazılanlara katılmakla beraber CAVS ve GSW'nin takım listemizden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum.

Cem'in geri dönmesi için ne gerekiyosa onu istiyorum smile_1

11 Oca 2017 15:24 #5 Yazan: Pertevniyal8
Bence de gsw cavs olmasın

11 Oca 2017 15:50 #6 Yazan: El_Sense
Herkese Selam,

Görüşlerimi paylaşmadan evvel, NBA 2k17'deki takım rating'leri paylaşmak isterim (güncel olmasa da aşağı yukarı böyle)

TEAM OVERALL RATING (SRS Rank)
1-10
97 Cavaliers (4th)
97 Warriors (12th)
93 Spurs (3rd)
92 Clippers (1st)
86 Raptors (5th)
86 Pacers (21st)
86 Knicks (26th)
85 Blazers (18th)
84 Hawks (2nd)
84 Jazz (9th)

11-20
84 Celtics (16th)
84 Kings (22nd)
84 Grizzlies (28th)
83 Bulls (14th)
83 Wizards (23rd)
82 Pistons (6th)
82 Thunder (8th)
82 Magic (24th)
82 Mavericks (25th)
81 Hornets (7th)

21-30
81 Bucks (15th)
81 Rockets (17th)
81 Wolves (19th)
80 Suns (27th)
80 Pelicans (29th)
79 Nuggets (13th)
78 Lakers (10th)
75 Heat (11th)
71 Nets (20th)
68 Sixers (30th)

Burada göreceğiniz üzere takımlar rating seviyelerine göre 10'arlı şekilde gruplandırılmış. Tavan ile taban arasında 29 rating fark mevcut, ayrıca 1. grup ile 3. grup arasında bariz fark var. Bu durumda en tepeden 2 takımı rating farkı nedeniyle seçim dışında bırakmamız halinde, özellikle 80 rating altı 5 takımı daha draft dışı bırakmamız gerekir ; aradığımız adalet ise. Fakat bu da yeterli gelmeyebilir çünkü bu kez en düşük overall olacak 80 Pelicans ve Suns, 1.gruptaki birçok takımdan yine zayıf kalır ! Makas böyle daralır gider...

Buradaki rating'ler oyuncu ortalamalarına göre hesaplanmış. Evet, basketbol birden fazla kişiyle oynanıyor ve takım genel performasnı önemli ama kim hangi oyuncunun şahsi özelliklerinden daha çok ve daha doğru faydalanabilecek bunu düşünmek gerek. Çoğu zaman maçları bir adam tek başına alıyor, kalanlar da iteliyor.

Biz sim oyun oynuyoruz, kimse oyunun bug (zaaf)'larını lehine kullanacak şekilde hareket etmiyor. Bu durumda rakip ne kadar güçlü olursa olsun işimiz çözüm bulmak. Ya hücumdan boş dönme ya da defansını iyi yap. Hatta ikisini de yap :)

GSW 5 kısa çıkıyor ve çok mu güçlü ? Sen de uzun dizil, ribaunda boğ rakibini... Irving ve King çok mu drive ediyor, yardımı arttır, dış şuta zorla.... Çok yavan örnekler tabi bunlar, çeşitlendirmek biz koçların elinde. Fakat bu iki takımın yenilmez olduğunu düşünmüyorum.

Sabırlı ve akıllı oyunla yenilemeyecek (poff dahil) rakip yoktur. Hatta işin içinde bu challenge olmadığı zaman bence keyifli tarafı da kalmaz. Öte yandan, GSW , CAVS, SPURS, LAC gibi başı çeken takım koçlarının üzerindeki kazanma baskısını da unutmayalım ki bu da zayıf diye tabir ettiğimiz rakipler açısından üstünlük kurabilme sebebidir.

Kenichi Ohmae diyor ki ; REKABET YOKSA, STRATEJİ DE YOK !

Fikirlerim bu şekilde. Ortak karara uymak boynumuzun borcudur.
Şimdiden Keyifli Sezonlar.

VI VERI VENIVERDUM VIVUS VICI
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5

11 Oca 2017 16:02 #7 Yazan: Rebirth35
BU TAKIMLARIN REKABETİ ÖLDÜRDÜGÜNÜ DÜSÜNEREK BENDE YENİ SEZONA DAHİL EDİLMEMELERİ GEREKTİGİNİ DÜSÜNÜYORUM.

" Hayatım boyunca hata üstüne hata,hata ve hata yaptım bu yüzden başardım. "
M.J

11 Oca 2017 18:05 #8 Yazan: umut10
Olmasın diyenlerdenim

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com