Çözüldü TSBT OnlineLig Üyelik ve Akıllı Puan Sistemi Detayları

27 Ağu 2016 14:27 - 03 Eyl 2018 10:31 #1 Yazan: ataman5


OnlineLig Turnuva ve Sezonlara katılım için Online Liglerin yine öncülüğünü yaparak TSBT'de başlattığımız Üyelik ve Akıllı Puan sistemini bir sonraki adıma taşıyoruz. Online Liglerin geleceği her zaman olduğu gibi yine burada başlıyor.

Bir çok online turnuva ve organizasyonlara katılan oyuncuların çok iyi bildiği üzere bu tarz organizasyonlarda ilk başta katılımı yüksek gözüken bir çok insanın başvurduğu ama sonrasında bir daha asla göremediğiniz oyuncular topluluğunu içerir ve bu önce katıldığını belirten sonra ortalarda gözükmeyen kişiler tüm yapının gidişatını, olayın keyfini ve sürdürebilirliğini baltalarlar. Malesef Online Ligleri sürdürebilir kılmakta en büyük zorluk, bu tarz insanların katılıp organizasyonun aktifliğini öldürüp heyecanı bitirmesidir. Bu da bir çok organizasyonun sonuca varamadan güzel başlayıp bitememesi olarak tecrübe ettiğimiz genel bir durumdur.

Eylül 2014'te ilk adımlarını attığımız ve son derece başarılı olan ve aktifliği yüksek turnuvalara imza atmamızı sağlayan sistemimizi bir kez daha ileriye taşıyıp güncelleyerek TSBT NBA 2K Sezonlarında siz koçların keyfini artırmak üzere TSBT Akıllı Puan Sistemi (APS) v3 versiyonunu sizlerle paylaşmaktan ötürü son derece mutluyum.

Hem lig içi hem de lig dışındaki aidiyet ve bütünlüğü artırmak üzere başlattığımız Akıllı Üyelik ve Puan sistemini TSBT AKILLI PUAN SİSTEMİ v3 olarak 30 Ağustos 2018 itibariyle güncellediğimizi sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Daha önce v2'de olduğu gibi Akıllı Puanlarımızın kazanımı haricinde takım seçimlerinizi de etmen alan Achievements/Hedef/Object Puanlarınız da geliştirilerek sistem içinde devam ediyor.

Kısaca APS diyeceğim Akıllı Puan Sistemi v3 yine 4 ANA Maddeden oluşuyor. İşte Güncellenen TSBT Akıllı Puan ve Üyelik Sistemi detayları.

TSBT Sezonlarına Katılım Aidatı: 25 TL ya da 45.000 PuanA ) Aktiflik

Aktiflik maddelerinde gördüğünüz üzere v2'den farklı olarak 1-2-3 ve 4. maddelerde 500er puan artış gerçekleştirildi. 7 ve 8. maddelerde 1000er puanlık artış gerçekleşirken daha önceden olmayan 9 ve 10. maddelerde yeni puan kazanma maddeleri olarak eklendiler. Toplamda bu kategoride 7000 puanlık bir artış yapıldı. Aynı zamanda 11. maddemiz -4500 puan ile yeterli maç tamamlamayanlara uygulanıyor olacak. Bu madde özelinde de eksik kalan maçlar -4500 puan sonrası her eksik kalan maç başına -450 puan daha eklenerek puanınıza yansıyor olacak. Örnek vermek gerekirse -8 maç eksik kalan için -5400 puan hanesine yansıyor olacak.

B ) Başarı

Başarı maddelerinde daha önceki v2 versiyonunda bulunmayan 6-7 ve 8. maddelerimiz ekstra sizlerin hanesine puan kazandırmak üzere eklendiler. Minimum olarak 3000 puan daha artı gibi gözükse de kazanacağız ödüller arttıkça elde edeceğiniz puanlarınızda 3000 puandan da daha yukarıya çıkabilirler.

C ) Sosyal

Sosyal kategorisi maddelerinde hazırlayacağınız maç özetleri daha fazla emek sarf ettiğiniz düşüncesiyle normal ya da full maç yayınlarına göre daha fazla puan elde etmek üzere tekrardan düzenlendi. 6. Madde 500 puan artırıldı ve 1 ila 4 arasında alacağınız nota göre hesaplanıyor olacak. Aynı zamanda 9-10 ve 11. maddeler yeni puan kazanma maddeleri olarak hanenize işleniyor olacak.

D ) Sadakat

Sadakat kategorisinde de 1 numaralı maddemizde 500 puan artış gerçekleşmiştir. Devam eden sezonlarda bulunmak maddemiz yıl oyunları geçerken yani 2k19'dan 2k20'ye geçişlerde dahil puan olarak işlenecektir. Aynı zamanda geçen yıl 1000 puan olan 4. maddemiz 4000 puan tavanına çıkartılmıştır. Burada benim kanaatim de söz konusu olup katılımcılara 4 üzerinden puanlama yapıyor olacağım ve buna istinaden alacağınız kanaat notuna göre 0-4000 arası bir puana sahip olacaksınız. 5. maddemizde de yine 500 puanlık bir artış gerçekleştirilmiştir.

İlgili tüm maddelerimizin detaylı açıklaması da aşağıdaki gibidir.Gelelim Achievement'a - Bu sistemdeki temel amaç bilinçli takım seçimi ve bunun karşılığında bilinçli hedef ve sezon için minik hedeflere ulaşma ve sezon bütünlüğünü aktifliğini koruma amacıyla geliştirilmiştir.

Genel Hatlarıyla yenilenen Achievement Hedef Puan Sistemi şu şekilde oluştu.Yenilenen Hedef Başarı puan sistemimizde de bir önceki versiyona göre artık yaklaştığınız ya da üzerine çıktığınız hedefleriniz için daha yüksek puan kazanırken, uzak kaldığınız hedefleriniz içinde daha yüksek eksi puan hanenize işleniyor olacak.

Aynı zamanda bu kategorilerin haricinde Sezon ve Turnuvalar içinde uygulanacak bazı Sürprizler ile Bonus Puanlar da elde edebiliyor olacaksınız. Yeter ki aktif olun, pozitif olun, iletişiminizi yüksek tutun, değer verin, değer katın ve değer kazanın.

Tüm mevcut ve gelecekte aramıza katılacak oyuncularımıza bambaşka bir boyut katacak olan bu geliştirilmiş ve genişletilmiş sistemin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepinizi aramızda bu centilmen mücadelenin içinde birbirinden değerli karşılaşmalarda görmek üzere bekliyorum.

*Her zaman gelişim ve yenilenmeye açıktır.
TSBT'ye Hemen Başvurmak için tıkla!

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TheLastOutlawCE, nedjohnsen, ogzhnynya, captaincorporate, gorkemgokbulut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com