Soru NBA 2K16 Overall Oyuncu Ratingleri

23 Ağu 2015 21:12 - 30 Ağu 2015 13:22 #1 Yazan: ataman5
NBA 2K16 Oyuncu Overall Ratingleri yavaş yavaş açıklanmaya başladı.

Overallar aynı zamanda oyuncuların birer görüntüsüyle birlikte paylaşılıyor. Ve grafikler özellikle bu sene oyuncuların vücutlarının da scanleri yapıldığı düşünülürse hepsi birbirinden daha farklı ve hepsi gerçeğe çok daha yakın gözüküyor.

Gözüme çarpanlar özellikle Jared Sullinger'ın ekran görüntüsü muhteşem iri tombikliği tamamıyla yansıtılmış. Gobert'in kollarının damarları gözüküyor. Isiah Thomas'ın da kısa bir Guard'a göre ne kadar kaslı olduğunu görebilirsiniz. Tüm bu grafik fizik farklılıkları çok iyi gözüküyor. Sizin de düşüncelerinizi bekliyorum. İlerleyen günlerde yeni Overall Reyting sistemini de sizlere anlatacağım.

Şimdiye kadar açıklanan Tüm Oyuncu Overall Reytingleri;
Kobe Bryant - Overall (85)
John Wall - Overall (87)
Aaron Brooks - Overall (75)
Terrence Rose - Overall (73)
Tony Wroten - Overall (75)
C. J. Miles - Overall (73)
Evan Fournier - Overall (72)
Quincy Acy - Overall (69)
Shane Larkin - Overall (70)
Perry Jones III - Overall (69)
Isaiah Canaan - Overall (73)
Jared Sullinger - Overall (77)
Shelvin Mack - Overall (72)
Spencer Dinwiddie - Overall (70)
Andre Drummond - Overall (83)
C.J. McCollum - Overall (72)
Kyle Anderson - Overall (71)
Isaiah Thomas - Overall (81)
Pierre Jackson - Overall (69)
Hassan Whiteside - Overall (81)
Rudy Gobert - Overall (79)
Kevin Durant - Overall (91)

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

28 Ağu 2015 11:48 #2 Yazan: Terzioglu1980
Öncelikle merhaba ;
Neden 2K Serisi , ve Neden Gerçeğe yakın bir Simülasyon deneyimi diye ısrar ediyoruz. ?
Çünkü 2K serisi ile Hayat kadar gerçek sloganı burada devreye giriyor.
Bu yorumlar düşünceler şahsıma aittir ve araştırmalarım ,deneyimlerim ile kendi iradem ile yazılmıştır. :)

2K NBA Basketbol serisi öyle ilginç bir oyundur ki tarif edilemiyor. Aslında oyun demek biraz haksızlık olacak. NBA2K bize gerçek dünyadaki basketbol bilgimizi sanal simülasyonlar ile kontrol etmemize imkan veriyor.
Oyuncuların Overall larının düşmesi de aslına bakılırsa bir derecede 2K16 ile beraber açık olan hata diyelim düzeltilmiş.
Ortalama bir takım ile kadrosunda 60 - 70 Ovrl oyuncular ile ciddi başarılar alırken . 90 ve üzeri ovrl oyuncularla resmen töbe haşa tanrı modun da oynanıyor.
Yüksek yüzdeli şutlar. 2 kişinin üzerinden sımaçlar, kaybedilemeyen top kontrolleri vs vs.
Böylelikle gerçekçilikten kopma noktasına geliyor ve rakip oyuncunun da oyundan soğuması, hevesinin kırılması ve çeşitli oyun hakkında sıkıntılar yaşamasına neden oluyordu. (Açıkçası ben yaşadım.)
Şimdi bu durumu indirgeyen 2K sports 16 serisi ile daha net bir simülasyon deneyimi sunacak.
Örnek : Takımınızda Lebron vardiye herşeyi lebron ile yapmayacaksınız. diğer oyuncularda hatırlanacak. ve daha efektif bir oyun sergilemek bench dahil her oyuncuyu iyi kullanmak dakikalarını iyi ayarlamanız gerekecek.
Bu da siz farkında olmadan gerçek dünyadaki basketbol zekanızı yavaş yavaş farklı bir boyuta getirecek ve deneyim kazandıracak.
Ben Overall ların bazı üst düzey oyuncularda düşmesini doğru buluyorum.
O nedenle yeni sezonda daha istekliyim diyebilirim. :)

Yüzünüzden Tebessüm Kalbinizden Basketbol Sevgisi Eksik Olmasın.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TheLastOutlawCE, hozguryilmaz21, ataman5

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

28 Ağu 2015 21:29 #3 Yazan: ataman5
İlker Koç ne de güzel yazmışsın tüm yazdıklarının altına imzamı atabilirim.

Kesinlikle belirttiğin gibi 90 ve üzeri oyuncular mevcut algoritmada resmen tanrı modundalar adeta eksik hiç bir yönleri yok ancak; 2k'dan öğrendiğim yeni Overall değerlendirmesine göre bire bir senin belirttiğin gibi artık her oyuncu daha güçlü olduğu yönüyle oynatılırsa daha fazla başarı sağlarken kendinden uzak yönlerde ve farklılıklarda kullanılırsa daha başarısız olacakmış. Dilerseniz İlker Koç bu kadar güzel açıklamışken ben de yeni overall reytinglerinin detayında biraz örneklendirme yapmaya çalışayım ve neden bu sene tüm overallarda daha düşük rakamlar göreceğimizi anlatmaya çalışayım.

Örneklendirmek gerekirse birinci skala NBA'de bu zamana kadar oynamış tüm oyuncular üzerinden mevcut oyuncuların reytingleri belirleniyor olacak, bu skalada Overall reytingden tutun, orta mesafe şuta, on-ball savunmaya, ribaunta kadar tüm reytingler gelmiş geçmiş tüm NBA oyuncuları arasından sıralandırılıp bir değerlendirme havuzuna işlenecek.

Yani NBA'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu sorusu daha bir gerçeklik kazanırken oyunda yegane 99 Overall oyuncunun kim olduğunu cümlenin öznesinden yakalamışsınızdır tabi ki Jordan! Aynı Overall reytinglerin bütün havuzda değerlendirilmesi gibi dribblingte (diğer tüm reytinglerde) bu havuzda toplanacak ve Kyrie Irving belki şu anda NBA'in aktif en iyi driblingcilerinden biri olabilir ancak bunun değerlendirmesine belki de en iyi olan Iverson'ın en tepe noktasından başlayarak Irving tarih içinde ve mevcuttaki yerine göre değerlendirilecek yani Irving yine aktiflerde en iyi reyting sahip olabilecek ancak bu 99 demek olmayacak.
Ya da Dennis Rodman gibi bir oyuncu hücum ribauntunda 99'a sahipken skala aşağı doğru gelmiş geçmiş tüm oyuncuları ve aktifleri sıralandırıyor ve bir algoritmaya sokuyor olacak. Kısaca bu sistem ile birlikte çok çok çok daha dengeli bir OYNANABİLİRLİK görebiliyor olacağız.

Sırf Harden yüksek overalla sahip diye çok nadir kullandığı orta mesafe şutuyla sürekli başarı elde edeibliyor olmayacak ama Harden ile onun gibi oynarsanız kendi gücünü farklı bir şekilde göstermeye başlayacak. Kısacası oyuncular giderek farklılaşacak ve tek düzelikten uzaklaşan bir oynanabilirlik bizlerle olacak.

İlker koçumuzda zaten bunları çok daha sade bir dille nefis anlatmış. Sizinde açıklanan oyuncular ve yeni Overall sistemi hakkındaki düşünce ve sorularınızı bekliyorum.

OnlineLig - Turnuva Merkezi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hozguryilmaz21, Terzioglu1980

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

17 Eyl 2015 22:06 - 19 Eyl 2015 20:51 #4 Yazan: ataman5
NBA 2K16'da göreceğimiz En İyi 10 Oyun Kurucu Reytingleri açıklandı!NBA 2K16'da göreceğimiz En İyi 10 Şutör Guard Reytingleri açıklandı!NBA 2K16'da göreceğimiz En İyi 10 Kısa Forvet Reytingleri açıklandı!


OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

20 Eyl 2015 21:05 - 21 Eyl 2015 20:35 #5 Yazan: ataman5
NBA 2K16'da göreceğimiz En İyi 10 Power Forvet Reytingleri açıklandı!NBA 2K16'da göreceğimiz En İyi 10 Uzun 5 Numara Reytingleri açıklandı!


OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

30 Eyl 2015 19:54 #6 Yazan: ataman5
NBA 2K16 Tüm Oyuncu Overall Reytingleri ve detaylarıyla bu videoda sizlerle!


OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com