Soru NBA 2K20 İlk İzlenimler

07 Eyl 2019 10:12 - 07 Eyl 2019 10:13 #1 Yazan: boyk1ns
Malum geri sayım sona erdi. Bu başlıkta oyunla ilgili izlenimlerimizi paylaşabiliriz.

Benim farkettiğim yenilikler;

Screenden sonra suta kalkan oyuncunun adimlamalari falan cok temiz oyunda. 19 da bazen topu alip durup sonra suta kalkiyordu. Artik topu alirken adimlamasini yapiyor otomatik cok temiz gorunuyor
Savunmada oyuncum sanki bazen kendisi hareket ediyor veya takiliyor gibi bi his olustu bende oynayan arkadaslarda da oyle mi?
Sanki istedigim yere gec gidiyor ya da gec donuyor
L2 nin önemi artmis savunmada. Oyuncuyu eger l2 ye basmadan geri çekerseniz hucumcusuna arkasini donuyor
Sut atan hucumcuya el gostermenin etkisi azalmis sanki. Topu bloklamaya cikmak gerek yeterli contest icin. Bu da sanirim el ustu sutlarin isabetini arttirmak icin yapilmis. Artik el gostersen de hucumcu kaldirip sokabiliyor
Hucumcunun dibinde olmak hafif uzaktan el gostermekten daha etkili
Contest yuzdesini gorebildigin icin farkediliyor

Asil yenilik savunmada olmus gibi geldi bana
Saha genislemis oyuncular incelmis hissi var bu da varyasyonlari arttiriyor
Hucumcuyla arandaki mesafeyi ayarlayamazsan vurup geciyor. Wall un degeri artar bu oyunda
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5, Terzioglu1980

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

07 Eyl 2019 13:38 #2 Yazan: Terzioglu1980
Merhaba Arkadaşlar,

NBA 2K20'deki ilk izlenimim ve oyundaki algımı biraz anlatmaya çalışacağım.

Ben genelde 2K serisinde Özellikle 3pt owrl 99 olan bir oyuncu ile bile neredeyse 10'da 1 atabilen bir oyuncuyum :) yani ne hikmetse bu oyunda şutu bir türlü sokamıyorum ve genelde ikili oyun ve pota altı oyunları ile sayı bulmaya çalışıyordum. (DUM) yazdım çünkü 2K20 ile sanırım bu süreç artık değişti.

Ne mi oldu?

ŞUT ATMAK

2K20 ile beraber oyun daha akıcı gerçek basketbol ve gerçek motorize var oyunda. Yani koşan,Setten çıkan, Screen den çıkan oyuncular şut atmadan önce çift ayak yere basar ve şutu bu şekilde çıkartırdı. yani oyundaki akışkanlık bu noktada benimde oyunumda duraksama ve ritim kaçırmama neden olurdu.
Şimdi ise oyuncu top elinde iken sol dripling yapıyorsa sağ-sol adımlayarak çok daha akıcı ve seri şekilde topu elinden kaliteli bir şekilde çıkartıyor.
Yani benim açımdan gerçeğe daha yakın olduğu için şut sokmak birden bire 2 Level yukarı çıktı.
İki maç yaptım. ilk maç 18 / 9 - ikinci maç 25/13 üç sayılık isabet buldum. Benim için çok ama çok önemli bir durumdur bu :) Beni yakinen tanıyanlar anlayacaktır :)

SAVUNMA

Onball savunması olmazsa olmazımız. Fakat bu seride savunmanın işi daha zor çünkü oyun biraz daha hücum odaklı yapılmış. Bloğa kalkmadığın sürece skorer oyuncular özellikle el üzerinden çok isabetli şutlar sokabiliyor. İçeri penetre eden oyuncular darbe alsada oyuncunun owrl larına göre basket faul alabiliyorlar. Pota altı yardımlaşmayı henüz çözemedim uzunum hücum oyuncusunun peşinden dışarıya çıkınca yerini hemen dolduramıyorum oda boyalı alanda açık vermeme neden oluyor.
Blok lar ise çok daha şiddetli yapılmış, yani öyle bloklar oluyor ki tirbünlere kadar uçan toplar mı dersiniz. yada panya da kesilenlermi dersiniz oldukça heyecan veren bloklar var oyunda. :)

GENEL OLARAK
* Öncelikle saha ölçüleri biraz büyümüş gibi geldi.
* Hücüm da iseniz kesinlikle savunmanın sizi kenar yada dip çizgilerde baskı yapmasına müsade etmeyin. 2K19 daki gibi değil hemen sahanın dışına çıkartıyorlar top kaybı yaşıyorsunuz.
* Top çalma tuşuna basmaya gerek yok. Zaten ben hiç kullanmam bu seride ise adam ile top arasında kaldığınızda otomatik pas arasına çıkıyorlar zaten. Ama zamanlamanız burada çok önemli.
* Özellikle Faul atışlarında yorgunluk barı 2K19 serisine göre çok daha hızlı doluyor bu güzel bir detay :)
* Yanlış mı algıladım bilmiyorum ama çok hoşuma gitmeyen bir konu var. Rakip takımın nereye koşacağını yada şut atarken sut materini görüyorum. Bu olay bende farklı algı yaratıyor. Bence görmesem daha iyi . Sonrasını bildiğim Film gibi oluyor bunu kapatabiliyorsak çok iyi olur.
* Sımaç - Dribling - Şut - Ribaund - Blok bu gibi detayları bayağı ilerletmişler.
* Set konusunu tam anlayamadım zamanla onuda göreceğim bir iki oyun yaptım ve çok gerçekçi geldi gözüme buda bizim platformumuzda çok muhabbeti olacağa benziyor.:)

Biraz daha oynayıp tecrübe kazanmak gerekiyor Benim bakış açımdan oyun bu şekilde.

Herkese bol mücadeleli bir sezonlar diliyorum :)

Yüzünüzden Tebessüm Kalbinizden Basketbol Sevgisi Eksik Olmasın.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ataman5

10 Eyl 2019 13:18 #3 Yazan: pr1me1tmac1_
Herkese Merhaba,

Oyunumuz çıktı ayın 6'sında malum ve ilk izlenimlerimi de paylaşmak istedim.

İlk farklılık menü ekranında çıkıyor karşımıza arayüz değişmiş, görsel olarak hoş ve sade bir arayüz bence, akıcı arayüzden ilk geçişim roster ekranı oldu bu sene fazlasıyla badge eklenmiş ve çok hoş özellikler eklenmiş, ardından geçen sene de ilk yaptığım gibi pro stick ayarını Camera Relative olarak ayarlayıp offline maçıma girdiğimde en çok hoşuma giden şey oyuncuların maç öncesi rutinleri oldu. Bana daha farklı ve canlı geldi, hava atışında geçen sene üçgene birkaç kez basardım topu kazanmak için bu sene sanırım üçgene daha uzun süreli basmak etkili olacak oyuncular uzuyor havası vermişler.
Oyunda en radikal değişiklik hücumda set kurma kombinasyonu olmuş eskiden oyuncuyu L1 (ps4) ile seçer ardından setler çıkardı ama bu sene set ekranı sırasıyla L1 R1 ve ardından oyuncuyu seçme ile set ekranına geliyoruz ilk başlarda daha zorlu oluyordu ama zamanla oturacaktır. L1 e bir kez bastığımızda ise hızlı setler oyunlar seçebiliyoruz bu da güzel bir özellik bizler için.
Savunmada L2 tuşu çok çok önemli bir yere sahip bu sene savunmada, eller L2 den kalktığında direk arkasını dönüyor savunmadaki oyuncu,

10 Eyl 2019 13:58 #4 Yazan: pr1me1tmac1_
Herkese Merhaba,

Oyunumuz çıktı ayın 6'sında malum ve ilk izlenimlerimi de paylaşmak istedim.

İlk farklılık menü ekranında çıkıyor karşımıza arayüz değişmiş, görsel olarak hoş ve sade bir arayüz bence, akıcı arayüzden ilk geçişim roster ekranı oldu bu sene fazlasıyla badge eklenmiş ve çok hoş özellikleri de beraberinde getirmiş, ardından geçen sene de ilk yaptığım gibi pro stick ayarını Camera Relative olarak ayarlayıp offline maçıma girdiğimde en çok hoşuma giden şey oyuncuların maç öncesi rutinleri oldu. Bana daha farklı ve canlı geldi, hava atışında geçen sene üçgene birkaç kez basardım topu kazanmak için bu sene sanırım üçgene daha uzun süreli basmak etkili olacak oyuncular uzuyor havası vermişler.

Oyunda daha doğrusu hücumda en radikal değişiklik set kurma kombinasyonu olmuş eskiden oyuncuyu L1 (ps4) ile seçer ardından setler çıkardı ama bu sene set ekranı sırasıyla L1 R1 ve ardından oyuncuyu seçme ile set ekranına geliyoruz ilk başlarda daha zorlu oluyordu ama zamanla oturacaktır. L1 e bir kez bastığımızda ise hızlı setler oyunlar seçebiliyoruz bu da güzel bir özellik bizler için.

Savunmada L2 tuşu çok çok önemli bir yere sahip bu sene, parmağınız L2 den kalktığında direk arkasını dönüyor savunmadaki oyuncu ve karşınızdaki adam elini kolunu sallayarak sizi geçiyor. Ayrıca R2 de çok kritik bir yerde bence savunmada R2 yi kullanmak geçen seneye göre daha efektif olmuş yerinde ve ayarında kullanıldığınızda eğer savunma yaptığınız adamın da badgeleri ve savunma özellikleri iyiyse fark yaratıyor.

Oynanabilirlik geçen seneye göre farklı baya animasyonlar, dinamikler, değişkenler çeşitli ve alışmak lazım. Perdeden çıkan oyuncunun animasyonları çok gerçekçi olmuş hareketlenmeler vs. tadında duruyor. Şutları artık barsız kullanacağım bu sene :) bağlantım da müsade ederse (ki bu sene hiç iyi online maç çıkaramadım 20 yi buldu toplam maç sayım lig içi lig dışı) eski şut ritmimi yakalarım diye düşünüyor ve umut ediyorum..

Son olarak eklemek istediğim nokta ise; gerçeğe yakın basketbol oynamak için uğraşır sakin kalıp doğru şutu bulmak için çaba gösterirseniz oyun size ödülünü verecektir. Ne yapıp edip sakin kalıp yeni şeyler öğrenmeye aç ve uygulamak için sabırlı ve hevesli olun..

Herkese iyi oyunlar ve başarılı sezonlar dilerim..

11 Eyl 2019 19:58 #5 Yazan: ahmetsmsk
Mygm modunda ne süreleri ne de zorluk seviyesini belirleyebiliryosun. Hatta yetenek agaci getirmisler. Eger antrenörunuzle iliskinizi kuvvetlendiremiyorsaniz oyuncu değişikligi bile yapamiyorsunuz. Umarım yakin zamanda duzeltirler yoksa bir daha da almam.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com