Playstation 4 | TSBT NBA 2K18 Sezonları - TSFT Fifa18 Sezonları Başvuruları Açılmıştır! (27 Eyl 2017)

PS4 | TSBT NBA 2K18 Başvuru: onlinelig.net/ps4/tsbt/lige-basvur -- Yeni başvuranların Clutch-41 PSN'i eklemesini rica ederim.
PS4 | TSFT FIFA18 Başvuru: onlinelig.net/ps4/tsft/lige-basvur

Soru NBA 2K18 Rehberler ve Nasıl yapabilirim? - İpuçları, Setler, Savunma...

25 Eki 2017 15:41 #9 Yazan: Virtinsanity
NBA 2K18 ile birlikte yine her zaman olduğu gibi Virtinsanity5 olarak siz basketbol severlere rehber videolarımla yardımcı olmak üzere ikinci rehber videomu kendi youtube kanalımda yayınladım. Strateji kategorisi altında pick and roll yani perde oyunlarına dair ne varsa hepsini sizlerle paylaşıyorum.

Rehber videosunu izleyip detaylarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

25 Eki 2017 16:10 - 25 Eki 2017 16:11 #10 Yazan: Virtinsanity
NBA 2K18 Savunma Bakış Açısı ve İpuçlarına dair bir kaç gözlem ve öneri...

Bir kaç seferdir gruptaki konuşmalara istinaden belli ipuçları ve önerilerimi burada toplu bir şekilde hepinizle paylaşmak istedim. Güzel bir videoda çıkar bundan.

Öncelikli olarak anlaşılması gereken karşımızda savunma anlamında da, hareketlilik anlamında da yepyeni bir oyun olduğu ve bu oyunda eski savunma cheeselerinin artık kolay kolay yapılamadağı, eski savunma cheeseleri nelerdi, insanlar hangi savunma cheeselerini yaparak kendini "sözde iyi savunmacı" sanıyordu. Şöyle;

*-* R2 ile tek oyuncunun sahanın her yerine ayak basarak her gediği umarsızca ve son derece absürt ve gerçek olmayan bir hızla kapayabiliyor olduğu. (Gerçek basketbol ile uzaktan yakından alakası olmayan bir absürtlük.) Bir yöne koşarken hiç bir momentum değişkeni yaşamadan aynı hızla tam tersi yöne koşabilen FLASH savunmacılar.. :blink:
*-* 1e1 savunma yaparken savunmacının etrafında adeta bir görünmez duvar olması ve hücum oyuncusunun hiç bir şekilde bu görünmez duvarı geçememesi ve sürekli bu duvara çarpıp geri adım atmak zorunda kalması gibi hayat, fizik, basketbol her türlü gerçekliğe uzak durum. :blink:
*-* Yine aynı şekilde savunma yaparken hiç bir stance pozsiyonunu korumadan ya da hiç bir şekilde açılara dikkat etmeden hücum ile driblingle gelen oyuncuya direkt bodoz düz bir düzlemde koşup ona çarparak "görünmez duvar"ın da katkısıyla hücumcuyu durdurabilmek ve bilimum güreşimsi faaliyetleri hiç sıkıntısız gerçekleştirebilmek. :blink:

Belki ben bunları söyleyene kadar eski 2k oyunlarında iyi savunmacı olduğunu düşünenler bunların farkında bile değildi, iyi bir oyun savunması yapabildiklerini ve de bunun basketbol olduğunu düşünüyorlardı, yanlış!

Peki gelelim yeni hareketlilik ve savunma anlayışına göre mutlak değiştirmemiz gereken bakış açısına detay ve inceliklere girmeden bakış açısını tek bir cümlede sizlere aktarmak isterim ki faydalı olsun.

Öncelikle gerçek NBA ve gerçek basketbol parkesinde de olduğu gibi savunmacı olarak her zaman ama her zaman hücumcunun yaratıcı ve fiziksel olarak hareketlilik becerisine göre siz her zaman savunmada 1 adım geride kalacağınız gerçeğini kabul etmelisiniz. Neden mi? Biraz düşünün siz potanızı savunan olarak bir kere sırtınız potaya dönük adeta arkanız takım arkadaşlarınız ve diğer olup bitenden uzak ve savunurken fiziksel olarak yapabileceğiniz hareketler yön olarak ya yanlara gidebilirsiniz ya da geriye doğru gidebilirsiniz, halbuki hücumcu dümdüz gördüğü yöne hareket ediyor olacak tüm hızıyla kim daha avantajlı en temelde bir düşünün.

Bu dezavantajı da göz önüne alarak her bir pozsiyon ve topu her saniye savunabilmeniz asla ve asla gerçek hayatta da olmayacağı gibi mümkün değil. Yapmanız gereken hücumun sizin istediğiniz şutlara yöneltebiliyor olmanız, sizin istediğiniz türde şutları atmalarına yönlendirici pozisyonları almak yardım etmek ve mümkün olduğu kadar çok şekilde tüm şutlara contest yani el gösterebilmek. NBA ya da basketbol hücumları her zaman şutu hücumu bulacaklardır önemli olan savunmanın bu şutların mükemmel doğru şutlar olmadığını hücuma empoze edebilmesidir. Bu temelleri göz önüne aldıkça savunma bakışınız güçlenecek ve kabiliyetiniz hücumun iyi yaptığı şut sayılarında azalmaya sebebiyet verecektir.

Her zaman söylediğim gibi oyun oynamayın basketbol oynayın. B)

29 Ara 2017 15:23 #11 Yazan: Virtinsanity
NBA 2K18 ile birlikte yine her zaman olduğu gibi Virtinsanity5 olarak siz basketbol severlere rehber videolarımla yardımcı olmak üzere üçüncü rehber videomu kendi youtube kanalımda yayınladım. Fundamentals kategorisi altında smaç rehberimle tüm smaç türlerini ve nasıl gerçekleştireceğinizi sizlerle paylaşıyorum.

29 Ara 2017 15:24 #12 Yazan: Virtinsanity
NBA 2K18 ile birlikte yine her zaman olduğu gibi youtube'da ataman5, PSN'de Virtinsanity5 olarak siz basketbol severlere rehber videolarımla yardımcı olmak üzere dördüncü rehber videomu kendi youtube kanalımda yayınladım. Fundamentals kategorisi altında crossover ve dribbling rehberimle tüm sağ analog dribblinglerinin konrollerini ve nasıl gerçekleştireceğinizi sizlerle paylaşıyorum.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com