Soru Golden State Warriors nasıl durdurulur ?

20 Eki 2016 13:07 #1 Yazan: Virtinsanity
Böyle bir konunun şimdiye dek açılmamış olması ve diğer tüm TSBT koçlarının bu konuda söyleyecek hiç bir fikrinin olmaması durumu TSBT'nin kuruluşundan bugüne başarmak istediği hedefle oldukça zıt düşmektedir.

Ülkü yani uku0303'ün 26. Sezon TSBT koçluğunu devraldığı bu dönem ve Durant'li GSW ile ilk sezon olmasının da ekstra gücü olduğunu düşündüğüm bu günlerde artık bu konuya tüm TSBT ve basketbol severlerin el atması gerekli. Soru basit NBA 2K17'de GSW nasıl durdurulur ?

Neler yapıyorsunuz, dikkat ettiğiniz püf noktalar neler ? Savunma/hücum stratejik anlamda ne tip bir hazırlığınız var ? Ya da halihazırda 26. sezonda oynayan arkadaşlar ya da Yaz Liginde oynayanlar, size göre bu tecrübe sonunda nelere dikkat edilmeli, neler daha iyi yapılmalı nelere odaklanmak gerekli ki GSW'yi alt edelim. Savunmada neler denenebilir ? Karşı takım stratejisine neler geliştirebiliriz ve hep birlikte bunu alt edebiliriz. Ya da siz neler gördünüz neyi durdurumadınız. Tüm bunları incelemeye hep birlikte yatıralım.
Basketbol düşüncemizi geliştirelim.

Eğer bu konuya TSBT'den hiç bir "basketbol" fikri stratejisi, yorumu vb. hiç bir şey çıkmazsa TSBT gerçekten bunca yıldır hiç bir amaca ciddi anlamda hizmet etmemiş olur. :) Kuvvet birlikten doğar. Hadi bakalım döktürün TSBT.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

20 Eki 2016 19:35 #2 Yazan: memoryofsouth
GSW'yi durdurmak he ?

Geçmiş 2 senedeki kadrosu bile durdurulması çok zor bir takım şuan Nba'in belki de en önemli hucum oyuncusunuda kadrosuna kattı ve artık hemen hemen durdurulamaz oldular.Reel'de durdurulması oyun'da durdurmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum çünkü reel'de ister istemez insanı değerler ortaya çıkıyor yorgunluklar,mental zayıflamalar,ego çarpışmaları,top kullanma sayılarındaki rahatsızlıklar,sakatlıklar vs. ama oyunda durum hiç böyle değil.

Nba 2k17'de 26. sezonuna başladığımız bu oyunda maalesef oyun yapay zekalarının daha mental olarak çok verememesinden dolayı gsw koçu kimse her maça hemen hemen her oyuncusundan aynısı alacağı performaslar görecektir.Peki durdurmak için elimizden hiç birşey gelemez mi ? Gelebilir tabi ki öncelikle bu sezon 2 kere Gsw karşısına çıkmış bir koç olarak belki takımımın zayıflığından belki kendimi çok hazırlamadığımdan maçları 3 çeyrek kadar kafa kafa'ya götürüp son çeyreklerde havlu atmak zorunda kaldım. Peki o 3 çekrek neyi doğru yaptım diye soracak olursanız açıkcası spesifik olarak oyuncularına odaklanmadım yani durant ve curry'i durdurayım triplerine girmedim kompakt bir savunma anlayışı sergiledim ve hucumlarda boş dönmemeye özen gösterdim çünkü hucumlarda yaptığınız her top kaybı yada zorlama bir şut bir anda potanızda sayı yiyerek sizi hemen cezalandırıyor. Tempo konusu var birde özellikle farkın açılmaya başladığı anlarda tempo düşürüp sayı bulmanız lazım gerekirse faul çizgisine giderek farkı abartı sayılara çıkartmamanız gerekiyor çünkü karşınızda hangi koçumuz olursa olsun gsw'ye karşı fark 20-25'lere erken çıkarsa maç sonu çok daha acı bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.Bir başka konuda 3 sayıları savunmak için içerden çok fazla taviz vermeyin hemen hemen bütün oyuncuları 3 sayı tehditi olduğu için ne kadar önlem alırsanız alın illa ki o boş şutu bir şekilde buluyorlar bide bunun için içerden de büyük tavizler verip kaçan şutlarında ribaund'larını rakibe kaptırmayın.

Son olarak D.Green reel'de olduğu gibi Ülkü koçun elinde de inanılmaz değerli hemen hemen bütün hucumlarını Green başlatıyor o yüzden Green'i ne kadar devre dışı bırakabilirseniz mental olarak'da oyun olarakta bir adım öne geçebilirsiniz.GSW sadece bu oyunda değil daha bir kaç sene daha başımızı çok ağrıtacak gibi o yüzden kaybetsenizde moral bozmaya can sıkmaya gerek yok her gsw'ye karşı oynadığınızda yeni birşeyler deneyin ve işe yarar olduğunu düşündüğünüz şeyleri bu konuda sizde paylaşın..

Herkese başarılar güzel sezonlar olmasını diliyorum..

New York Knicks !!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Virtinsanity, gorkemgokbulut

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com