Beğenildi NBA 2K17 İlk İzlenimler

16 Eyl 2016 13:58 #1 Yazan: Virtinsanity
NBA 2K17 Djital olarak ön sipariş yapanlara ve kutulu alan bir çok oyuncu için oynanabilir halde. Piyasada resmi çıkış tarihi 20 Eylül.
Erken sahip olanların 2K bayramlarını kutluyorum.
İlk izlenimleriniz nasıl düşünceleriniz neler ? Duymak için sabırsızlanıyoruz. :)

Harika bir 2k yılı yine bizleri bekliyor..

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

18 Eyl 2016 16:27 #2 Yazan: Virtinsanity
Yine ben ilk izlenimlerimi paylaşayım. Daha sonra önümüzdeki hafta içinde ya da sonuna doğru daha geniş çaplı bir inceleme yazısı ve hatta mümkün olursa youtube kanalımda oyuna dair bir kaç video ile de sizlere düşüncelerimi www.youtube.com/user/ataman5 üzerinden aktarmaya çalışıyor olacağım.

NBA 2K17'yi bugün itibariyle oynamaya başladım. Gerçekten NBA 2K'yı açtığınız özellikle sizede oluyor mu bilemiyorum ama sayısız oyun modu ve seçenekler içinde adeta bir cennete düşmüş ama aynı zamanda fazlasıyla kararsız kalmanıza sebep olan bir bolluk içine düşüyorsunuz. Modlar derinleştikçe zaman mefhumuda tabi ki bambaşka bir boyut alıyor ve zaman gerektiriyor. Kısaca NBA 2K17 ilk izlenimlerim 4-5 Play Now Offline, 2 Online ve biraz scrimmage ile Mycareer maçlarına dayanıyor.

Oynanabilirlik
Bu başlıkta yaz yaz bitmez zaten yıl içinde de sizlerin bana buradan ilettiği isteklere göre sürekli konuşuyor olacağız forum üzerinde diye düşünüyorum. Oynanabilirlik ilk makalemde anlatabildikleriminde ötesinde tam bir basketbol deneyimi sunuyor ve gerçekten giderek basketbolun reel kanunlarını ve dinamiklerini oyunun içinde görmemizi sağlıyor. Oyunun yumuşaklığı ve kontrol hareketlerinize verdiği tepkiler tek kelimeyle şeker gibi olmuş ve oyun ciddi anlamda gerçek zamanla eş değer bir hıza kavuşmuş ve doğru kararların ödüllendirildiği, geç ve yanlış kararlarınızın cezalandırıldığı saha üzerindeki pozisyon alma ya da yerleşme bilgilerinizin direkt artı/eksilerinin sonuçlarını hissetiğiniz komple bir paket olmuş. Burada altı çizilecek tonlarca güzel şey var ama ilk izlenimler kısa olmalı kısacası yine seviye atlanılmış ve hakkı fazlasıyla verilmeli bir oynanabilirlik var.

Grafik
Sanırım bunu dersem abartmış olmam çünkü PS4 için en gelişmiş grafik detaylarının NBA 2K'da olduğunu düşünüyorum. NBA 2K16 ile zirve yaptığını düşündüğüm grafikler NBA 2K17 ile yine bir level atlamış ve Yeni Nesil konsollar PS4 ve Xbox'taki tüm oyunlara yeni bir eşik yaratmış. Kısacası geçen seneden daha iyi grafiklerle oynuyor olacaksınız.

Sunum & Menü
Tek kelimeyle bu konuda özellikler menüler oh be sonunda dedirtecek rahatlık ve kolaylığa geçmiş, ne aradığınızı nerede bulacağınızı daha rahat sağlayan güzel görünümlü bir menü var. Sunum konusunda da burayı takip edenler bilir 9 farklı maç yorumcusu ve saha içi yeni spikerleriyle ve devam eden Shaq,Kenny'li maç öncesi, devresi ve sonrası TV tarzı programlarıyla maç sunumuda yine olldukça keyifli olmuş.

Oyun Modları
Blacktop benim kesinlikle bu sene fazlasıyla zaman geçireceğimi düşündüğüm bir mod olmuş. Yine aynı şekilde MyPark'ta özellik OnlineLig yapımızdaki düzenlemelerle daha fazla vakit geçireceğim gibi gözüküoyor, MyPark'ta geçen seneye göre büyük farklar yok. Yine biz oyuncuların hangi parkta olacağına göre parkımızı belirleriz beyler. Tabi ki Play Now Online oynadım biraz burada da bazı yenilikler mevcut. Keşke zamanım olsada MyCareer'da da daha fazla zaman geçirebilsem bu arada o da artık daha çok oyunla ilgilendiğiniz ve sonu değişkenli bir çok hikayeye açık gözüküyor.

Benim ilk izlenimlerim özellikle oynanabilirlikte çok büyük aşamalar kaydettiği aşikar olan bir yepyeni oyun var elimizde. Ve daha da güzeli oyunun 1e1, 3e3 ya da 5e5 oynanma hallerinin hepsinin giderek daha çok basketbol unsurlarıyla dolmuş ve gerçek bir basketbol keyfine yakın haz verebiliyor olması oldu.

Keşfedecek tonlarca şey var ilk izlenimlerim bu yönde tüm oynayan tecrübeli olsa dahi arkadaşlarımın mutlaka All-Star zorluk seviyesinde Offline maçlar yapmasını ve oyunla bu seviyeden haşır neşir olmaya başlamasını kesinlikle tavsiye ederim. Eğerki ilk defa oynuyorsanızda mutlaka Pro zorluk seviyesini tercih edin. Artık zorluk seviyeleride daha zor olunca CPU'nun sizi hile gibi yenmesinden ziyade sahayı daha iyi okuyup daha çok strateji üreten Yapay Zeka ile gerçekleşiyior. Bu yüzden zorluk seviye algısıda önceki oyunlara göre çok daha farklı olacaktır.

Oyun Resmi çıkış tarihinde de 20sinde yani mutlaka ufak tefek göze çarpan ilk bakışta saçma gelebilecek hatalarda düzelecektir diye düşünüyorum. Oyun yanlışlardan çok daha fazla doğruları yapıyor ve bu yüzdende NBA 2K17 için bu yıl çok fazlasıyla heyecanlı güzel olacak gibi duruyor. Sizlerinde ilk izlenimleriniz ve gözünüze çarpanları paylaşmanızı bekliyorum.

OnlineLig - Turnuva Merkezi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com